601336-2020 - ResultRomania-Bucharest: Construction machinery and equipment
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Mașină multifuncțională cu echipamente
Reference number: 16054368/2019/2467/S/8
II.1.2.
Main CPV code
43300000 Construction machinery and equipment
II.1.4.
Short description
„Masina multifunctionala cu echipamente” – 135 buc.
Descrierea produselor este disponibila in caietul de sarcini din cadrul prezentei documentatii de atribuire.
Termene pentru depunerea/raspunsul la solicitarile de clarificari/informatii suplimentare:
A. In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, termenul-limita pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de maximum 22 de zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor;
B. In conformitate cu prevederile art. 161 alin. (1) din Legea nr. 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, termenul-limita in care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatii suplimentare este in a 11-a zi inainte de data-limita de depunere a ofertelor.
Autoritatea contractantă menţionează că va răspunde la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici până la termenul-limită stabilit in anuntul de participare.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
34921000 Road-maintenance equipment, 43310000 Civil engineering machinery, 43313100 Snowploughs, 43320000 Construction equipment, 43325100 Grounds-maintenance equipment
II.2.4.
Description of the procurement