See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: SERVICIU DE TRANSPORT FEROVIAR, DE CARBUNE, COD CPV 60200000-0
Description: Contractul sectorial de servicii, va avea ca obiect: SERVICIU DE TRANSPORT FEROVIAR, DE CARBUNE, COD CPV 60200000-0,Cerințele tehnice pentru serviciile solicitate, cantitățile minime și maxime estimate pe durata întregului acord-cadru precum si cantitatile minime si maxime estimate care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent sunt precizate in caietul de sarcini nr. 7324/25.03.2024 si Anexa 1 la caietul de sarcini, întocmit de către Serviciul Tehnic, al Societatii Electrocentrale Craiova SA. Solicitarile de clarificari se vor face cu 18 zile inainte de data de depunere a ofertelor la sectiunea intrebari in SEAP, iar raspunsul entitatii contractante se va transmite cu cel putin 11 zile inainte de data de depunere a ofertelor, entitatea contractanta va raspunde la solicitarile de clarificari depuse pana la termenul stabilit pe primirea acestora.
Internal identifier: 46943133-2024-102.1
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 60200000 Railway transport services
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Contractul sectorial de servicii, va avea ca obiect: SERVICIU DE TRANSPORT FEROVIAR, DE CARBUNE, COD CPV 60200000-0,Cerințele tehnice pentru serviciile solicitate, cantitățile minime și maxime estimate pe durata întregului acord-cadru precum si cantitatile minime si maxime estimate care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent sunt precizate in caietul de sarcini nr. 7324/25.03.2024 si Anexa 1 la caietul de sarcini, întocmit de către Serviciul Tehnic, al Societatii Electrocentrale Craiova SA. Se va incheia un Acord Cadru. Preţul contractelor subsecvente acordului-cadru încheiate pentru primele 12 luni nu se actualizează şi vor fi egale cu cele pentru care s-a încheiat acordul cadru. Pentru următoarele 12 luni, se vor atribui contracte subsecvente acordului - cadru, al căror preţ de referinţă se va putea actualiza, o singură dată pe an, condiţionat de existenţa surselor financiare, utilizând următoarea formulă de calcul: Preț nou = Preț ofertat x If Unde: Preț nou – reprezintă preţul actualizat pentru anul aferent contractelor subsecvente ce se vor încheia; Preț ofertat – reprezintă preţul ofertat și adjudecat (conform anexe acord cadru); If = indicele de inflaţie, care se va negocia în fiecare an, dar nu va fi mai mare decât indicele de inflaţiei al preţurilor de consum total (IPC total), comunicat de către Institutul Naţional de Statistică Român corespunzător perioadei scurse de la data semnării acordului cadru pana la data actualizării, pentru care exista date la institutul National de Statistica, exprimată în puncte procentuale Durata acordului cadru este de 38 de luni de zile de la ordinul de incepere transmis de beneficiar. Termenul de prestare acord cadru este de 36 de luni de la ordinul de incepere transmis de beneficiar. Detaliere: - Cantitatea minima Acord Cadru: 2.000.000 tone Cantitate maxima Acord Cadru ; 6.000.000 tone Cantitate minima Contract Subsecvent: 1.000.000 tone Cantitate Maxima Contract Subsecvent: 2.000.000 tone
Internal identifier: 1