601288-2026 - Competition
Romania – Disposable non-chemical medical consumables and haematological consumables – Materiale sanitare Neurochirurgie -11 loturi (CUI 34)
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
TitleMateriale sanitare Neurochirurgie -11 loturi (CUI 34)
DescriptionMateriale sanitare Neurochirurgie-11 loturi Autoritatea contractantă va raspunde în mod clar și complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare, in a 11-a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor/candidaturilor (raspunsurile clare si complete ale tuturor solicitarilor de clarificare se vor atasa in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor). Nota: Autoritatea contractanta nu este obligata sa raspunda solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare care nu au fost adresate in termenul stabilit la sectiunea I.1 din Fisa de date. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18.
Internal identifier4364594202634
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 33141000 Disposable non-chemical medical consumables and haematological consumables
5. Lot
LotLOT-0001
TitleSistem de osteosinteza vertebrala cervico-toraco-lombara cu suruburi necanulate
Descriptioncant. min. ac. 50buc/ max. ac. 400buc, cant. min. ctr. sub. 1buc/ max. ctr. sub. 100buc.
Internal identifier1
Main classification (cpv): 33183100 Orthopaedic implants
LotLOT-0002
TitleSistem de fixare cervicala anterioara (1 placa+4 suruburi)
Descriptioncant. min. ac. 10 buc/ max. ac. 100 buc, cant. min. ctr. sub. 1 buc/ max. ctr. sub. 25 buc.
Internal identifier2
LotLOT-0003
TitleSistem de fixare cervicala anterioara (1 placa+6 suruburi)
Descriptioncant. min. ac. 10 buc/ max. ac. 50 buc, cant. min. ctr. sub. 1 buc/ max. ctr. sub. 10 buc.
Internal identifier3
LotLOT-0004
TitleSistem fixare cervicala posterioara (4 x suruburi + 4 x piulite + 1 x tija)
Descriptioncant. min. ac. 1 buc/ max. ac. 100 buc, cant. min. ctr. sub. 1buc/ max. ctr. sub. 25 buc.
Internal identifier4
LotLOT-0005
TitleSistem osteosinteza cervicala cu cusca intervertebrala si substituent osos
Descriptioncant. min. ac. 1 buc/ max. ac. 100 buc, cant. min. ctr. sub. 1buc/ max. ctr. sub. 25buc.
Internal identifier5
LotLOT-0006
TitleSistem de osteosinteza vertebrala cu suruburi canulate si fenestrate
Internal identifier6
LotLOT-0007
TitleCage (cusca) din titan cu sistem de lordozare pentru abord anterior cervical
Descriptioncant. min. ac. 10 buc/ max. ac. 300 buc, cant. min. ctr. sub. 1 buc/ max. ctr. sub. 75 buc.
Internal identifier7
LotLOT-0008
TitleSistem cage cervical cilindric expandabil de titan cu placa si suruburi
Descriptioncant. min. ac. 1buc/ max. ac. 50 buc, cant. min. ctr. sub. 1buc/ max. ctr. sub. 10 buc.
Internal identifier8
LotLOT-0009
TitleSistem de corpectomie toraco-lombara expandabil din titan
Descriptioncant. min. ac. 1 buc/ max. ac. 50 buc, cant. min. ctr. sub. 1 buc/ max. ctr. sub. 10 buc.
Internal identifier9
LotLOT-0010
TitleSistem de fuziune pediculara toraco-lombara pentru osteoporoza si tumori
Descriptioncant. min. ac. 1 buc/ max. ac. 100 buc, cant. min. ctr. sub. 1 buc/ max. ctr. sub. 25 buc.
Internal identifier10
LotLOT-0011
TitleCusca intervertebrala expandabila lombara
Internal identifier11
Main classification (cpv): 33183200 Orthopaedic prostheses