See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Teknisk konsult Bygg
Description: Krambo AB inbjuder leverantörer att lämna anbud avseende ramavtal för tekniska konsulttjänster inom bygg. Upphandlingen omfattar kompetensområdena: Projektledare,Byggledare,Byggkonstruktör,ByggnadsarkitektKontrollansvarig (KA). Anbud kan lämnas för ett eller flera kompetensområden.Ramavtal tecknas med samtliga kvalificerade leverantörer.Närmare information framgår av upphandlingsdokumenten.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71530000 Construction consultancy services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Byggledare
Internal identifier: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:136646:Lot:1
Lot: LOT-0002
Title: Byggkonstruktör
Internal identifier: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:136646:Lot:2
Lot: LOT-0003
Title: Byggnadsarkitekt
Internal identifier: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:136646:Lot:3
Lot: LOT-0004
Title: Projektledare
Internal identifier: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:136646:Lot:4
Lot: LOT-0005
Title: Kontrollansvarig
Internal identifier: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:136646:Lot:5
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Teknisk konsult Bygg
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Byggledare
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Byggkonstruktör
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Byggnadsarkitekt
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Projektledare
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Kontrollansvarig