602368-2025 - Competition
Poland – Vegetables, fruits and nuts – ZP/58/2025 Dostawa warzyw i owoców na rok 2026
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: ZP/58/2025 Dostawa warzyw i owoców na rok 2026
Description: i. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa warzyw i owoców do garnizonów administrowanych przez 21. Bazę Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie. Przedmiot zamówienia podzielono na 9 zadań. Standardy jakościowe, szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia, w tym warunki i zasady dostawy, dla poszczególnych zadań, zawiera Opis przedmiotu zamówienia, stanowiący załącznik nr 3 do SWZ. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia określa dokument pn. " Projekt umowy" stanowiący załącznik nr 4 do SWZ. II. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania na mocy art. 257 ustawy Pzp. III. Wykonawca jest związany złożoną ofertą od dnia upływu terminu składania ofert do dnia 20.01.2025 r. IV. Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy (JEDZ). V. Postępowanie prowadzone jest zgodnie z zasadami określonymi w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp (tzw. procedura odwrócona). VI. Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których Zamawiający będzie komunikował się z Wykonawcami, oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej. Kontakt pomiędzy Wykonawcą, a Zamawiającym odbywać się będzie za pośrednictwem dedykowanej Platformy Zakupowej pod adresem: www.platformazakupowa.pl/pn/21blot. - szczegółowo określono w Rozdziale 10 SWZ. VII. OFERTY SKŁADANE WSPÓLNIE: 1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. 2. W przypadku składania oferty przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum), Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy (lider konsorcjum). Pełnomocnikiem konsorcjum jest Wykonawca, który zaloguje się na swoim profilu Wykonawcy i składając ofertę w zakładce „Wykonawcy” doda pozostałych Wykonawców wpisując ich dane. Pełnomocnik, o którym mowa powyżej, pozostaje w kontakcie z Zamawiającym w toku postępowania i do niego Zamawiający kieruje informacje, korespondencję itp. Wszelkie oświadczenia pełnomocnika Zamawiający uzna za wiążące dla wszystkich Wykonawców składających ofertę wspólną. 3. Do oferty wspólnej Wykonawcy dołączają pełnomocnictwo. 4. Nie dopuszcza się uczestniczenia któregokolwiek z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielnie zamówienia w więcej niż jednej grupie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. Niedopuszczalnym jest również złożenie przez któregokolwiek z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielnie zamówienia, równocześnie oferty indywidualnej oraz w ramach grupy Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. 5. Oferta wspólna, składana przez dwóch lub więcej Wykonawców, powinna spełniać następujące wymagania: a) oferta wspólna powinna być sporządzona zgodnie z SWZ; b) sposób składania dokumentów w ofercie wspólnej: - dokumenty składane przez członków konsorcjum czy wspólników spółki cywilnej, w tym oświadczenia muszą być podpisane przez wyznaczonego pełnomocnika lub osobę upoważnioną do reprezentowania danego podmiotu. 6. Wspólnicy spółki cywilnej są traktowani jak Wykonawcy składający ofertę wspólną i mają do nich zastosowanie zasady określone w pkt 3 niniejszego rozdziału. 7. Przed podpisaniem umowy Wykonawcy składający ofertę wspólną będą mieli obowiązek przedstawić Zamawiającemu kopię umowy regulującej współpracę tych wykonawców, zawierającą, co najmniej: a) zobowiązanie do realizacji wspólnego przedsięwzięcia gospodarczego obejmującego swoim zakresem realizację przedmiotu zamówienia, b) określenie zakresu działania poszczególnych stron umowy, c) czas obowiązywania umowy, który nie może być krótszy, niż okres obejmujący realizację zamówienia oraz czas trwania gwarancji jakości i rękojmi.
Internal identifier: ZP/58/2025
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 03220000 Vegetables, fruits and nuts
Additional classification (cpv): 03221100 Root and tuber vegetables, 03221120 Tuber vegetables, 03221110 Root vegetables, 03221300 Leaf vegetables, 03222000 Fruit and nuts, 03222330 Stone fruit, 03222110 Tropical fruit, 03222300 Non-tropical fruit
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Zadanie nr 1 – warzywa Świdwin
Description: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa warzyw i owoców do garnizonów administrowanych przez 21. Bazę Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie. Przedmiot zamówienia podzielono na 9 zadań. Standardy jakościowe, szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia, w tym warunki i zasady dostawy, dla poszczególnych zadań, zawiera Opis przedmiotu zamówienia, stanowiący załącznik nr 3 do SWZ. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia określa dokument pn. " Projekt umowy" stanowiący załącznik nr 4 do SWZ.
