606173-2023 - ResultRomania-Moisei: Gas supply mains construction work
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
ÎNFIINŢARE REȚEA INTELIGENTĂ DE DISTRIBUŢIE GAZE NATURALE ÎN COMUNA MOISEI, JUDEŢUL MARAMUREȘ, proiectare si executie
Reference number: 03
II.1.2.
Main CPV code
45231221 Gas supply mains construction work
II.1.4.
Short description
Obiectul prezentei investitii il reprezinta realizarea rețelei de gaze la nivel de comună (inclusiv achizitionarea si montarea contoarelor individuale inteligente). Investitia propusa ,,ÎNFIINŢARE REȚEA INTELIGENTĂ DE DISTRIBUŢIE GAZE NATURALE ÎN COMUNA MOISEI, JUDEŢUL MARAMUREȘ’’si vizeaza infiintarea infrastructurii comunale de gaze naturale.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
71322200 Pipeline-design services, 71356200 Technical assistance services
II.2.4.
Description of the procurement
Realizarea investitiei presupune achizitia de lucrari de proiectare si executie, astfel:
- Servicii de proiectare: Documentatie Tehnica pentru Autorizatie de Construire, Proiect Tehnic,
Detalii de Executie, Asistenta tehnica din partea proiectantului pe parcursul executiei.
- Executie de lucrari de in conformitate cu documentatia PT avizata si pe baza documentatiei Detalii de Executie aferenta Proiectului Tehnic
Executia lucrarilor din domeniul gazelor naturale se poate realiza doar de catre un operator autorizat ANRE.