599814-2026 - Competition
Hungary – Financial transaction processing and clearing-house services – Pénzügyi tranzakciók feldolgozása cEMV e-jegyhez
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Services
2. Procedure
Procedure
TitlePénzügyi tranzakciók feldolgozása cEMV e-jegyhez
DescriptionA beszerzés tárgya a BKK által bevezetni tervezett, cEMV alapú, bankkártyához köthető utazási jogosultságon alapuló, elektronikus jegyrendszerhez kapcsolódó pénzügyi tranzakció feldolgozó (acquiring) szolgáltatás biztosítása. Jelen közbeszerzési eljárás keretében a BKK olyan pénzügyi tranzakció feldolgozót kíván beszerezni, aki képes teljeskörűen ellátni az e-jegyrendszer szolgáltatáshoz kapcsolódó bankkártyaelfogadói- és feldolgozói feladatokat mind a retail típusú, mind a tranzit típusú (és ezekhez tartozó debt recovery tranzakciók), mind a VPOS típusú tranzakciók tekintetében. A szolgáltatás magában foglalja a bankkártyás fizetések feldolgozását, elszámolását, valamint a kapcsolódó pénzügyi folyamatok kezelését. A pénzügyi tranzakció-feldolgozó feladata az e-jegy rendszerben történő bankkártyás fizetések biztonságos és folyamatos kezelése, valamint azok nemzetközi kártyatársasági szabályok szerinti elszámolásának biztosítása. A szerepkör magában foglalja többek között a fizetési engedélykérések kezelését, a tranzakciók továbbítását a pénzügyi szereplők felé, továbbá a kapcsolódó pénzügyi elszámolási és riportolási folyamatok támogatását. Az eseti termékekre vonatkozó úgynevezett “Pay As You Go” (PAYG) alapú működés sajátosságaira tekintettel a BKK olyan fizetési és elszámolási modellt kíván alkalmazni, amely támogatja az utazási eseményekhez kapcsolódó aggregált, késleltetett és esetenként kereskedő által kezdeményezett (MIT - Merchant Initiated Transaction) tranzakciók kezelését, beleértve az utólagos terheléseket (debt recovery), valamint maximált tranzakció összegének (díjplafon vagy capping) alkalmazásából eredő elszámolási logikát is. A Kártyaelfogadó feladata a fizetési tranzakciók teljes körű kezelése, ideértve: • a validátorok és az egyéb jegyértékesítő helyek beüzemeléséhez és működtetéséhez szükséges törzsadatok kezelése • a tranzakciók engedélyezésének (transaction processing, authorization) biztosítását, magas szintű real time és near time csalás megelőzési folyamatok támogatásával • a tranzakciós adatok feldolgozását (clearing), • a pénzügyi kiegyenlítések lebonyolítását (settlement and payment), valamint a kapcsolódó riportolási és elszámolási feladatok ellátását a hatóságok, kártyatársaságok és Ajánlatkérő felé. A fizetési tranzakciók magukban foglalják a card-present és a card-not-present fizetéseket. A Pénzügyi tranzakció feldolgozó biztosítja továbbá a tranzakciók ellenértékének jóváírását az Ajánlatkérő által meghatározott devizanemben és bankszámlán (bankszámlákon), valamint a szükséges adatokat és visszajelzéseket a kapcsolódó rendszerek felé. A szolgáltatásnak támogatnia kell a nagy volumenű, valós idejű tranzakciókezelést, valamint a tömeges közlekedési használatból eredő sajátos működési jellemzőket (ún tranzit modellnek megfelelő működést) a VISA és a Mastercard vonatkozó és aktuális kézikönyveivel, valamint szabályozásaival összhangban, azoknak teljeskörűen megfelelve.
Internal identifierEKR001340842026
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 66172000 Financial transaction processing and clearing-house services
5. Lot
LotLOT-0001
DescriptionAz Ajánlatkérő e-jegy szolgáltatását cEMV (Europay, MasterCard® és Visa®) alapú rendszerrel kívánja megvalósítani, amely lehetővé teszi, hogy az ügyfelek fizikai bankkártyájukkal, illetve okoseszközükön tárolt digitális bankkártyájukkal a járműveken és megállókban elhelyezett validátorokon utazásra jogosító validációt (tappolást) végezzenek. A jelen közbeszerzési eljárás tárgyát képező pénzügyi tranzakció-feldolgozó feladata az e-jegy rendszerben történő bankkártyás fizetések biztonságos és folyamatos kezelése, valamint azok nemzetközi kártyatársasági szabályok szerinti elszámolásának biztosítása. A pénzügyi tranzakció feldolgozó teljeskörűen ellátja az e-jegyrendszer szolgáltatáshoz kapcsolódó bankkártyaelfogadói- és feldolgozói feladatokat mind a retail típusú, mind a tranzit típusú (beleértve a debt recovery tranzakciókat), mind a VPOS típusú tranzakciók tekintetében. Olyan fizetési és elszámolási modell alkalmazása elvárt, amely támogatja az utazási eseményekhez kapcsolódó aggregált, késleltetett és esetenként kereskedő által kezdeményezett (MIT - Merchant Initiated Transaction) tranzakciók kezelését, beleértve az utólagos terheléseket (debt recovery), valamint maximált tranzakció összegének (díjplafon vagy capping) alkalmazásából eredő elszámolási logikát is. Nyertes Ajánlattevő (AT) feladata a fizetési tranzakciók teljes körű kezelése, ideértve: • a validátorok és az egyéb jegyértékesítő helyek beüzemeléséhez és működtetéséhez szükséges törzsadatok kezelése • a tranzakciók engedélyezésének (transaction processing, authorization) biztosítását, magas szintű real time és near time csalás megelőzési folyamatok támogatásával • a tranzakciós adatok feldolgozását (clearing), • a pénzügyi kiegyenlítések lebonyolítását (settlement and payment), • valamint a kapcsolódó riportolási és elszámolási feladatok ellátását a hatóságok, kártyatársaságok és Ajánlatkérő felé. A fizetési tranzakciók magukban foglalják a card-present és a card-not-present fizetéseket. Card-present tranzakció: olyan bankkártyás tranzakció, amely során a kártya vagy annak digitális megfelelője fizikailag jelen van a fizetéskor, és az elfogadóeszközzel közvetlen kapcsolatba kerül. Card-not-present tranzakció: olyan bankkártyás tranzakció, amely során a kártya nincs fizikailag jelen a fizetés helyszínén, és a tranzakció távoli módon kerül kezdeményezésre (pl. internetes vagy alkalmazáson belüli fizetés) Nyertes AT biztosítja a tranzakciók ellenértékének jóváírását az Ajánlatkérő által meghatározott devizanemben és bankszámlán (bankszámlákon), valamint a szükséges adatokat és visszajelzéseket a kapcsolódó rendszerek felé. A szolgáltatásnak támogatnia kell a nagy volumenű, valós idejű tranzakciókezelést, valamint a tömeges közlekedési használatból eredő sajátos működési jellemzőket (ún tranzit modellnek megfelelő működést) a VISA és a Mastercard vonatkozó és aktuális kézikönyveivel, valamint szabályozásaival összhangban, azoknak teljeskörűen megfelelve. Nyertes AT biztosítja a tranzakciókhoz kapcsolódó kockázatkezelési (risk management) és csalásmegelőzési (fraud management) mechanizmusokat, valamint a kártyatársaságok által meghatározott kártyaelfogadói szabályokat, kiemelten a chargeback kezelési folyamatokat, beleértve a visszaterhelések adminisztrációját és a kereskedői képviselet támogatását. A szolgáltatás nyújtása során a Pénzügyi tranzakció feldolgozónak magas rendelkezésre állást, alacsony válaszidőt és folyamatos működést biztosító szolgáltatási szinteket (SLA) kell garantálnia. Nyertes AT olyan fizetés feldolgozó szolgáltatást nyújt, amely képes az account updater szolgáltatások biztosítására a Tranzitprocesszor és/vagy az Ajánlatkérő számára annak érdekében, hogy az e-jegyrendszer mindig az aktuális kártyaadatokkal működhessen. Elvárás az integrációs támogatás biztosítása az Ajánlatkérő és kijelölt alvállalkozói (pl. Tranzitprocesszor) részére, valamint integrált riportolási szolgáltatások nyújtására. A Nyertes AT biztosítja: • A tranzakciók feldolgozását cEMV alapú, Visa és Mastercard fizikai és digitális (okostelefon, okosóra stb.) érintésnélküli betéti és hitelkártyák elfogadását card present tranzakciók esetében • Bankkártyás (card-not-present) betéti, prepaid és hitelkártya tranzakciók feldolgozását, Visa és Mastercard kártyák, valamint széles körben elterjedt digitális pénztárcák (Apple Pay, Google Pay, Samsung Pay, stb.) esetében; • A TP, Ajánlatkérő, Kártyaelfogadói (ACQ), vagy Kártyatársasági oldalról érkező, az elfogadható kártyákra vonatkozó korlátozások továbbítását a TP felé A Nyertes AT biztosítja a közösségi közlekedési (transit) környezet sajátosságaihoz igazított elszámolási logikák teljes körű támogatását, mely összhangban áll a Visa és a Mastercard által definiált nemzetközi tömegközlekedési (mass transit) modellekkel. A Nyertes AT által nyújtott szolgáltatásnak képesnek kell lennie többek között: a valós idejű és késleltetett tranzakciókezelésre, beleértve az alacsony vagy nulla összegű előengedélyezéseket; az aggregált elszámolási adatok fogadására és feldolgozására; az offline működés támogatására ideiglenes kapcsolatkimaradás esetén; a sikertelen tranzakciók automatikus újrapróbálására; a visszatérítések, sztornók és egyéb banki műveletek kezelésére; valamint a tranzakciók pontos és időben történő elszámolására. A szolgáltatásnak biztosítania kell továbbá a Transit Processorral való együttműködést, valamint az auditálhatóságot, adatbiztonságot és a vonatkozó szabványoknak való megfelelést. A Nyertes AT rendelkezik minden szükséges EMV-tanúsítással, beleértve az EMV Level 3 (L3) tanúsítást minden telepített fizetési terminál és tranzakciótípus esetében. Várható tranzakció szám a keretmegállapodás időtartama alatt: 75.928.731 db pénzügyi tranzakció Ebből POS jellegű PAYG pénzügyi tranzakciók száma (card-present): 62.160.069 db Ebből VPOS jellegű pénzügyi tranzakciók száma (card-not-present): 13.768.662 db *Folytatás II.2.14) pontban
Internal identifierEKR001340842026/1
Main classification (cpv): 66110000 Banking services
Additional classification (cpv): 66133000 Processing and clearing services, 66172000 Financial transaction processing and clearing-house services