601221-2026 - Competition
Poland – Electricity distribution and related services – Zakup energii elektrycznej dla Miasta Maków Mazowiecki i jednostek powiązanych
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Zakup energii elektrycznej dla Miasta Maków Mazowiecki i jednostek powiązanych
Description: Przedmiotem zamówienia jest zakup energii elektrycznej dla Miasta Maków Mazowiecki i jego jednostek powiązanych. Zakres zadania obejmuje również: - bilansowanie energii elektrycznej czynnej oraz bilansowanie energii elektrycznej wytwarzanej we własnych źródłach wytwórczych Zamawiającego, przy czym część tej energii jest zużywana w ramach autokonsumpcji a część będzie przebilansowana na wskazane w opisie przedmiotu zamówienia punkty poboru energii Zamawiającego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik 1 do SWZ oraz wzór umowy.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 65300000 Electricity distribution and related services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Przedmiotem zamówienia jest zakup energii elektrycznej dla Miasta Maków Mazowiecki i jego jednostek powiązanych. Zakres zadania obejmuje również: - bilansowanie energii elektrycznej czynnej oraz bilansowanie energii elektrycznej wytwarzanej we własnych źródłach wytwórczych Zamawiającego, przy czym część tej energii jest zużywana w ramach autokonsumpcji a część będzie przebilansowana na wskazane w opisie przedmiotu zamówienia punkty poboru energii Zamawiającego W ramach postępowania zostaną zawarte odrębne umowy: z Miastem Maków Mazowiecki, Miejskim Domem Kultury oraz Miejskim Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych Sp. z o.o. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp, polegających na powtórzeniu podobnych usług, zgodnych z przedmiotem zamówienia. Przedmiot zamówienia: podobne usługi zgodne z przedmiotem zamówienia o kodach CPV: 6530000-5 – przesył energii elektrycznej i podobne usługi określonych w tym zamówieniu. Wielkość i zakres zamówienia: do 20 % wartości zamówienia. Warunki na jakich zostanie udzielone zamówienie: zgodne z warunkami określonymi w SWZ.
Options:
Description of the options: Odbiorca przewiduje możliwość zwiększenia dostaw energii elektrycznej z zastosowaniem prawa opcji. Odbiorca poinformuje Sprzedawcę o zamiarze skorzystania z prawa opcji. Prawem opcji jest możliwość zwiększenia dostaw energii elektrycznej na warunkach niniejszej Umowy o kolejne 20% wartości netto Umowy Odbiorca uzależnia możliwość skorzystania z prawa opcji od zwiększenia zapotrzebowania na dostawę energii elektrycznej. Rozliczenie zwiększenia zapotrzebowania na dostawę energii elektrycznej w posiadanych PPE będzie się odbywać odpowiednio do podstawowej części zamówienia i według tej samej stawki rozliczeniowej. Odbiorca nie ma obowiązku korzystać z prawa opcji. W przypadku nieskorzystania przez Odbiorcę z prawa opcji Sprzedawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Warunkiem uruchomienia prawa opcji jest złożenie przez Odbiorcę pisemnego oświadczenia woli wykonania zamówienia w ramach prawa opcji, w którym wskazuje wartość zamówienia wykraczającego poza dostawy energii elektrycznej stanowiące zamówienia podstawowe. Wszelkie postanowienia Umowy odnoszące się do zamówienia podstawowego mają odpowiednie zastosowanie do zamówienia objętego prawem opcji. Skorzystanie z prawa opcji nie wymaga podpisania aneksu do Umowy.