See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Élelmezési anyagok beszerzése
Description: Határidős adásvételi szerződés keretében különféle élelmiszertermékek beszerzése a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház részére 22 részben: 1. rész: TŐKEHÚS (Sertés) 29518 kg 2. rész: BAROMFIHÚS 16460 kg 3. rész: HÚSIPARI TERMÉKEK (13466 kg) 4. rész: Tejtermékek 1. (72 l; 392 161 db; 10 773 kg - összesen: 403.006 egység) 5. rész: Tejtermékek 2. (182 000 db) 6. rész: Tejtermék (mini margarin) (393 360 db) 7. rész: Tej (51 040 l) 8. rész: Szárazáru: befőttek, konzervek,lekvárok, fűszerek (16 620 kg befőtt; 108 194 l/kg/db konzerv; 122 546 kg/db/l lekvár; 4468 kg fűszer) 9. rész: Szárazáru: ízesítők, malomipari termékek, cukor és helyettesítők, édesipari termékek, instant termékek ( 2799 kg/l/db ízesítő; 17 425 kg malomipari termék; 4 376 kg cukor és helyettesítő; 10 604 kg vagy db édesipari termék; 8 138 instant termék) 10. rész: Szárazáru: olaj, tészta, ételalapok és ízesítők (8 102 l olaj; 8 606 kg tésztaféle; 42 850 db vagy kg ételalap/ízesítő) 11. rész: Gyümölcslé, ásványvíz (361 920 db) 12. rész: Halféleség (2 680 kg halféleség) 13. rész: Mirelit termékek (58 217 kg) 14. rész: Tojás (90 720 db) 15. rész: Szárazáru: szárazhüvelyesek (694 kg) 16. rész: Sütőipari termékek (434 850 db, 142 kg - összesen: 434 992 egység) 17. rész: Bébiételek (4 248 db) 18. rész: Friss zöldség, gyümölcs (42 103 kg és 70 db - összesen: 42.173 egység) 19. rész: Friss zöldség: (43 350 kg burgonya) 20. rész: Táppszerek 1. (32 130 db) 21. rész: Tápszerek 2, (28 749 db) 22. rész: Tápszerek 3. (6 600 db) A fenti mennyiségek Ajánlatkérő 12 havi igényét fedezik és tájékoztató jellegűek. A pontos mennyiségeket Ajánlatkérő ártáblázata tartalmazza. Ajánlatkérő az adott rész tekintetében megjelölt mennyiségek tekintetében (termékenként) +23% mértékű mennyiségi eltérést jogosult egyoldalúan érvényesíteni a szerződés időbeli hatálya alatt. (A feltüntetett mennyiségek az opciós mennyiségeket is magukba foglalják.) Amennyiben a mennyiségi eltérés eredményeként a megjelölt mennyiség értékében nem egész szám keletkezik, Ajánlatkérő a kerekítés általános szabályai szerint jár el. Az egyes tételek részletes mennyiségeit, összetételeit és szakmai specifikációját a külön dokumentumként feltöltött műszaki leírás tartalmazza. *** A 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdés alapján, amennyiben az egyéb közbeszerzési dokumentumok (közbeszerzési műszaki leírás) meghatározott szabványra, gyártmányra, eredetű vagy típusú dologra, hivatkozik, úgy a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és a megnevezés mellett a „vagy azzal egyenértékű” kifejezést is érteni kell, mely alapján az Ajánlatkérő köteles elfogadni az egyenértékű vagy a dokumentációban rögzítetteknél jobb megoldást is. Ajánlattevő – amennyiben a hivatkozással érintett műszaki tartalom helyett egyenértékű eszközt, megoldást, stb. kíván megajánlani ajánlatában – ajánlatában köteles benyújtani az egyenértékűség alátámasztására szolgáló dokumentumokat.
