602353-2021 - ResultRomania-Vitomirești: Road construction works
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Proiectare, Asistenta tehnica + executaia pentru obiectivul: "MODERNIZARE INFRASTRUCTURA RUTIERA LOCALA, COMUNA VITOMIRESTI, JUDETUL OLT."
Reference number: 4394951_2019_PAAPD1079397
II.1.2.
Main CPV code
45233120 Road construction works
II.1.4.
Short description
Obiectul prezentului contract il constituie modernizarea infrastructurii de drumuri, de interes local in Comuna Vitomiresti , Judetul Olt, necesitatea acestui contract rezultand dintr-un proiect de investitie compus din analize si studii tehnico-economice. In baza studiilor efectuate a rezultat o degradare fizica a drumurilor (drumuri de pământ sau parţial pietruite) raportate la condiţiile generaIe de circulaţie actuale cat si de perspectiva.
Valoarea estimatã a contractului de achiziție publicã de lucrãri si proiectare, in conformitate cu devizul general aferent proiectului de investitie, este de : 58.066.269 lei fara TVA compusa din:
3.5.4. Documentatiile tehnice necesare in vederea obtinerii avizelor /acordurilor/autorizatiilor - 20.000 lei
3.5.5. Verificarea tehnica de calitate a proiectului si a detaliilor de executie – 35.000 lei
3.5.6 Proiect tehnic si detalii de executie – 1.472.620
3.8 Asistenta Tehnica din partea proiectantului: 455.846 lei
4. Cheltuieli pentru investitia de baza 55.253.993 lei
5.1 Organizare santier 828.810 lei
TOTAL valoare estimata: 58.066.269 lei fara TVA
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
71200000 Architectural and related services, 71300000 Engineering services, 71322000 Engineering design services for the construction of civil engineering works
II.2.4.
Description of the procurement
Durata contractului este de 24 luni, din care:
- termenul de prestare pentru serviciile de proiectare este de 1 luna la care se adauga asistenta tehnica din partea proiectantului de 23 luni, respectiv durata de executie a lucrarilor,
- termenul de executie al lucrarilor conform graficului de esalonare a investitiei este de 23 luni de la emiterea ordinului de începere.