600202-2019 - ResultRomania-Bucharest: Orthopaedic implants
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Implanturi ortopedice
Reference number: 5062357201803
II.1.2.
Main CPV code
33183100 Orthopaedic implants
II.1.4.
Short description
— Lot I — Linie endoprotetica de sold (cimentat/necimentat),
— Lot II — Linie endoprotetica de sold revizie,
— Lot III — Linie endoprotetica de genunchi,
— Lot IV — Linie endoprotetica pentru extremitati umar-cot,
— Lot V — Linie endoprotetica modulara tumorala,
— Lot VI — Proteza totala de genunchi cu raza unica,
— Lot VII — Instabilitati genunchi,
— Lot VIII — Instabilitati umar,
— Lot IX — Cimenturi ortopedice,
— Lot X — Cimenturi ortopedice,
— Lot XI — Suruburi compatibile cu placile blocate din familia NCB ZimmerBiomet,
— Lot XII — Suruburi compatibile cu placa pentru fracturile de radius distal DVR Crosslock — ZimmerBiomet.
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor 19 zile.
AC va raspunde la clarificari in a 13-a zi dinainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Linie endoprotetică de șold (cimentat/necimentat)
Lot No: 1
II.2.2.
Additional CPV code(s)
II.2.4.
Description of the procurement
Endoproteza totală de șold cimentată tip 1 buc. 5 1700.
Endoproteza totală de șold cimentată tip 2 buc. 5 1700.
Endoproteza totală de șold necimentată tip 1 buc. 5 11300.
Endoproteza totală de șold necimentată tip 2 buc. 5 8650.
Endoproteza totală de șold necimentată tip 3 buc. 5 8650.
Endoproteza totală de șold necimentată tip 4 buc. 5 6000.
Endoproteza totală de șold necimentată tip 5 buc. 5 8650.
Endoproteza totală de șold necimentată tip 6 buc. 5 6000.
Endoproteza totală de șold necimentată tip 7 buc. 5 1140.
Descrierile conform anexei la caietul de sarcini.
Valoarea celui mai mare ctr. subsecvent 9 888 500.
Instabilități genunchi
Lot No: 7
Surub de interferenta PEEK pentru fixare ligamentara buc. 5 5090.
Surub biocompozit pentru fixare ligamentara buc. 5 2240.
Surub bioresorbabil pentru fixare ligamentara buc. 5 8650.
Mijloc de fixare ligamentara cu sprijin cortical prin bucla ajustabila retrograde pentru BTB buc. 5 610.
Mijloc de fixare cu sprijin cortical prin bucla ajustabila retrograda buc. 5 2830.
Fir de sutură cu rezistență crescută buc. 5 6100.
Sutura meniscala buc. 5 2830.
Valoarea celui mai mare ctr. subsecvent 461 140.
Instabilități umăr
Lot No: 8
Ancoră fără nod din sutură pentru instabilități de umăr buc. 5 610.
Ancoră tip fără nod pentru coafa rotatorilor buc. 5 1700.
Ancoră fără nod pentru instabilități de umăr buc. 5 1700.
Ancoră tip nod din sutură pentru coafa rotatorilor buc. 5 2240.
Ancoră tip nod din sutură pentru instabilități de umăr buc. 5 2240.
Surub pentru tenodeza de biceps buc. 5 610.
Mijloc de fixare a articulației acromio-claviculare buc. 5 610.
Bandă de sutură cu rezistență crescută buc. 5 1130.
Valoarea celui mai mare ctr. subsecvent 169 300.
Linie endoprotetică pentru extremități umăr-cot
Lot No: 4
Endoproteza parțială de umăr (Sidus) buc. 5 305.
Endoproteza partiala de umăr de fracturi buc. 5 610.
Endoproteza totala de umăr de fracturi buc. 5 610.
Endoproteza de umăr de fracturi inversata buc. 5 305.
Endoproteza partiala de umar cimentata buc. 5 610.
Endoproteza totala de umar cimentata buc. 5 610.
Endoproteza inversata de umar cimentata buc. 5 305.
Endoproteza partiala de umar necimentata buc. 5 610.
Endoproteza totala de umar necimentata buc. 5 610.
Endoproteza inversata de umar necimentata buc. 5 305.
Endoproteza partiala de umar cimentata de revizie buc. 5 305.
Endoproteza totala de umar cimentata de revizie buc. 5 305.
Endoproteza inversata de umar cimentata de revizie buc. 5 305.
Endoproteza totală de cot buc. 5 305.
