600010-2026 - Competition
Slovenia – Architectural, construction, engineering and inspection services – Izdelava strokovnih podlag (SP) za fazo ŠV in fazo DPN ter sodelovanje v postopku do sprejema Uredbe o DPN za Letališče Edvarda Rusjana Maribor
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Services
2. Procedure
Procedure
TitleIzdelava strokovnih podlag (SP) za fazo ŠV in fazo DPN ter sodelovanje v postopku do sprejema Uredbe o DPN za Letališče Edvarda Rusjana Maribor
DescriptionV pripravi je državni prostorski načrt za Letališče Edvarda Rusjana Maribor (v nadaljnjem besedilu: DPN LJMB). Pobudnik in investitor DPN je Ministrstvo za infrastrukturo in energetiko. S sprejemom DPN bo zagotovljena celovita ureditev LJMB in rezerviran ustrezen prostor za nadaljnjo širitev in posodabljanje letališke in druge infrastrukture. Z DPN LJMB bodo določena območja za umeščanje nove letališke in spremljajoče infrastrukture, ki obsega urejanje manevrskih površin ter umeščanje drugih objektov in naprav. Za DPN LJMB so že pridobljene smernice nosilcev urejanja prostora, izdana odločba o celoviti presoji vplivov na okolje in sprejet Sklep o pripravi DPN.
Internal identifier430-30/2026
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 71000000 Architectural, construction, engineering and inspection services
Additional classification (cpv): 71200000 Architectural and related services, 71240000 Architectural, engineering and planning services, 71300000 Engineering services, 71400000 Urban planning and landscape architectural services, 71335000 Engineering studies, 71250000 Architectural, engineering and surveying services, 71241000 Feasibility study, advisory service, analysis
5. Lot
LotLOT-0000
Internal identifier550464