See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Lapuanjoen yhteistarkkailun kuormitus- ja vesistötarkkailu 2027-2030
Description: Lapuanjoen yhteistarkkailun kuormitus- ja vesistötarkkailut vuosina 2027-2030. Tarkemmat tiedot liitteissä.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Lapuanjoen yhteistarkkailutyöryhmä on valtuuttanut Pohjanmaan vesi ja ympäristö ry:n pyytämään tarjoukset Lapuanjoen yhteistarkkailun kuormitus- ja vesistötarkkailuista jaksolla 2027–2030. Yhteistarkkailussa noudatetaan Lapuanjoen yhteistarkkailuohjelmaa. Työhön sisältyvät kaikki tarkkailuohjelman mukaiset kuormitus- ja vesistötarkkailujen tehtävät, poislukien yksityisen turvetuottajan kuormitustarkkailu (Matinneva). Tarjouksessa tulee huomioida liitteenä olevat tarjouspyyntöasiakirjat.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 73210000 Research consultancy services
Additional classification (cpv): 90733100 Surface water pollution monitoring or control services
5. Lot
Lot: LOT-0000
Internal identifier: 2026-055835-LOT-0001