602189-2026 - Competition
Bulgaria – Construction work – „Изграждане на помещения за извършване на скрининг в Главна дирекция „Гранична полиция” с две обособени позиции
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Works
2. Procedure
Procedure
Title„Изграждане на помещения за извършване на скрининг в Главна дирекция „Гранична полиция” с две обособени позиции
DescriptionЗа обособена позиция № 1 Да се изработи възложения инвестиционен проект във фаза „Работен проект“ при спазване на изискванията на Наредба № 4 от 21.05.2001 г. за обхвата и съдържанието на инвестиционните проекти (обн. ДВ, бр.51 от 2001г.) и разпоредбите на част втора, глава осма, Раздели I, II и III от ЗУТ, приложимите нормативни актове в отрасъл „Строителство” и изискванията на Възложителя, посочени в приложеното Задание за проектиране, както и изготвяне на екзекутивна документация, изменения по чл. 154 от ЗУТ (при необходимост) и упражняване на авторски надзор по време на изпълнение на СМР обекта. Строително-монтажните работи (СМР) да се изпълняват в съответствие с одобрения инвестиционен проект и изискванията на българската нормативна уредба. Влаганите материали и изделия при изпълнение на СМР да съответстват на изискванията на „Наредба №РД-02-20-1 на МРРБ от 05.02.2015 г. за условията и реда за влагане на строителни продукти в строежите на Р България“, както и действащата в тази област нормативна уредба. При изпълнението на СМР да се спазват изисквания към строежите по чл. 169 от ЗУТ и да се осигурят безопасни условия на труд за опазване на живота и здравето на хората и опазването на околната среда и имуществото. Строително-монтажните работи да се изпълняват и приемат, съгласно изискванията на Наредба №3 от 2003 г. за съставяне на актове и протоколи по време на строителството. За обособена позиция № 2 Да се изработи възложения инвестиционен проект във фаза „Работен проект“ при спазване на изискванията на Наредба № 4 от 21.05.2001 г. за обхвата и съдържанието на инвестиционните проекти (обн. ДВ, бр.51 от 2001г.) и разпоредбите на част втора, глава осма, Раздели I, II и III от ЗУТ, приложимите нормативни актове в отрасъл “Строителство” и изискванията на Възложителя, посочени в приложеното Задание за проектиране, както и изготвяне на екзекутивна документация, изменения по чл. 154 от ЗУТ (при необходимост) и упражняване на авторски надзор по време на изпълнение на СМР на обекта. Строително-монтажните работи (СМР) да се изпълняват в съответствие с одобрения инвестиционен проект и изискванията на българската нормативна уредба. Влаганите материали и изделия при изпълнение на СМР да съответстват на изискванията на „Наредба № РД-02-20-1 на МРРБ от 05.02.2015г. за условията и реда за влагане на строителни продукти в строежите на Р България”, както и действащата в тази област нормативна уредба. При изпълнението на СМР да се спазват изисквания към строежите по чл. 169 от ЗУТ и да се осигурят безопасни условия на труд за опазване на живота и здравето на хората и опазването на околната среда и имуществото. Строително-монтажните работи ще се изпълняват и приемат, съгласно изискванията на Наредба №3 от 2003 г. за съставяне на актове и протоколи по време на строителството.