Internal identifier: EKR002421292025
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 15000000 Food, beverages, tobacco and related products
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: TŐKEHÚS
Description: Határidős adásvételi szerződés keretében különféle élelmiszertermékek beszerzése a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház részére az alábbiak szerint: 1. rész: TŐKEHÚS (Sertés) A fenti mennyiségek Ajánlatkérő 12 havi igényét fedezik és tájékoztató jellegűek. A pontos mennyiségeket Ajánlatkérő ártáblázata tartalmazza. Ajánlatkérő az adott rész tekintetében megjelölt mennyiségek tekintetében (termékenként) +23% mértékű mennyiségi eltérést jogosult egyoldalúan érvényesíteni a szerződés időbeli hatálya alatt. Amennyiben a mennyiségi eltérés eredményeként a megjelölt mennyiség értékében nem egész szám keletkezik, Ajánlatkérő a kerekítés általános szabályai szerint jár el. Az egyes tételek részletes mennyiségeit, összetételeit és szakmai specifikációját a külön dokumentumként feltöltött műszaki leírás tartalmazza. Az ajánlattevő által megajánlott egységárak a szerződés teljes időbeli hatálya alatt kötöttek azzal, hogy Ajánlatkérő a közbeszerzési dokumentumok III. fejezetét képező szerződéstervezetben foglaltak szerint negyedévente egy alkalommal árindexálási lehetőséget biztosít. Az ajánlati árnak tartalmaznia kell a közvetlen költségeket, a munkadíjat, az összes anyag- és szállítási költséget, a bér- és a járulékos bérköltségeket, az árunak a szállítóeszközről történő le- és felrakodásának költségét, Ajánlatkérő helyiségébe történő berakodás költségét, továbbá mindazon költséget és díjat, ami a szerződés szerinti feladat hibamentes, hiánytalan, szabályos, szakszerű teljesítéshez szükséges. Ajánlatkérő tájékoztatja a gazdasági szereplőket, hogy a terméklista tekintetében Ajánlatkérő a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésében foglaltakra tekintettel járt el. Valamennyi, jelen felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása tette szükségessé, de a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt és az Ajánlatkérő valamennyi egyedileg megjelölt dologgal vagy védjeggyel összefüggésben elfogad azzal egyenértékű dolgot, a megjelölt terméket helyettesítő megoldást is azzal, hogy az egyenértékűséget - kétség esetén - az ajánlattevőnek igazolnia kell. A műszaki követelmények részben meghatározott követelmények az egyes termékek tekintetében minimum elvárások. Ajánlattevő ezektől a jellemzőktől - Ajánlatkérő számára - kedvezőbb jellemzőkkel rendelkező termék megajánlhat - mely ajánlatot ajánlatkérő egyenértékű teljesítésként elfogad. Ajánlattevő kizárólag az Ajánlatkérő előírásainak mindenben megfelelő, az adott termékre vonatkozó jogszabályi és szakmai előírások legmagasabb szintű feltételeinek megfelelő, a Magyar Élelmiszerkönyvben meghatározott előírásoknak eleget tevő termékekre tehet ajánlatot. A termékekkel kapcsolatosan az ajánlattevőnek figyelembe kell vennie a közbeszerzési dokumentumokban leírtakat is. A megajánlott termékek adatainak pontos megadásával kapcsolatosan Ajánlatkérő felhívja az ajánlattevők figyelmét a Közbeszerzési Döntőbizottság D.225/9/2009 számú határozatára: „A Döntőbizottság álláspontja szerint egy meghatározott műszaki elvárást tartalmazó ajánlatkérői beszerzési igénynél kizárt annak lehetősége, hogy ajánlattevők ún. biankó ajánlatot tegyenek, azaz ne közöljék, hogy mely konkrét termékekkel fognak teljesíteni. Ez az elvárás a beszerzés tárgyából és jellegéből adódik, hiszen jelen eljárás tárgya árubeszerzés.” A nyertes ajánlattevőként szerződő fél szerződésszerű teljesítésének részét képezi a fenti termékek leszállítása és a fuvareszközökről történő lerakása is. A nyertes ajánlattevőként szerződő fél köteles az eseti megrendelés alapján történő szállítás időpontját megelőzően legalább 2 munkanappal korábban írásban jelezni Ajánlatkérő kapcsolattartója felé, hogy tudja-e az eseti megrendelésben meghatározott termékeket teljes körűen, a megrendelt mennyiségben szállítani. Ajánlatkérő előírja, hogy az ajánlattevő ajánlatában valamennyi megajánlott termék gyártmánylapját vagy gyártói termékleírását köteles becsatolni (gyártói termékleírás alatt Ajánlatkérő az adott termék közvetlen gyártója vagy nem EU illetőségű gyártó esetén EU illetőségű képviselete által kiadott, a termék jellemzőit összefoglaló dokumentumot érti). A részletes műszaki leírást a közbeszerzési dokumentumok II. fejezete tartalmazza.
