2. Procedure
Procedure
Title: Servicii de proiectare, asistență tehnică şi execuţie lucrari la obiectivul de investitii: ”Modernizare drum judetean DJ 249D: - Intersecție DJ 249A (Cristești) – Intersecție DJ 249E (Țuțora), km 0+000 - 7+660”
Description: Servicii de proiectare, asistență tehnică şi execuţie lucrari la obiectivul de investitii: ”Modernizare drum judetean DJ 249D: - Intersecție DJ 249A (Cristești) – Intersecție DJ 249E (Țuțora), km 0+000 - 7+660”, în conformitate cu documentaţia de atribuire. Valoare estimata: 35.039.550,69 lei fără TVA, este compusă din: - cheltuieli pentru proiectarea tehnică şi pentru asistența tehnică din partea proiectantului – 531.042,90 lei fara TVA; - cheltuieli pentru construcții-montaj (C+M) – 34.508.507,79 lei fără TVA. În bugetul proiectului sunt prevăzute cheltuieli diverse și neprevăzute în cuantum de 3.506.777,09 lei fără TVA. Valoarea cheltuielilor diverse și neprevăzute poate fi accesată oricând în timpul derulării contractului, în condițiile prevăzute la art. 221 din Legea nr. 98/2016. In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, termenul limita pana la care orice operator economic interesat de participarea la procedura de achizitie publica are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de 18 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. In conformitate cu dispoziţiile art. 160 alin. (2) şi art. 161 alin. (2) din Legea nr. 98/2016, autoritatea contractanta va raspunde tuturor solicitarilor de clarificari in a 11 a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 14009336_2026_PAAPD1623860/08.06.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45233120 Road construction works
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Servicii de proiectare, asistenta tehnica şi execuţie lucrari pentru obiectivul de investitii:"Modernizare drum judetean DJ 249D: - Intersecție DJ 249A (Cristești) – Intersecție DJ 249E (Țuțora), km 0+000 - 7+660”, în conformitate cu cerintele din documentatia de atribuire. Perioada de execuție este de: - servicii de proiectare – maximum 60 zile (2 luni); - executie lucrari – 24 luni calendaristice.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 45221119 Bridge renewal construction work, 71322500 Engineering-design services for traffic installations, 71356200 Technical assistance services