606869-2026 - Competition
Romania – Teaching equipment – ‘Furnizare, montare și punere în funcțiune echipamente și dotări în cadrul proiectului„„Reabilitarea, modernizarea și echiparea infrastructurii educaționale pentru învățământul profesional și tehnic la Colegiul Tehnic Samuil Isopescu și adaptarea sistemului de educație la evoluția tehnologică”, cod SMIS 311917’
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title‘Furnizare, montare și punere în funcțiune echipamente și dotări în cadrul proiectului„„Reabilitarea, modernizarea și echiparea infrastructurii educaționale pentru învățământul profesional și tehnic la Colegiul Tehnic Samuil Isopescu și adaptarea sistemului de educație la evoluția tehnologică”, cod SMIS 311917’
DescriptionMunicipiul Suceava a obtinut finantarea nerambursabila pentru proiectului „„Reabilitarea, modernizarea și echiparea infrastructurii educaționale pentru învățământul profesional și tehnic la Colegiul Tehnic Samuil Isopescu și adaptarea sistemului de educație la evoluția tehnologică”, cod SMIS 311917’’,, finantat în cadrul Prioritatea 6 – Nord-Est – O regiune educată, Programul Regional Nord-Est 2021-2027. Scopul principal al proiectului îl reprezintă creșterea calității și a atractivității procesului de educație în cadrul Colegiului Tehnic "Samoil Isopescu" prin dotarea laboratoarelor din cadrul acestuia cu mobilier și materiale didactice specifice, precum și cu echipamente IT, în vederea dobândirii de competențe și învățare relevante pentru piața forței de muncă. În conformitate cu art. 160 alin. (1) din Legea 98/2016, termenul limită până la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire este până în a 18-a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor. În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea 98/2016 cu modificările și completările ulterioare, Autoritatea Contractantă stabilește un singur termen limită în care va răspunde tuturor solicitărilor de clarificare/ informațiilor suplimentare, în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor pentru solicitările de clarificări depuse până în a 18-a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor.
Internal identifier4244792_2026_PAAPD1601036
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 39162100 Teaching equipment
5. Lot
LotLOT-0002
TitleEchipamente IT
DescriptionScopul principal al proiectului îl reprezintă creșterea calității și a atractivității procesului de educație în cadrul Colegiului Tehnic "Samoil Isopescu" prin dotarea laboratoarelor din cadrul acestuia cu mobilier și materiale didactice specifice, precum și cu echipamente IT, în vederea dobândirii de competențe și învățare relevante pentru piața forței de muncă.
Internal identifier2
Additional classification (cpv): 30000000 Office and computing machinery, equipment and supplies except furniture and software packages, 51610000 Installation services of computers and information-processing equipment
LotLOT-0003
TitleMateriale didactice
DescriptionScopul principal al proiectului îl reprezintă creșterea calității și a atractivității procesului de educație în cadrul Colegiului Tehnic "Samoil Isopescu" prin dotarea unor laboratoare din cadrul acestuia cu mobilier și echipamente didactice specifice, precum și cu echipamente IT, în vederea dobândirii de competențe și învățare relevante pentru piața forței de muncă.
Internal identifier3