Internal identifier: EKR002421292025/1
Additional classification (cpv): 15110000 Meat
Lot: LOT-0002
Title: BAROMFIHÚS
Description: Határidős adásvételi szerződés keretében különféle élelmiszertermékek beszerzése a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház részére az alábbiak szerint: 2. rész: BAROMFIHÚS A fenti mennyiségek Ajánlatkérő 12 havi igényét fedezik és tájékoztató jellegűek. A pontos mennyiségeket Ajánlatkérő ártáblázata tartalmazza. Ajánlatkérő az adott rész tekintetében megjelölt mennyiségek tekintetében (termékenként) +23% mértékű mennyiségi eltérést jogosult egyoldalúan érvényesíteni a szerződés időbeli hatálya alatt. Amennyiben a mennyiségi eltérés eredményeként a megjelölt mennyiség értékében nem egész szám keletkezik, Ajánlatkérő a kerekítés általános szabályai szerint jár el. Az egyes tételek részletes mennyiségeit, összetételeit és szakmai specifikációját a külön dokumentumként feltöltött műszaki leírás tartalmazza. Az ajánlattevő által megajánlott egységárak a szerződés teljes időbeli hatálya alatt kötöttek azzal, hogy Ajánlatkérő a közbeszerzési dokumentumok III. fejezetét képező szerződéstervezetben foglaltak szerint negyedévente egy alkalommal árindexálási lehetőséget biztosít. Az ajánlati árnak tartalmaznia kell a közvetlen költségeket, a munkadíjat, az összes anyag- és szállítási költséget, a bér- és a járulékos bérköltségeket, az árunak a szállítóeszközről történő le- és felrakodásának költségét, Ajánlatkérő helyiségébe történő berakodás költségét, továbbá mindazon költséget és díjat, ami a szerződés szerinti feladat hibamentes, hiánytalan, szabályos, szakszerű teljesítéshez szükséges. Ajánlatkérő tájékoztatja a gazdasági szereplőket, hogy a terméklista tekintetében Ajánlatkérő a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésében foglaltakra tekintettel járt el. Valamennyi, jelen felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása tette szükségessé, de a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt és az Ajánlatkérő valamennyi egyedileg megjelölt dologgal vagy védjeggyel összefüggésben elfogad azzal egyenértékű dolgot, a megjelölt terméket helyettesítő megoldást is azzal, hogy az egyenértékűséget - kétség esetén - az ajánlattevőnek igazolnia kell. A műszaki követelmények részben meghatározott követelmények az egyes termékek tekintetében minimum elvárások. Ajánlattevő ezektől a jellemzőktől - Ajánlatkérő számára - kedvezőbb jellemzőkkel rendelkező termék megajánlhat - mely ajánlatot ajánlatkérő egyenértékű teljesítésként elfogad. Ajánlattevő kizárólag az Ajánlatkérő előírásainak mindenben megfelelő, az adott termékre vonatkozó jogszabályi és szakmai előírások legmagasabb szintű feltételeinek megfelelő, a Magyar Élelmiszerkönyvben meghatározott előírásoknak eleget tevő termékekre tehet ajánlatot. A termékekkel kapcsolatosan az ajánlattevőnek figyelembe kell vennie a közbeszerzési dokumentumokban leírtakat is. A megajánlott termékek adatainak pontos megadásával kapcsolatosan Ajánlatkérő felhívja az ajánlattevők figyelmét a Közbeszerzési Döntőbizottság D.225/9/2009 számú határozatára: „A Döntőbizottság álláspontja szerint egy meghatározott műszaki elvárást tartalmazó ajánlatkérői beszerzési igénynél kizárt annak lehetősége, hogy ajánlattevők ún. biankó ajánlatot tegyenek, azaz ne közöljék, hogy mely konkrét termékekkel fognak teljesíteni. Ez az elvárás a beszerzés tárgyából és jellegéből adódik, hiszen jelen eljárás tárgya árubeszerzés.” A nyertes ajánlattevőként szerződő fél szerződésszerű teljesítésének részét képezi a fenti termékek leszállítása és a fuvareszközökről történő lerakása is. A nyertes ajánlattevőként szerződő fél köteles az eseti megrendelés alapján történő szállítás időpontját megelőzően legalább 2 munkanappal korábban írásban jelezni Ajánlatkérő kapcsolattartója felé, hogy tudja-e az eseti megrendelésben meghatározott termékeket teljes körűen, a megrendelt mennyiségben szállítani. Ajánlatkérő előírja, hogy az ajánlattevő ajánlatában valamennyi megajánlott termék gyártmánylapját vagy gyártói termékleírását köteles becsatolni (gyártói termékleírás alatt Ajánlatkérő az adott termék közvetlen gyártója vagy nem EU illetőségű gyártó esetén EU illetőségű képviselete által kiadott, a termék jellemzőit összefoglaló dokumentumot érti). A részletes műszaki leírást a közbeszerzési dokumentumok II. fejezete tartalmazza.
