605600-2026 - Competition
Poland – Refuse and waste related services – Zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z terenu Gminy Piaski w 2027 roku
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z terenu Gminy Piaski w 2027 roku
Description: 1) Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa usługa zagospodarowania odpadów komunalnych pochodzących z terenu Gminy Piaski polegająca na: a) przyjmowaniu odpadów komunalnych, wyszczególnionych rodzajowo dla zamówienia, we wskazanym i zapewnionym przez Wykonawcę miejscu przyjmowania odpadów komunalnych od operatora odbioru odpadów komunalnych, w sposób zgodny z prawem oraz wymaganiami wynikającymi z dokumentów zamówienia, b) przetworzeniu przyjętych odpadów komunalnych w procesach odzysku (R) i/lub unieszkodliwiania (D), we wskazanym i zapewnionym przez Wykonawcę miejscu zagospodarowania odpadów komunalnych, w sposób zgodny z prawem oraz wymaganiami wynikającymi z dokumentów zamówienia, c) realizacji obowiązków sprawozdawczo-informacyjnych, d) realizacji obowiązków gwarantujących Zamawiającemu możliwości realizacji uprawnień kontrolno- weryfikacyjnych, e) łączna szacunkowa ilość odpadów komunalnych przewidziana do zagospodarowania w okresie trwania umowy to: 3606 Mg. 2) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, dalej jako „OPZ”, znajduje się w Załączniku Nr 1 do SWZ. 3) Przedmiot zamówienia został opisany również w „Projektowanych postanowieniach umowy” stanowiących załącznik nr 2 do SWZ oraz Formularzu ofertowym stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ. 4) Zamawiający wymaga, aby usługi były realizowane w instalacji/instalacjach do przetwarzania odpadów komunalnych posiadającej/posiadających wdrożone systemy zarządzania spełniające: a) normę środowiskową ISO 14001:2015 albo normę równoważną, b) normę jakościową ISO 9001:2015 albo normę równoważną
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90500000 Refuse and waste related services
Additional classification (cpv): 90510000 Refuse disposal and treatment, 90514000 Refuse recycling services, 90533000 Waste-tip management services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: 1) Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa usługa zagospodarowania odpadów komunalnych pochodzących z terenu Gminy Piaski polegająca na: a) przyjmowaniu odpadów komunalnych, wyszczególnionych rodzajowo dla zamówienia, we wskazanym i zapewnionym przez Wykonawcę miejscu przyjmowania odpadów komunalnych od operatora odbioru odpadów komunalnych, w sposób zgodny z prawem oraz wymaganiami wynikającymi z dokumentów zamówienia, b) przetworzeniu przyjętych odpadów komunalnych w procesach odzysku (R) i/lub unieszkodliwiania (D), we wskazanym i zapewnionym przez Wykonawcę miejscu zagospodarowania odpadów komunalnych, w sposób zgodny z prawem oraz wymaganiami wynikającymi z dokumentów zamówienia, c) realizacji obowiązków sprawozdawczo-informacyjnych, d) realizacji obowiązków gwarantujących Zamawiającemu możliwości realizacji uprawnień kontrolno- weryfikacyjnych, e) łączna szacunkowa ilość odpadów komunalnych przewidziana do zagospodarowania w okresie trwania umowy to: 3606 Mg. 2) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, dalej jako „OPZ”, znajduje się w Załączniku Nr 1 do SWZ. 3) Przedmiot zamówienia został opisany również w „Projektowanych postanowieniach umowy” stanowiących załącznik nr 2 do SWZ oraz Formularzu ofertowym stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ. 4) Zamawiający wymaga, aby usługi były realizowane w instalacji/instalacjach do przetwarzania odpadów komunalnych posiadającej/posiadających wdrożone systemy zarządzania spełniające: a) normę środowiskową ISO 14001:2015 albo normę równoważną, b) normę jakościową ISO 9001:2015 albo normę równoważną.
Options:
Description of the options: Zamawiający, na podstawie art. 441 ustawy PZP, przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, opisanego w § 12 Projektowanych postanowieniach umowy.