2. Procedure
Procedure
Title: Servicii de proiectare pentru elaborarea documentației tehnico-economice fazele P.U.D., SF, D.T.A.C.+ D.T.O.E., P.Th + D.E. și asistență tehnică din partea proiectantului, pentru obiectivul „Sală de concerte pentru muzică contemporană în Municipiul Timișoara”
Description: În baza contractului de servicii, vor fi prestate servicii privind elaborarea următoarelor documentații tehnico-economice: ● Plan Urbanistic de Detaliu (PUD); ● Studiul de Fezabilitate (SF); ● Documentații tehnice necesare în vederea obținerii avizelor / acordurilor / autorizațiilor solicitate prin Certificatul de Urbanism (după caz); ● Documentație Tehnică pentru Autorizarea executării lucrărilor de Construire (DTAC); ● Documentație Tehnică pentru autorizarea Organizării Executării lucrărilor (DTOE); ● Proiect Tehnic și Detalii de Execuție (PT+DE). ● Asistență tehnică din partea proiectantului pe perioada de executie a lucrarilor. Prin finalizarea procedurii de achiziție se urmărește semnarea unui contract de prestări servicii pentru elaborarea unei documentații tehnico-economice, conform art. 1, alin. (2) din Hotărârea de Guvern nr. 907/2016 privind etapele de elaborare şi conţinutul-cadru al documentaţiilor tehnico-economice aferente obiectivelor/proiectelor de investiţii finanţate din fonduri publice. Documentația va sta la baza intenției de accesare a fondurilor pentru Intervenția Regională 7.1.D Infrastructuri culturale publice, apelul de proiecte nr. Apel de proiecte nr. PRV/7.1.D/1, aferent Programului Regional Vest 2021 - 2027 (PR Vest), implementat de către Agenția pentru Dezvoltare Regională a Regiunii Vest (ADR Vest) în calitate de Autoritate de Management. Activitățile aferente prezentei documentații, vor fi prestate în conformitate cu prevederile caietului de sarcini, documentației tehnice postate în SEAP și a legislației în vigoare. Serviciile vor fi prestate pe o perioadă de 240 zile pentru Etapa 1 și Etapa 2 ( conform caietul de sarcini) de la data emiterii ordinului de începere /prestare al serviciilor, conform documentației de atribuire. Contractul va produce efecte pana la finalizarea lucrărilor, până la recepția la terminarea lucrărilor, finalizată cu aprobarea Procesului-verbal de recepție la terminarea lucrărilor. Valoarea estimată este de 15.290.000,00 lei fără TVA. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare /informații suplimentare, în a 12-a zi înainte de termenul limită stabilit pentru depunerea ofertelor, în condițiile în care solicitările se vor adresa cu cel puțin 22 zile înainte de termenul limită stabilit pentru depunerea ofertelor. Clarificările depuse după acest termen nu vor mai fi luate in considerare
Internal identifier: 4358029_2026_PAAPD1634430
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71322000 Engineering design services for the construction of civil engineering works
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 71220000 Architectural design services, 71242000 Project and design preparation, estimation of costs, 71311100 Civil engineering support services, 71321000 Engineering design services for mechanical and electrical installations for buildings, 71410000 Urban planning services