Internal identifier: EKR002421292025/2
Lot: LOT-0003
Title: HÚSIPARI TERMÉKEK
Description: Határidős adásvételi szerződés keretében különféle élelmiszertermékek beszerzése a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház részére az alábbiak szerint: 3. rész: HÚSIPARI TERMÉKEK A fenti mennyiségek Ajánlatkérő 12 havi igényét fedezik és tájékoztató jellegűek. A pontos mennyiségeket Ajánlatkérő ártáblázata tartalmazza. Ajánlatkérő az adott rész tekintetében megjelölt mennyiségek tekintetében (termékenként) +23% mértékű mennyiségi eltérést jogosult egyoldalúan érvényesíteni a szerződés időbeli hatálya alatt. Amennyiben a mennyiségi eltérés eredményeként a megjelölt mennyiség értékében nem egész szám keletkezik, Ajánlatkérő a kerekítés általános szabályai szerint jár el. Az egyes tételek részletes mennyiségeit, összetételeit és szakmai specifikációját a külön dokumentumként feltöltött műszaki leírás tartalmazza. Az ajánlattevő által megajánlott egységárak a szerződés teljes időbeli hatálya alatt kötöttek azzal, hogy Ajánlatkérő a közbeszerzési dokumentumok III. fejezetét képező szerződéstervezetben foglaltak szerint negyedévente egy alkalommal árindexálási lehetőséget biztosít. Az ajánlati árnak tartalmaznia kell a közvetlen költségeket, a munkadíjat, az összes anyag- és szállítási költséget, a bér- és a járulékos bérköltségeket, az árunak a szállítóeszközről történő le- és felrakodásának költségét, Ajánlatkérő helyiségébe történő berakodás költségét, továbbá mindazon költséget és díjat, ami a szerződés szerinti feladat hibamentes, hiánytalan, szabályos, szakszerű teljesítéshez szükséges. Ajánlatkérő tájékoztatja a gazdasági szereplőket, hogy a terméklista tekintetében Ajánlatkérő a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésében foglaltakra tekintettel járt el. Valamennyi, jelen felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása tette szükségessé, de a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt és az Ajánlatkérő valamennyi egyedileg megjelölt dologgal vagy védjeggyel összefüggésben elfogad azzal egyenértékű dolgot, a megjelölt terméket helyettesítő megoldást is azzal, hogy az egyenértékűséget - kétség esetén - az ajánlattevőnek igazolnia kell. A műszaki követelmények részben meghatározott követelmények az egyes termékek tekintetében minimum elvárások. Ajánlattevő ezektől a jellemzőktől - Ajánlatkérő számára - kedvezőbb jellemzőkkel rendelkező termék megajánlhat - mely ajánlatot ajánlatkérő egyenértékű teljesítésként elfogad. Ajánlattevő kizárólag az Ajánlatkérő előírásainak mindenben megfelelő, az adott termékre vonatkozó jogszabályi és szakmai előírások legmagasabb szintű feltételeinek megfelelő, a Magyar Élelmiszerkönyvben meghatározott előírásoknak eleget tevő termékekre tehet ajánlatot. A termékekkel kapcsolatosan az ajánlattevőnek figyelembe kell vennie a közbeszerzési dokumentumokban leírtakat is. A megajánlott termékek adatainak pontos megadásával kapcsolatosan Ajánlatkérő felhívja az ajánlattevők figyelmét a Közbeszerzési Döntőbizottság D.225/9/2009 számú határozatára: „A Döntőbizottság álláspontja szerint egy meghatározott műszaki elvárást tartalmazó ajánlatkérői beszerzési igénynél kizárt annak lehetősége, hogy ajánlattevők ún. biankó ajánlatot tegyenek, azaz ne közöljék, hogy mely konkrét termékekkel fognak teljesíteni. Ez az elvárás a beszerzés tárgyából és jellegéből adódik, hiszen jelen eljárás tárgya árubeszerzés.” A nyertes ajánlattevőként szerződő fél szerződésszerű teljesítésének részét képezi a fenti termékek leszállítása és a fuvareszközökről történő lerakása is. A nyertes ajánlattevőként szerződő fél köteles az eseti megrendelés alapján történő szállítás időpontját megelőzően legalább 2 munkanappal korábban írásban jelezni Ajánlatkérő kapcsolattartója felé, hogy tudja-e az eseti megrendelésben meghatározott termékeket teljes körűen, a megrendelt mennyiségben szállítani. Ajánlatkérő előírja, hogy az ajánlattevő ajánlatában valamennyi megajánlott termék gyártmánylapját vagy gyártói termékleírását köteles becsatolni (gyártói termékleírás alatt Ajánlatkérő az adott termék közvetlen gyártója vagy nem EU illetőségű gyártó esetén EU illetőségű képviselete által kiadott, a termék jellemzőit összefoglaló dokumentumot érti). A részletes műszaki leírást a közbeszerzési dokumentumok II. fejezete tartalmazza.
