603223-2026 - Competition
Poland – Construction work – Budowa nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Górze w formule zaprojektuj i wybuduj
Contract or concession notice – standard regime
Works
2. Procedure
Procedure
TitleBudowa nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Górze w formule zaprojektuj i wybuduj
Description1.Budowa nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Górze obejmuje budowę następujących obiektów infrastruktury technicznej: – budynek administracyjno-biurowy, - budynek strzelnicy z siłownią i magazynami, - budynek garażowy, - konstrukcje kratową wieżową pod anteny o wysokości 60 mb, - wiaty garażowej, - wiaty na odpady, - komunikację wewnętrzną i ciągi piesze, - zjazd, - parking oraz miejsca utwardzone. 2. Zamówienie nie zostało podzielone na części.Całość inwestycji i zagospodarowania terenu stanowi jedną, niepodzielną całość i wymaga jednoczesnej pracy w obrębie jednej działki budowlanej. Zamierzenie ma być wykonane w ramach jednej decyzji administracyjnej o pozwoleniu na budowę, całościowo współgrać wizualnie, użytkowo i funkcjonalnie. 3.1.W zakres przedmiotu zamówienia, do którego wykonania zobowiązany jest Wykonawca, wchodzi w szczególności: - opracowanie koncepcji, - opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej, - opracowanie dokumentacji wykonawczej, - przeprowadzenie wszelkich czynności w celu uzyskania odpowiednich pozwoleń i decyzji, - pełnienie nadzoru autorskiego, - wykonanie robót budowlanych zgodnie z opracowaną i zatwierdzoną przez Zamawiającego dokumentacją. 3.2. W ramach nadzoru autorskiego projektant Wykonawcy zobowiązany jest do: - kontrolowania w trakcie realizacji robót budowlanych, zgodności z dokumentacją projektowo-kosztorysową rozwiązań technicznych, materiałowych i użytkowych, - uzupełnienia szczegółów dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz wyjaśnienia kierownikowi budowy wykonawcy robót budowlanych wątpliwości powstałych w toku ich realizacji, - uzgadniania z Zamawiającym i kierownikiem budowy możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych, w stosunku do przewidzianych w dokumentacji projektowej materiałów i urządzeń, - kontroli, aby zakres wprowadzanych zmian nie spowodował istotnej zmiany zatwierdzonego projektu budowlanego, - udziału w naradach technicznych, - udziału w odbiorach częściowych oraz odbiorze końcowym, - akceptacji wszelkich, w tym nieistotnych, zmian powstałych w toku realizacji inwestycji, - ocenie wyników badań materiałów i elementów budowlanych, - wydania opinii na temat zgodności parametrów materiałów lub urządzeń zaproponowanych przez Wykonawcę lub oferenta robót budowlanych, w stosunku do rozwiązań projektowych, - udziału w rozruchu technologicznym lub czynnościach mających na celu uzyskanie projektowanych zdolności użytkowych. 3.3. Szczegółowy zakres i wymagania dla dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz planowanych robót budowlanych określa Program Funkcjonalno-Użytkowy i załączniki do niego (załącznik nr 1 do SWZ). 4. termin związania ofertą upływa dnia 02.01.2026 r. 5. Klauzula informacyjna RODO została zawarta w Rozdziale I SWZ. 6. Zamawiający przewiduje zastosowanie procedury, o której mowa w art. 139 ustawy Pzp, tzw. „procedury odwróconej”, tzn. Zamawiający może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia i spełniania warunków udziału w postępowaniu. 7. Zamawiający przewiduje udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia wg zasad określonych w § 8 projektowanych postanowień umowy . 8. Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 500.000,00 zł 9. Zamawiający wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy 10. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie uregulowanym w art. 454-455 ustawy Prawo zamówień publicznych oraz wskazanym w § 6 ust. 9 PPU i § 25 PPU Poleganie na zasobach innych podmiotów 1. Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków prawnych. 2. W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia wykonawcy mogą polegać na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, jeśli podmioty te wykonają roboty budowlane lub usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane. 3. Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, składa, wraz z ofertą, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia (załącznik nr 6 do SWZ) lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów. 4. Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w pkt 3 powyżej, potwierdza, że stosunek łączący Wykonawcę z podmiotami udostępniającymi zasoby gwarantuje rzeczywisty dostęp do tych zasobów oraz określa w szczególności: 1) zakres dostępnych Wykonawcy zasobów podmiotu udostępniającego zasoby; 2) sposób i okres udostępnienia Wykonawcy i wykorzystania przez niego zasobów podmiotu udostępniającego te zasoby przy wykonywaniu zamówienia; 3) czy i w jakim zakresie podmiot udostępniający zasoby, na zdolnościach którego Wykonawca polega w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, zrealizuje roboty budowlane lub usługi, których wskazane zdolności dotyczą. 5. Zamawiający ocenia, czy udostępniane Wykonawcy przez podmioty udostępniające zasoby zdolności techniczne lub zawodowe lub ich sytuacja finansowa lub ekonomiczna, pozwalają na wykazanie przez Wykonawcę spełniania warunków udziału w postępowaniu, a także bada, czy nie zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, które zostały przewidziane względem Wykonawcy – oświadczenie JEDZ i oświadczenie z załącznika nr 5 do SWZ.