Internal identifier568296
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractWorks
Main classification (cpv): 45000000 Construction work
Additional classification (cpv): 45216100 Construction work for buildings relating to law and order or emergency services, 71221000 Architectural services for buildings
5. Lot
LotLOT-0001
Title„Изготвяне на инвестиционен проект (проектиране), изпълнение на предвидените в проекта строително-монтажни работи (СМР) и упражняване на авторски надзор по време на изпълнение на СМР на обект: „Сграда за извършване на скрининг в РДГП Eлхово”;
DescriptionДа се изработи възложения инвестиционен проект във фаза „Работен проект“ при спазване на изискванията на Наредба № 4 от 21.05.2001 г. за обхвата и съдържанието на инвестиционните проекти (обн. ДВ, бр.51 от 2001г.) и разпоредбите на част втора, глава осма, Раздели I, II и III от ЗУТ, приложимите нормативни актове в отрасъл „Строителство” и изискванията на Възложителя, посочени в приложеното Задание за проектиране, както и изготвяне на екзекутивна документация, изменения по чл. 154 от ЗУТ (при необходимост) и упражняване на авторски надзор по време на изпълнение на СМР обекта. Строително-монтажните работи (СМР) да се изпълняват в съответствие с одобрения инвестиционен проект и изискванията на българската нормативна уредба. Влаганите материали и изделия при изпълнение на СМР да съответстват на изискванията на „Наредба №РД-02-20-1 на МРРБ от 05.02.2015 г. за условията и реда за влагане на строителни продукти в строежите на Р България“, както и действащата в тази област нормативна уредба. При изпълнението на СМР да се спазват изисквания към строежите по чл. 169 от ЗУТ и да се осигурят безопасни условия на труд за опазване на живота и здравето на хората и опазването на околната среда и имуществото. Строително-монтажните работи да се изпълняват и приемат, съгласно изискванията на Наредба №3 от 2003 г. за съставяне на актове и протоколи по време на строителството. Цели се изграждане на център за скрининг от затворен тип на територията на РДГП Елхово, с капацитет от 100 лица. Новата сграда ще е със смесено предназначение и ще бъде разположена в поземлен имот с идентификатор 27382.500.9902, с административен адрес гр. Елхово, ул. „Морава” № 1, с площ от 117 663 кв.м. За целта, да се проектира и изгради триетажна сграда, отговаряща на изискванията, описани в задание за проектиране – приложение към настоящата документация. Строежът е приравнен към „четвърта категория“, съгласно чл. 137, ал. 1, т. 4, буква „б“ от ЗУТ и чл. 8, ал. 2 от Наредба № 1 за номенклатурата на видовете строежи.
Internal identifier568297
Additional classification (cpv): 71000000 Architectural, construction, engineering and inspection services, 71200000 Architectural and related services
LotLOT-0002
Title„Изготвяне на инвестиционен проект (проектиране), изпълнение на предвидените в проекта строително-монтажни работи (СМР) и упражняване на авторски надзор по време на изпълнение на СМР на обект: „Сграда за извършване на скрининг в РДГП Драгоман”.
DescriptionДа се изработи възложения инвестиционен проект във фаза „Работен проект“ при спазване на изискванията на Наредба № 4 от 21.05.2001 г. за обхвата и съдържанието на инвестиционните проекти (обн. ДВ, бр.51 от 2001г.) и разпоредбите на част втора, глава осма, Раздели I, II и III от ЗУТ, приложимите нормативни актове в отрасъл “Строителство” и изискванията на Възложителя, посочени в приложеното Задание за проектиране, както и изготвяне на екзекутивна документация, изменения по чл. 154 от ЗУТ (при необходимост) и упражняване на авторски надзор по време на изпълнение на СМР на обекта. Строително-монтажните работи (СМР) да се изпълняват в съответствие с одобрения инвестиционен проект и изискванията на българската нормативна уредба. Влаганите материали и изделия при изпълнение на СМР да съответстват на изискванията на „Наредба № РД-02-20-1 на МРРБ от 05.02.2015г. за условията и реда за влагане на строителни продукти в строежите на Р България”, както и действащата в тази област нормативна уредба. При изпълнението на СМР да се спазват изисквания към строежите по чл. 169 от ЗУТ и да се осигурят безопасни условия на труд за опазване на живота и здравето на хората и опазването на околната среда и имуществото. Строително-монтажните работи ще се изпълняват и приемат, съгласно изискванията на Наредба №3 от 2003 г. за съставяне на актове и протоколи по време на строителството. Изграждане на център за скрининг от затворен тип на територията на РДГП Драгоман с капацитет 50 лица. Новата сграда ще е със смесено предназначение и ще бъде разположена в част от поземлен имот с идентификатор 23409.888.9902 по КККР на гр. Драгоман, представляващ УПИ I спец. терен, кв. 70 с административен адрес: ул. „Захари Стоянов” № 58, гр. Драгоман, общ. Драгоман, обл. София област. За целта, следва да се проектира и изгради двуетажна сграда, отговаряща на изискванията, описани в настоящата техническа спецификация и задание за проектиране – приложение към същата. Предвид очакваната разгъната застроена площ на сградата – над 1000 кв. м, строежът е приравнен към „четвърта категория“, съгласно чл. 137, ал. 1, т. 4, буква „б“ от ЗУТ и чл. 8, ал. 2 от Наредба № 1 за номенклатурата на видовете строежи.
Internal identifier568299
Additional classification (cpv): 71000000 Architectural, construction, engineering and inspection services, 45216100 Construction work for buildings relating to law and order or emergency services, 71200000 Architectural and related services