Internal identifier: EKR002421292025/3
Additional classification (cpv): 15110000 Meat, 15130000 Meat products
Lot: LOT-0004
Title: Tejtermékek 1.
Description: Határidős adásvételi szerződés keretében különféle élelmiszertermékek beszerzése a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház részére az alábbiak szerint: 4. rész: Tejtermékek 1. A fenti mennyiségek Ajánlatkérő 12 havi igényét fedezik és tájékoztató jellegűek. A pontos mennyiségeket Ajánlatkérő ártáblázata tartalmazza. Ajánlatkérő az adott rész tekintetében megjelölt mennyiségek tekintetében (termékenként) +23% mértékű mennyiségi eltérést jogosult egyoldalúan érvényesíteni a szerződés időbeli hatálya alatt. Amennyiben a mennyiségi eltérés eredményeként a megjelölt mennyiség értékében nem egész szám keletkezik, Ajánlatkérő a kerekítés általános szabályai szerint jár el. Az egyes tételek részletes mennyiségeit, összetételeit és szakmai specifikációját a külön dokumentumként feltöltött műszaki leírás tartalmazza. Az ajánlattevő által megajánlott egységárak a szerződés teljes időbeli hatálya alatt kötöttek azzal, hogy Ajánlatkérő a közbeszerzési dokumentumok III. fejezetét képező szerződéstervezetben foglaltak szerint negyedévente egy alkalommal árindexálási lehetőséget biztosít. Az ajánlati árnak tartalmaznia kell a közvetlen költségeket, a munkadíjat, az összes anyag- és szállítási költséget, a bér- és a járulékos bérköltségeket, az árunak a szállítóeszközről történő le- és felrakodásának költségét, Ajánlatkérő helyiségébe történő berakodás költségét, továbbá mindazon költséget és díjat, ami a szerződés szerinti feladat hibamentes, hiánytalan, szabályos, szakszerű teljesítéshez szükséges. Ajánlatkérő tájékoztatja a gazdasági szereplőket, hogy a terméklista tekintetében Ajánlatkérő a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésében foglaltakra tekintettel járt el. Valamennyi, jelen felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása tette szükségessé, de a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt és az Ajánlatkérő valamennyi egyedileg megjelölt dologgal vagy védjeggyel összefüggésben elfogad azzal egyenértékű dolgot, a megjelölt terméket helyettesítő megoldást is azzal, hogy az egyenértékűséget - kétség esetén - az ajánlattevőnek igazolnia kell. A műszaki követelmények részben meghatározott követelmények az egyes termékek tekintetében minimum elvárások. Ajánlattevő ezektől a jellemzőktől - Ajánlatkérő számára - kedvezőbb jellemzőkkel rendelkező termék megajánlhat - mely ajánlatot ajánlatkérő egyenértékű teljesítésként elfogad. Ajánlattevő kizárólag az Ajánlatkérő előírásainak mindenben megfelelő, az adott termékre vonatkozó jogszabályi és szakmai előírások legmagasabb szintű feltételeinek megfelelő, a Magyar Élelmiszerkönyvben meghatározott előírásoknak eleget tevő termékekre tehet ajánlatot. A termékekkel kapcsolatosan az ajánlattevőnek figyelembe kell vennie a közbeszerzési dokumentumokban leírtakat is. A megajánlott termékek adatainak pontos megadásával kapcsolatosan Ajánlatkérő felhívja az ajánlattevők figyelmét a Közbeszerzési Döntőbizottság D.225/9/2009 számú határozatára: „A Döntőbizottság álláspontja szerint egy meghatározott műszaki elvárást tartalmazó ajánlatkérői beszerzési igénynél kizárt annak lehetősége, hogy ajánlattevők ún. biankó ajánlatot tegyenek, azaz ne közöljék, hogy mely konkrét termékekkel fognak teljesíteni. Ez az elvárás a beszerzés tárgyából és jellegéből adódik, hiszen jelen eljárás tárgya árubeszerzés.” A nyertes ajánlattevőként szerződő fél szerződésszerű teljesítésének részét képezi a fenti termékek leszállítása és a fuvareszközökről történő lerakása is. A nyertes ajánlattevőként szerződő fél köteles az eseti megrendelés alapján