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractWorks
Main classification (cpv): 45000000 Construction work
Additional classification (cpv): 71221000 Architectural services for buildings, 45111300 Dismantling works, 45300000 Building installation work, 45330000 Plumbing and sanitary works, 45331200 Ventilation and air-conditioning installation work, 45310000 Electrical installation work, 45320000 Insulation work, 45400000 Building completion work, 45450000 Other building completion work, 45440000 Painting and glazing work, 45430000 Floor and wall covering work, 45420000 Joinery and carpentry installation work, 45410000 Plastering work, 45314300 Installation of cable infrastructure, 45314310 Installation of cable laying, 45312310 Lightning-protection works, 45315000 Electrical installation work of heating and other electrical building-equipment, 45316100 Installation of outdoor illumination equipment, 45317000 Other electrical installation work, 45311000 Electrical wiring and fitting work
5. Lot
LotLOT-0001
DescriptionDokumenty składane wraz z ofertą. A. Wykonawca: A.1. Wypełniony i podpisany Formularz ofertowy stanowiący załącznik nr 3 do SWZ (w postaci elektronicznej opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym); A.2. Wypełnione, w zakresie wskazanym przez Zamawiającego, i podpisane oświadczenia, o których mowa w art. 125 ustawy Pzp (oświadczenie JEDZ i oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu wynikające z rozporządzenia UE i związanej z tym ustawy z dnia 13 kwietnia o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego – załączniki nr 4 i 5 do SWZ) (w postaci elektronicznej opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym); A.3. Pełnomocnictwo - jeżeli ofertę podpisuje osoba nie wskazana do reprezentacji w dokumentach rejestrowych Wykonawcy – podpisane przez mocodawcę (lub poświadczone przez notariusza) podpisem kwalifikowanym podpisem elektronicznym. A.4. Dowód wniesienia wadium. B. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia (konsorcja, spółki cywilne) składają ponadto (tj. oprócz dokumentów wskazanych w pkt A): B.1. Oświadczenie o podziale obowiązków – zgodnie z załącznikiem nr 7 do SWZ - podpisane podpisem kwalifikowanym podpisem elektronicznym. B.2. Pełnomocnictwo dla pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia - podpisane przez mocodawców (lub poświadczone przez notariusza) podpisem kwalifikowanym podpisem elektronicznym. B.3. Oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu (oświadczenie JEDZ i oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu wynikające z rozporządzenia UE i związanej z tym ustawy z dnia 13 kwietnia o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego – załączniki nr 4 i 5 do SWZ) składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. C. Wykonawca/Wykonawcy powołujący się na zasoby podmiotu trzeciego przy spełnianiu warunków udziału w postępowaniu składa/-ją ponadto (tj. oprócz dokumentów wskazanych w pkt A lub A i B w przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia): C.1. Pisemne zobowiązanie podmiotu do oddania do dyspozycji wykonawcy niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia – załącznik nr 6 do SWZ lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów (podpisane przez podmiot udostępniający kwalifikowanym podpisem elektronicznym). Jeżeli zobowiązanie podmiotu zostało sporządzone jako dokument w postaci papierowej, przekazuje się cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym (podpisuje odpowiednio wykonawca lub wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia). C.2. Oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnieniu warunków udziału w postępowaniu (oświadczenie JEDZ i oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu wynikające z rozporządzenia UE i związanej z tym ustawy z dnia 13 kwietnia o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego – załączniki nr 4 i 5 do SWZ) składane przez podmiot udostępniający zasoby (podmiot trzeci) aktualne na dzień składania ofert (podpisane przez podmiot udostępniający kwalifikowanym podpisem elektronicznym). 2. W przypadku składania oferty przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunki udziału w postępowaniu (kwalifikacje zawodowe, doświadczenie) podlegają sumowaniu, jednakże należy pamiętać, że Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mają obowiązek złożyć w raz z ofertą oświadczenie o podziale obowiązków pomiędzy konsorcjantami w trakcie realizacji zamówienia, które będzie spójne z podmiotowym środkami dowodowymi potwierdzającymi spełnianie warunków udziału w postępowaniu. Oznacza to np. w przypadku, gdy 2 podmioty wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia, a każdy z nich legitymuje się doświadczeniem polegającym na wykonaniu jednej roboty, o której mowa w pkt II ppkt 1 lit. a) powyżej, to oba te podmioty muszą wspólnie i faktycznie wykonywać przedmiot zamówienia przez cały okres jego realizacji. Podobnie, w przypadku legitymowania się osobami posiadającymi kwalifikacje zawodowe do wykonywania określonych czynności – wykonywanie tych czynności musi nastąpić przez podmiot, który tymi osobami dysponuje.