See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Lot 1 – Materiale tubulare; Lot 2 - Fitinguri; Lot 3 - Robinete, skid-uri de masurare, imbinari electroizolante si fitinguri speciale
Description: Entitatea contractantă intenționează să încheie un contract sectorial având ca obiect Lot 1 – Materiale tubulare necesare pentru executia lucrarilor aferente proiectelor ”Cresterea capacitatii de transport a SNT si a sigurantei aprovizionarii cu gaze naturale a Sucursalei Electrocentrale Isalnita jud.Dolj”, “Cresterea capacitatii de transport a SNT si a sigurantei aprovizionarii cu gaze naturale a Sucursalei Electrocentrale Turceni, judetul Gorj” si “Punere in siguranta subtraversare rau Gilort cu conducta de transport gaze naturale DN500 Turcinesti-Isalnita, zona loc.Turburea-Aninoasa, judetul Gorj” Lot 2 – Fitinguri necesare pentru executia lucrarilor aferente proiectelor ”Cresterea capacitatii de transport a SNT si a sigurantei aprovizionarii cu gaze naturale a Sucursalei Electrocentrale Isalnita jud.Dolj”, “Cresterea capacitatii de transport a SNT si a sigurantei aprovizionarii cu gaze naturale a Sucursalei Electrocentrale Turceni, judetul Gorj” si “Punere in siguranta subtraversare rau Gilort cu conducta de transport gaze naturale DN500 Turcinesti-Isalnita, zona loc.Turburea-Aninoasa, judetul Gorj” Lot 3 – Robinete, skid-uri de masurare, imbinari electroizolante si fitinguri speciale pentru executia lucrarilor aferente proiectelor ”Cresterea capacitatii de transport a SNT si a sigurantei aprovizionarii cu gaze naturale a Sucursalei Electrocentrale Isalnita jud.Dolj”, “Cresterea capacitatii de transport a SNT si a sigurantei aprovizionarii cu gaze naturale a Sucursalei Electrocentrale Turceni, judetul Gorj” si “Punere in siguranta subtraversare rau Gilort cu conducta de transport gaze naturale DN500 Turcinesti-Isalnita, zona loc.Turburea-Aninoasa, judetul Gorj Data limită până la care operatorii economici au dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire, este a 18-a zi zi dinaintea datei limita de depunere a ofertelor, conform prevederilor art. 173 Legea nr. 99/2016, modificată și completată de OUG 107/2017 pentru modificarea și completarea unor acte normative cu impact în domeniul achizițiilor publice. Termenul-limită în care entitatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare conform prevederilor art. 172 alin. 2, coroborat cu art. 173 din Legea nr. 99/2016, modificată și completată de OUG 107/2017 pentru modificarea și completarea unor acte normative cu impact în domeniul achizițiilor publice, este: a 11-a zi dinaintea datei limita de depunere a ofertelor Valoarea estimată a achiziției este de: 49.523.031,98 lei.
Internal identifier: 89295/24.10.2024
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 44160000 Pipeline, piping, pipes, casing, tubing and related items
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Lot 1 – Materiale tubulare necesare pentru executia lucrarilor
Description: Lot 1 – Materiale tubulare necesare pentru executia lucrarilor aferente proiectelor ”Cresterea capacitatii de transport a SNT si a sigurantei aprovizionarii cu gaze naturale a Sucursalei Electrocentrale Isalnita jud.Dolj”, “Cresterea capacitatii de transport a SNT si a sigurantei aprovizionarii cu gaze naturale a Sucursalei Electrocentrale Turceni, judetul Gorj” si “Punere in siguranta subtraversare rau Gilort cu conducta de transport gaze naturale DN500 Turcinesti-Isalnita, zona loc.Turburea-Aninoasa, judetul Gorj” Conform documentației de atribuire.
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: Lot 2 – Fitinguri necesare pentru executia lucrarilor
Description: Lot 2 – Fitinguri necesare pentru executia lucrarilor aferente proiectelor ”Cresterea capacitatii de transport a SNT si a sigurantei aprovizionarii cu gaze naturale a Sucursalei Electrocentrale Isalnita jud.Dolj”, “Cresterea capacitatii de transport a SNT si a sigurantei aprovizionarii cu gaze naturale a Sucursalei Electrocentrale Turceni, judetul Gorj” si “Punere in siguranta subtraversare rau Gilort cu conducta de transport gaze naturale DN500 Turcinesti-Isalnita, zona loc.Turburea-Aninoasa, judetul Gorj” Conform documentației de atribuire.
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: Lot 3 – Robinete, skid-uri de masurare, imbinari electroizolante si fitinguri speciale pentru executia lucrarilor
Description: Lot 3 – Robinete, skid-uri de masurare, imbinari electroizolante si fitinguri speciale pentru executia lucrarilor aferente proiectelor ”Cresterea capacitatii de transport a SNT si a sigurantei aprovizionarii cu gaze naturale a Sucursalei Electrocentrale Isalnita jud.Dolj”, “Cresterea capacitatii de transport a SNT si a sigurantei aprovizionarii cu gaze naturale a Sucursalei Electrocentrale Turceni, judetul Gorj” si “Punere in siguranta subtraversare rau Gilort cu conducta de transport gaze naturale DN500 Turcinesti-Isalnita, zona loc.Turburea-Aninoasa, judetul Gorj” Conform documentației de atribuire.
Internal identifier: 3
Additional classification (cpv): 42130000 Taps, cocks, valves and similar appliances, 44111500 Insulators and insulating fittings