történő szállítás időpontját megelőzően legalább 2 munkanappal korábban írásban jelezni Ajánlatkérő kapcsolattartója felé, hogy tudja-e az eseti megrendelésben meghatározott termékeket teljes körűen, a megrendelt mennyiségben szállítani. Ajánlatkérő előírja, hogy az ajánlattevő ajánlatában valamennyi megajánlott termék gyártmánylapját vagy gyártói termékleírását köteles becsatolni (gyártói termékleírás alatt Ajánlatkérő az adott termék közvetlen gyártója vagy nem EU illetőségű gyártó esetén EU illetőségű képviselete által kiadott, a termék jellemzőit összefoglaló dokumentumot érti). A részletes műszaki leírást a közbeszerzési dokumentumok II. fejezete tartalmazza.
Internal identifier: EKR002421292025/4
Additional classification (cpv): 15500000 Dairy products
Lot: LOT-0005
Title: Tejtermékek 2.
Description: Határidős adásvételi szerződés keretében különféle élelmiszertermékek beszerzése a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház részére az alábbiak szerint: 5. rész: Tejtermékek 2. A fenti mennyiségek Ajánlatkérő 12 havi igényét fedezik és tájékoztató jellegűek. A pontos mennyiségeket Ajánlatkérő ártáblázata tartalmazza. Ajánlatkérő az adott rész tekintetében megjelölt mennyiségek tekintetében (termékenként) +23% mértékű mennyiségi eltérést jogosult egyoldalúan érvényesíteni a szerződés időbeli hatálya alatt. Amennyiben a mennyiségi eltérés eredményeként a megjelölt mennyiség értékében nem egész szám keletkezik, Ajánlatkérő a kerekítés általános szabályai szerint jár el. Az egyes tételek részletes mennyiségeit, összetételeit és szakmai specifikációját a külön dokumentumként feltöltött műszaki leírás tartalmazza. Az ajánlattevő által megajánlott egységárak a szerződés teljes időbeli hatálya alatt kötöttek azzal, hogy Ajánlatkérő a közbeszerzési dokumentumok III. fejezetét képező szerződéstervezetben foglaltak szerint negyedévente egy alkalommal árindexálási lehetőséget biztosít. Az ajánlati árnak tartalmaznia kell a közvetlen költségeket, a munkadíjat, az összes anyag- és szállítási költséget, a bér- és a járulékos bérköltségeket, az árunak a szállítóeszközről történő le- és felrakodásának költségét, Ajánlatkérő helyiségébe történő berakodás költségét, továbbá mindazon költséget és díjat, ami a szerződés szerinti feladat hibamentes, hiánytalan, szabályos, szakszerű teljesítéshez szükséges. Ajánlatkérő tájékoztatja a gazdasági szereplőket, hogy a terméklista tekintetében Ajánlatkérő a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésében foglaltakra tekintettel járt el. Valamennyi, jelen felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása tette szükségessé, de a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt és az Ajánlatkérő valamennyi egyedileg megjelölt dologgal vagy védjeggyel összefüggésben elfogad azzal egyenértékű dolgot, a megjelölt terméket helyettesítő megoldást is azzal, hogy az egyenértékűséget - kétség esetén - az ajánlattevőnek igazolnia kell. A műszaki követelmények részben meghatározott követelmények az egyes termékek tekintetében minimum elvárások. Ajánlattevő ezektől a jellemzőktől - Ajánlatkérő számára - kedvezőbb jellemzőkkel rendelkező termék megajánlhat - mely ajánlatot ajánlatkérő egyenértékű teljesítésként elfogad. Ajánlattevő kizárólag az Ajánlatkérő előírásainak mindenben megfelelő, az adott termékre vonatkozó jogszabályi és szakmai előírások legmagasabb szintű feltételeinek megfelelő, a Magyar Élelmiszerkönyvben meghatározott előírásoknak eleget tevő termékekre tehet ajánlatot. A termékekkel kapcsolatosan az ajánlattevőnek figyelembe kell vennie a közbeszerzési dokumentumokban leírtakat is. A megajánlott termékek adatainak pontos megadásával kapcsolatosan Ajánlatkérő felhívja az ajánlattevők figyelmét