Endoproteza cap radial buc. 5 30.
Valoarea celui mai mare ctr. subsecvent 578 000.
Șuruburi compatibile cu placa pentru fracturile de radius distal DVR Crosslock – ZimmerBiomet
Lot No: 12
Suruburi blocate/neblocate si pini buc. 5 6100.
Suruburi multidirectionale buc. 5 6100.
Valoarea celui mai mare contract subsecvent – 114 720.
Linie endoprotetică de genunchi
Lot No: 3
Endoproteza totală de genunchi buc. 5 11400.
Endoproteza totală de genunchi de revizie tip 1 buc. 5 1140.
Elemente de ranforsare metafizodiafizare (elemente de augmentare femurală) buc. 5 2280.
Elemente de ranforsare metafizodiafizare (elemente de augmentare tibială) buc. 5 2280.
Proteză totală de genunchi de revizie tip 2 buc. 5 1140.
Elemente de ranforsare metafizodiafizare (con tibial) buc. 5 305.
Elemente de ranforsare metafizodiafizare (con femural) buc. 5 305.
Elemente de ranforsare metafizodiafizare (augment patella) buc. 5 305.
Elemente de ranforsare metafizodiafizare (extensie tibiala) buc. 5 305.
Alte Endoproteze (endoproteza temporara de genunchi cu Gentamicina si Vancomicina) buc. 5 865.
Valoarea celui mai mare ctr. subsecvent 6 037 350.
Cimenturi ortopedice
Lot No: 9
Ciment ortopedic fără antibiotic buc. 5 33600.
Ciment ortopedic cu Gentamicină buc. 5 33600.
Ciment ortopedic cu Gentamicină și Vancomicină buc. 5 2830.
Ciment ortopedic cu Gentamicină și Clindamicină buc. 5 2830.
Ciment ortopedic preimpachetat cu Gentamicină 0,55 g buc. 5 19950.
Ciment ortopedic preimpachetat cu Gentamicină 0,75 g buc. 5 19950.
Valoarea celui mai mare ctr. subsecvent 496 094.
Proteză totală de genunchi cu rază unică
Lot No: 6
Proteza totala de genunchi cu raza unica buc. 5 2840.
Valoarea celui mai mare ctr. subsecvent 168 000.
Linie endoprotetică modulare tumorală
Lot No: 5
Endoproteza modulara tumorala – femur proximal buc. 5 305.
Endoproteza modulara tumorala – femur distal buc. 5 305.
Endoproteza modulara tumorala – tibie proximala buc. 5 305.
Valoarea celui mai mare ctr. subsecvent 363 600.
Cimenturi ortopedice I
Lot No: 10
Ciment ortopedic fără antibiotic.
Ciment ortopedic Tobramicina.
Ciment ortopedic Colistin Eritromicina.
Valoarea celui mai mare ctr. subsecvent 227 920.
Șuruburi compatibile cu plăcile blocate din familia NCB ZimmerBiomet
Lot No: 11
Surub corticala Titan buc. 5 11400.
Surub Spongie Titan buc. 5 11400.
Surub Spongie canulat Titan buc. 5 11400.
Cablu cerclaj buc. 5 610.
Piulita blocare surub buc. 5 22800.
Piulita trecere cablu cerclaj buc. 5 610.
Valoarea celui mai mare contract subsecvent 402 220.
Linie endoprotetică de șold revizie
Lot No: 2
Endoproteza totală de șold de revizie buc. 5 1700.
Elemente de ramfortare cotil (augment acetabular) buc. 5 865.
Elemente de ramfortare cotil (augment pentru refacerea peretelui acetabular) buc. 5 305.
Elemente de ramfortare cotil (cupa necimentata de revizie din Tantal) buc. 5 1140.
Elemente de ramfortare cotil(cajă pentru cupa necimentată de revizie din Tantal) buc. 5 305.
Elemente de ramfortare cotil (cajă pentru reconstrucția acetabulară) buc. 5 305.
Alte endoproteze (endoproteză temporară coadă scurtă cu Gentamicină și Vancomicină) buc. 5 600.
Alte endoproteze (endoproteză temporară coadă lungă cu Gentamicină și Vancomicină) buc. 5 865.
Alte endoproteze (insert retentiv pentru cupa acetabulară de revizie din Tantal) buc. 5 305.
Alte endoproteze (insert retentiv pentru cupa acetabulară necimentată) buc. 5 305.
Valoarea celui mai mare ctr. subsecvent 967 000.