See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Conducta de transport gaze naturale Ghercești - Jitaru (inclusiv alimentare cu energie electrică, protecție catodică și fibră optică) – LOT 2
Description: Entitatea contractantă intenționează să încheie un contract sectorial având ca obiect Conducta de transport gaze naturale Ghercești - Jitaru (inclusiv alimentare cu energie electrică, protecție catodică și fibră optică) – LOT 2 Data limită până la care operatorii economici au dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire, este a 18-a zi dinaintea datei limita de depunere a ofertelor, conform prevederilor art. 173 Legea nr. 99/2016, modificată și completată de OUG 107/2017 pentru modificarea și completarea unor acte normative cu impact în domeniul achizițiilor publice. Termenul-limită în care entitatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare conform prevederilor art. 172 alin. 2, coroborat cu art. 173 din Legea nr. 99/2016, modificată și completată de OUG 107/2017 pentru modificarea și completarea unor acte normative cu impact în domeniul achizițiilor publice, este: a 11-a zi dinaintea datei limita de depunere a ofertelor Lot 2 – 105.544.142,26 lei din care Entitatea Contractantă va pune la dispoziția Executantului materiale, utilaje şi echipamente în valoare de 68.000.695,12 lei. Valoarea estimată a lucrărilor – 37.543.447,14 lei.
Internal identifier: 58383/07.08.2023
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45231220 Construction work for gas pipelines
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Conducta de transport gaze naturale Ghercești - Jitaru (inclusiv alimentare cu energie electrică, protecție catodică și fibră optică) – LOT 2 Termenul de execuție 24 luni Perioada de valabilitate a contractului până la data semnării Procesului Verbal de recepție finală.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 45000000 Construction work, 45310000 Electrical installation work, 45312100 Fire-alarm system installation work, 45312200 Burglar-alarm system installation work