599378-2022 - ResultRomania-Craiova: Repair and maintenance services of electrical distribution equipment
Contract award notice – utilities
Services
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Servicii de mentenanta constand in revizii tehnice (RT), reparatii accidentale (RA), reparatii de tip R1, reparatii echipamente energetice (REE), reparatii de tip R2+RA2, pentru instalatiile RED Inalta Tensiune
Reference number: 14491102_2018_18
II.1.2.
Main CPV code
50532400 Repair and maintenance services of electrical distribution equipment
II.1.4.
Short description
Obiectul il reprezinta atribuirea acordului cadru pentru prestarea de servicii pentru activități de reparatii de tip R1, de reparatii accidentale de tip RA, revizii tehnice de tip RT, reparatii de echipamente energetice REE, reparatii de tip R2+RA2, ce se vor efectua in Rețelele Electrice de Distribuție – Înaltă Tensiune (RED IT) ale Achizitorului cu durata de 96 luni si atribuirea anuala de contracte subsecvente.
Nota:Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 17 și Număr de zile până la care Entitatea Contractanta răspunde solicitărilor de clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor:10
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45232200 Ancillary works for electricity power lines, 45315300 Electricity supply installations, 45315400 High voltage installation work
II.2.4.
Description of the procurement
Lucrările de tip RT, RA, R1 si REE se vor executa în conformitate cu fisele tehnice de lucru standardizate Anexa 11, fișele tehnice de lucru standardizate de tip REE Anexa 12 și lucrările de tip R2+RA2 Anexa 13, fișe de materile utilizate (materiale puse la dispoziție de Prestator sau Achizitor) Anexa 19, conform standardelor, normativelor, prescripţiilor energetice generale şi specifice, fişelor tehnologice, legislatiei de securitate si sanatate in munca, a instructiunilor proprii de securitate si sanatate in munca, legislatiei pentru situatii de urgenta în vigoare.
Volumele estimate pe tipuri de lucrări de mentenanță tip RT, RA, R1 sunt în număr de 367.042 lucrari conform fișelor de lucrari ce sunt prezentate în Anexa 2.1.
Volumele estimate pe tipuri de lucrări de mentenanță tip REE sunt în număr de 1.500 lucrari conform fișelor de lucrari ce sunt prezentate în Anexa 2.2.
Valoarea minima estimata a acordului cadru este de 27.363.435 lei.
Valoarea maxima estimata a acordului cadru este de 54.726.869 lei.
Valoarea minimă a unui contract subsecvent este de 6.452.734 lei.
Valoarea maximă a unui contract subsecvent este de 7.155.933 lei.