2. Procedure
Procedure
Title: Konsulttjänster inom företags- och branschutveckling
Description: Upphandling av ramavtal avseende konsulttjänster inom företagsutveckling är indelad i fem delområden. Syftet med denna upphandling är att täcka behovet av konsulter för uppdrag, företrädesvis för avdelningen Företagande och Entreprenörskap inom Business Region Göteborg. Uppdragen finns i dagsläget huvudsakligen i nedan beskrivna delområden med respektive kompetensområden: Delområde A - Ledarskap, vision och strategier- Tillväxt- Organisation Delområde B - Marknad- Digital transformation- Försäljning Delområde C - Ekonomi/Finansiering Delområde D - Hållbar affärsutveckling Delområde E - Affärsutveckling för nyföretagare
Internal identifier: B380U26-442
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 79411100 Business development consultancy services
Additional classification (cpv): 72221000 Business analysis consultancy services, 79413000 Marketing management consultancy services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Delområde A
Description: Ledarskap, vision och strategier Tillväxt Organisation
Internal identifier: Delområde A
Lot: LOT-0002
Title: Delområde B
Description: Marknad, digital transformation, försäljning
Internal identifier: Delområde B
Lot: LOT-0003
Title: Delområde C
Description: Ekonomi/Finansiering
Internal identifier: Delområde C
Lot: LOT-0004
Title: Delområde D
Description: Hållbar affärsutveckling.
Internal identifier: Delområde D
Lot: LOT-0005
Title: Delområde E
Description: Affärsutveckling för nyföretagare. Omfattar rådgivning till nystartade bolag eller individer/företagare ska starta eget eller har en affärsidé de vill utveckla.
Internal identifier: Delområde E
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: B380U26-442
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
Ytterligare klassificering (cpv): 72221000 Konsulttjänster för företagsanalys, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Delområde A
Intern identifierare: Delområde A
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde B
Intern identifierare: Delområde B
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Delområde C
Beskrivning: Ekonomi/Finansiering
Intern identifierare: Delområde C
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Delområde D
Beskrivning: Hållbar affärsutveckling.
Intern identifierare: Delområde D
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Delområde E
Intern identifierare: Delområde E