See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Servicii de amenajare, întreţinere şi modernizare a zonelor vezi, a parcurilor și grădinilor publice, a terenurilor de sport, a locurilor de agrement și a terenurilor de joacă pentru copii din Sectorul 5 al Municipiului Bucuresti
Description: AMENAJARE EDILITARA S5 S.A. initiaza procedura de achizitie in vederea realizarii activităților necesar a fi prestate în scopul de a asigura amenajarea, întreţinerea şi modernizarea zonelor verzi, a parcurilor și grădinilor publice, a terenurilor de sport, a locurilor de agrement și a terenurilor de joacă pentru copii din Sectorul 5 al Municipiului Bucuresti. In acest scop, raportat la cerintele autoritatii locale, se doreste diversificarea ofertei de a petrece timpul in aer liber, imbunatatirea mediului urban, conservarea, protectia si valorificarea durabila a patrimoniului, prin realizarea de actiuni destinate imbunatatirii mediului urban, revitalizarii sectorului, regenerarii si decontaminarii terenurilor dezafectate, reducerii poluarii aerului si promovarii masurilor de reducere a zgomotului. Obiective preconizate a fi indeplinite o data cu realizarea masurilor privind regenerarea urbana: Finalizarea serviciilor de regenerare urbana prin amenajarea, intretinerea si modernizarea spatiilor verzi, apartinand domeniului public al Sectorului 5 al Municipiului Bucuresti la nivelul Sectorului va avea un impact deosebit asupra atractivitatii si dezvoltarii socio-economice a acestuia, respectiv a cresterii calitatii vietii locuitorilor, dar si asupra conditiilor de petrecere a timpului liber, avand in vedere faptul ca investitiile pot viza dezvoltarea zonala a sectorului, inclusiv reabilitarea centrelor istorice si a spatiilor publice comune din interiorul ansamblurilor de locuinte. Regenerarea urbana determina cresterea standardului de viata a locuitorilor zonelor urbane. Cantitatile minime si maxime estimate de Autoritatea Contractanta sunt mentionate in Anexa la Caietul de sarcini. Cantitatile minime sunt raportate la perioada - 1 luna de zile, cantitatile maxime estimate sunt raportate la perioada maxima a acordului cadru - 48 de luni
Internal identifier: 27515874/830/2024
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 77310000 Planting and maintenance services of green areas
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: AMENAJARE EDILITARA S5 S.A. initiaza procedura de achizitie in vederea realizarii activităților necesar a fi prestate în scopul de a asigura amenajarea, întreţinerea şi modernizarea zonelor verzi, a parcurilor și grădinilor publice, a terenurilor de sport, a locurilor de agrement și a terenurilor de joacă pentru copii din Sectorul 5 al Municipiului Bucuresti. In acest scop, raportat la cerintele autoritatii locale, se doreste diversificarea ofertei de a petrece timpul in aer liber, imbunatatirea mediului urban, conservarea, protectia si valorificarea durabila a patrimoniului, prin realizarea de actiuni destinate imbunatatirii mediului urban, revitalizarii sectorului, regenerarii si decontaminarii terenurilor dezafectate, reducerii poluarii aerului si promovarii masurilor de reducere a zgomotului. Obiective preconizate a fi indeplinite o data cu realizarea masurilor privind regenerarea urbana: Finalizarea serviciilor de regenerare urbana prin amenajarea, intretinerea si modernizarea spatiilor verzi, apartinand domeniului public al Sectorului 5 al Municipiului Bucuresti la nivelul Sectorului va avea un impact deosebit asupra atractivitatii si dezvoltarii socio-economice a acestuia, respectiv a cresterii calitatii vietii locuitorilor, dar si asupra conditiilor de petrecere a timpului liber, avand in vedere faptul ca investitiile pot viza dezvoltarea zonala a sectorului, inclusiv reabilitarea centrelor istorice si a spatiilor publice comune din interiorul ansamblurilor de locuinte. Regenerarea urbana determina cresterea standardului de viata a locuitorilor zonelor urbane. Cantitatile minime si maxime estimate de Autoritatea Contractanta sunt mentionate in Anexa la Caietul de sarcini. Cantitatile minime sunt raportate la perioada - 1 luna de zile, cantitatile maxime estimate sunt raportate la perioada maxima a acordului cadru - 48 de luni.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 03120000 Horticultural and nursery products, 34928400 Urban furniture, 43325000 Park and playground equipment, 50870000 Repair and maintenance services of playground equipment, 71421000 Landscape gardening services