Internal identifier: ZP/58/2025 Zadanie 1
Options:
Description of the options: 1.Zamawiający zastrzega możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. Opcja ma charakter wartościowy i maksymalna wartość opcji stanowi 70% wartości brutto umowy. Zamawiający gwarantuje zatem realizację zamówienia w wysokości 30% łącznej wartości brutto umowy. Za minimalną wartość realizacji zamówienia, o której mowa powyżej, rozumie się sumę wszystkich zamówień lub dostaw wykonanych przez Wykonawcę, które zostały przyjęte przez Zamawiającego i rozliczone zgodnie z postanowieniami niniejszej umowy. Zamawiający zastrzega sobie prawo do składania zamówień obejmujących wybrane pozycje z formularza cenowego stanowiącego załącznik nr 1 do umowy, zgodnie z aktualnymi potrzebami. Oznacza to, że poszczególne pozycje asortymentowe z formularza cenowego mogą nie zostać w ogóle zamówione, bez naruszenia obowiązku realizacji minimalnej wartości umowy. Gwarancja realizacji, o której mowa w niniejszym paragrafie, odnosi się wyłącznie do łącznej wartości finansowej zamówień, a nie do ilości konkretnych asortymentów. 2. Zamawiający zastrzega, że część zamówienia określana jako „prawo opcji” jest uprawnieniem a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji, skorzystać z niego w mniejszym zakresie aniżeli określony powyżej natomiast Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia, co niniejszym akceptuje poprzez podpisanie umowy. 3. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji uzależnione jest od faktycznych, aktualnych i zmieniających się potrzeb Zamawiającego. Zamawiający może z prawa opcji skorzystać wielokrotnie, do wyczerpania maksymalnej jej wartości, wskazanej w ust. 1. Zamówienie opcjonalne uruchamiane jest poprzez złożenie Wykonawcy przez Zamawiającego stosownego zawiadomienia, za pośrednictwem poczty elektronicznej albo faksem, najpóźniej w dniu wykonania części zamówienia nieobjętej opcją. Korzystanie z prawa opcji nie wymaga aneksowania przez strony niniejszej umowy. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawca jest zobowiązany do jego realizacji, na warunkach określonych w niniejszej umowie, co niniejszym Wykonawca akceptuje przez podpisanie umowy.
Lot: LOT-0002
Title: Zadanie nr 2 – owoce tropikalne Świdwin
Internal identifier: ZP/58/2025 Zadanie 2
Lot: LOT-0003
Title: Zadanie nr 3 – owoce krajowe Świdwin
Internal identifier: ZP/58/2025 Zadanie 3
Lot: LOT-0004
Title: Zadanie nr 4 – warzywa Trzebiatów
Internal identifier: ZP/58/2025 Zadanie 4
Lot: LOT-0005
Title: Zadanie nr 5 – owoce tropikalne Trzebiatów
Internal identifier: ZP/58/2025 Zadanie 5
Lot: LOT-0006
Title: Zadanie nr 6 – owoce krajowe Trzebiatów
Internal identifier: ZP/58/2025 Zadanie 6
Lot: LOT-0007
Title: Zadanie nr 7 – warzywa Mirosławiec
Internal identifier: ZP/58/2025 Zadanie 7
Lot: LOT-0008
Title: Zadanie nr 8 – owoce tropikalne Mirosławiec
Internal identifier: ZP/58/2025 Zadanie 8
Lot: LOT-0009
Title: Zadanie nr 9 – owoce krajowe Mirosławiec
Description: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa warzyw i owoców do garnizonów administrowanych przez 21. Bazę Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie. Przedmiot zamówienia podzielono na 11 zadań. Standardy jakościowe, szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia, w tym warunki i zasady dostawy, dla poszczególnych zadań, zawiera Opis przedmiotu zamówienia, stanowiący załącznik nr 3 do SWZ. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia określa dokument pn. " Projekt umowy" stanowiący załącznik nr 4 do SWZ.
Internal identifier: ZP/58/2025 Zadanie 9