2. Procedure
Procedure
Title: Konserwacja i bieżące utrzymanie preselekcyjnego systemu ważenia pojazdów w ruchu obejmującego istniejące stacje pomiarowe
Description: Przedmiotem zamówienia jest Konserwacja i bieżące utrzymanie preselekcyjnego systemu ważenia pojazdów w ruchu obejmującego istniejące stacje pomiarowe . Zakres zamówienia obejmuje, w szczególności: 1) konserwację i bieżące utrzymanie systemu preselekcyjnego ważenia pojazdów w ruchu (m.in. przeglądy i konserwacja stacji pomiarowych, weryfikacja poprawności działania systemu, testy sprawdzające i kalibracja stacji pomiarowych), 2) naprawy i wymiany elementów związane z zużyciem urządzeń lub następstwem zdarzeń losowych, 3) przesyłanie (transmisję) danych pomiarowych wraz z prezentacją i archiwizacją danych ze stacji pomiarowych (m.in. utrzymywanie bazy danych, w której będą archiwizowane dane gromadzone przez system, udostępnianie i umożliwianie podglądu danych przez dedykowaną aplikację internetową).
Internal identifier: Konserwacja i bieżące utrzymanie preselekcyjnego systemu ważenia pojazdów w ruchu obejmującego istniejące stacje pomiarowe o wartości pomiędzy 140 000 EURO a 10 000 000 EURO
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: 1. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 Prawo zamówień publicznych (tj. tzw. procedurę odwróconą). 2. Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z Ofertą oświadczenie o nie podleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). 3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, JEDZ składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 4. W przypadku, gdy Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, składa JEDZ dotyczące także tych podmiotów w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na ich zasoby. 5. W zakresie „części IV Kryteria kwalifikacji” JEDZ, Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji alfa, w takim przypadku wykonawca nie wypełnia żadnej z pozostałych sekcji (A-D) w części IV JEDZ. 6. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również Wykonawcę w stosunku do którego zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. 7. Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §2 ust. 1 pkt 1)-2) i pkt 4)-7) rozporządzenia MRPiT z dnia 23.12.2020 w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego w niniejszym ogłoszeniu. 8. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §4 rozporządzenia, o którym mowa w pkt. 7 powyżej. 9. Jeżeli Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych dotyczących tych podmiotów zgodnie z §5 rozporządzenia, o którym mowa w pkt. 7 powyżej. 10. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Prawo zamówień publicznych w zakresie opisanym w SWZ 11. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 257 ustawy Prawo zamówień publicznych. 12. Dla przedmiotowego zamówienia Zamawiający nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych. 13. Realizując obowiązek, o którym mowa w art. 24 ust. 6 ustawy z dnia 14 czerwca 2024 r. o ochronie sygnalistów (Dz. U. 2024 poz. 928), informujemy, że w Generalnej Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad funkcjonuje „Wewnętrzna procedura dokonywania zgłoszeń naruszeń prawa i podejmowania działań następczych”. Celem wprowadzenia procedury jest umożliwienie dokonywania zgłoszeń osobom fizycznym, które uzyskały informacje o naruszeniu prawa w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w kontekście związanym z pracą. Przekazanie rzetelnego zgłoszenia pozwoli wykryć naruszenie prawa oraz podjąć właściwe działania następcze, przyczyniając się do poprawy funkcjonowania Urzędu. Szczegółowe informacje dotyczące sposobów dokonywania zgłoszeń wewnętrznych oraz funkcjonowania procedury dostępne są na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w zakładce „procedura zgłoszeń wewnętrznych".
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 50312600 Maintenance and repair of information technology equipment
Additional classification (cpv): 50334400 Communications system maintenance services, 63712700 Traffic control services, 72318000 Data transmission services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Przedmiot zamówienia polega na świadczeniu usługi Konserwacji i bieżącego utrzymanie preselekcyjnego systemu ważenia pojazdów w ruchu obejmującego istniejące stacje pomiarowe . Zakres zamówienia obejmuje, w szczególności: 1) konserwację i bieżące utrzymanie systemu preselekcyjnego ważenia pojazdów w ruchu (m.in. przeglądy i konserwacja stacji pomiarowych, weryfikacja poprawności działania systemu, testy sprawdzające i kalibracja stacji pomiarowych), 2) naprawy i wymiany elementów związane z zużyciem urządzeń lub następstwem zdarzeń losowych, 3) przesyłanie (transmisję) danych pomiarowych wraz z prezentacją i archiwizacją danych ze stacji pomiarowych (m.in. utrzymywanie bazy danych, w której będą archiwizowane dane gromadzone przez system, udostępnianie i umożliwianie podglądu danych przez dedykowaną aplikację internetową).
Internal identifier: O.KR.D-3.2421.20.2026