a Közbeszerzési Döntőbizottság D.225/9/2009 számú határozatára: „A Döntőbizottság álláspontja szerint egy meghatározott műszaki elvárást tartalmazó ajánlatkérői beszerzési igénynél kizárt annak lehetősége, hogy ajánlattevők ún. biankó ajánlatot tegyenek, azaz ne közöljék, hogy mely konkrét termékekkel fognak teljesíteni. Ez az elvárás a beszerzés tárgyából és jellegéből adódik, hiszen jelen eljárás tárgya árubeszerzés.” A nyertes ajánlattevőként szerződő fél szerződésszerű teljesítésének részét képezi a fenti termékek leszállítása és a fuvareszközökről történő lerakása is. A nyertes ajánlattevőként szerződő fél köteles az eseti megrendelés alapján történő szállítás időpontját megelőzően legalább 2 munkanappal korábban írásban jelezni Ajánlatkérő kapcsolattartója felé, hogy tudja-e az eseti megrendelésben meghatározott termékeket teljes körűen, a megrendelt mennyiségben szállítani. Ajánlatkérő előírja, hogy az ajánlattevő ajánlatában valamennyi megajánlott termék gyártmánylapját vagy gyártói termékleírását köteles becsatolni (gyártói termékleírás alatt Ajánlatkérő az adott termék közvetlen gyártója vagy nem EU illetőségű gyártó esetén EU illetőségű képviselete által kiadott, a termék jellemzőit összefoglaló dokumentumot érti). A részletes műszaki leírást a közbeszerzési dokumentumok II. fejezete tartalmazza.
Internal identifier: EKR002421292025/5
Lot: LOT-0006
Title: Tejtermék (mini margarin)
Description: Határidős adásvételi szerződés keretében különféle élelmiszertermékek beszerzése a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház részére az alábbiak szerint: 6. rész: Tejtermék (mini margarin) A fenti mennyiségek Ajánlatkérő 12 havi igényét fedezik és tájékoztató jellegűek. A pontos mennyiségeket Ajánlatkérő ártáblázata tartalmazza. Ajánlatkérő az adott rész tekintetében megjelölt mennyiségek tekintetében (termékenként) +23% mértékű mennyiségi eltérést jogosult egyoldalúan érvényesíteni a szerződés időbeli hatálya alatt. Amennyiben a mennyiségi eltérés eredményeként a megjelölt mennyiség értékében nem egész szám keletkezik, Ajánlatkérő a kerekítés általános szabályai szerint jár el. Az egyes tételek részletes mennyiségeit, összetételeit és szakmai specifikációját a külön dokumentumként feltöltött műszaki leírás tartalmazza. Az ajánlattevő által megajánlott egységárak a szerződés teljes időbeli hatálya alatt kötöttek azzal, hogy Ajánlatkérő a közbeszerzési dokumentumok III. fejezetét képező szerződéstervezetben foglaltak szerint negyedévente egy alkalommal árindexálási lehetőséget biztosít. Az ajánlati árnak tartalmaznia kell a közvetlen költségeket, a munkadíjat, az összes anyag- és szállítási költséget, a bér- és a járulékos bérköltségeket, az árunak a szállítóeszközről történő le- és felrakodásának költségét, Ajánlatkérő helyiségébe történő berakodás költségét, továbbá mindazon költséget és díjat, ami a szerződés szerinti feladat hibamentes, hiánytalan, szabályos, szakszerű teljesítéshez szükséges. Ajánlatkérő tájékoztatja a gazdasági szereplőket, hogy a terméklista tekintetében Ajánlatkérő a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésében foglaltakra tekintettel járt el. Valamennyi, jelen felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása tette szükségessé, de a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt és az Ajánlatkérő valamennyi egyedileg megjelölt dologgal vagy védjeggyel összefüggésben elfogad azzal egyenértékű dolgot, a megjelölt terméket helyettesítő megoldást is azzal, hogy az egyenértékűséget - kétség esetén - az ajánlattevőnek igazolnia kell. A műszaki követelmények részben meghatározott követelmények az egyes termékek tekintetében minimum elvárások. Ajánlattevő ezektől a jellemzőktől - Ajánlatkérő számára - kedvezőbb jellemzőkkel rendelkező termék megajánlhat - mely ajánlatot ajánlatkérő egyenértékű teljesítésként elfogad. Ajánlattevő kizárólag az Ajánlatkérő előírásainak mindenben megfelelő, az adott termékre vonatkozó jogszabályi és szakmai előírások legmagasabb szintű feltételeinek megfelelő, a Magyar Élelmiszerkönyvben meghatározott előírásoknak eleget tevő termékekre tehet ajánlatot. A termékekkel kapcsolatosan az ajánlattevőnek figyelembe kell vennie a közbeszerzési dokumentumokban leírtakat is. A megajánlott termékek adatainak pontos megadásával kapcsolatosan Ajánlatkérő felhívja az ajánlattevők figyelmét a Közbeszerzési Döntőbizottság D.225/9/2009 számú határozatára: „A Döntőbizottság álláspontja szerint egy meghatározott műszaki elvárást tartalmazó ajánlatkérői beszerzési igénynél kizárt annak lehetősége, hogy ajánlattevők ún. biankó ajánlatot tegyenek, azaz ne közöljék, hogy mely konkrét termékekkel fognak teljesíteni. Ez az elvárás a beszerzés tárgyából és jellegéből adódik, hiszen jelen eljárás tárgya árubeszerzés.” A nyertes ajánlattevőként szerződő fél szerződésszerű teljesítésének részét képezi a fenti termékek leszállítása és a fuvareszközökről történő lerakása is. A nyertes ajánlattevőként szerződő fél köteles az eseti megrendelés alapján történő szállítás időpontját megelőzően legalább 2 munkanappal korábban írásban jelezni Ajánlatkérő kapcsolattartója felé, hogy tudja-e az eseti megrendelésben meghatározott termékeket teljes körűen, a megrendelt mennyiségben szállítani. Ajánlatkérő előírja, hogy az ajánlattevő ajánlatában valamennyi megajánlott termék gyártmánylapját vagy gyártói termékleírását köteles becsatolni (gyártói termékleírás alatt Ajánlatkérő az adott termék közvetlen gyártója vagy nem EU illetőségű gyártó esetén EU illetőségű képviselete által kiadott, a termék jellemzőit összefoglaló dokumentumot érti). A részletes műszaki leírást a közbeszerzési dokumentumok II. fejezete tartalmazza.
Internal identifier: EKR002421292025/6
Lot: LOT-0007
Title: Tej
Description: Határidős adásvételi szerződés keretében különféle élelmiszertermékek beszerzése a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház részére az alábbiak szerint: 7. rész: Tej A fenti mennyiségek Ajánlatkérő 12 havi igényét fedezik és tájékoztató jellegűek. A pontos mennyiségeket Ajánlatkérő ártáblázata tartalmazza. Ajánlatkérő az adott rész tekintetében megjelölt mennyiségek tekintetében (termékenként) +23% mértékű mennyiségi eltérést jogosult egyoldalúan érvényesíteni a szerződés időbeli hatálya alatt. Amennyiben a mennyiségi eltérés eredményeként a megjelölt mennyiség értékében nem egész szám keletkezik, Ajánlatkérő a kerekítés általános szabályai szerint jár el. Az egyes tételek részletes mennyiségeit, összetételeit és szakmai specifikációját a külön dokumentumként feltöltött műszaki leírás tartalmazza. Az ajánlattevő által megajánlott egységárak a szerződés teljes időbeli hatálya alatt kötöttek azzal, hogy Ajánlatkérő a közbeszerzési dokumentumok III. fejezetét képező szerződéstervezetben foglaltak szerint negyedévente egy alkalommal árindexálási lehetőséget biztosít. Az ajánlati árnak tartalmaznia kell a közvetlen költségeket, a munkadíjat, az összes anyag- és szállítási költséget, a bér- és a járulékos bérköltségeket, az árunak a szállítóeszközről történő le- és felrakodásának költségét, Ajánlatkérő helyiségébe történő berakodás költségét, továbbá mindazon költséget és díjat, ami a szerződés szerinti feladat hibamentes, hiánytalan, szabályos, szakszerű teljesítéshez szükséges. Ajánlatkérő tájékoztatja a gazdasági szereplőket, hogy a terméklista tekintetében Ajánlatkérő a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésében foglaltakra tekintettel járt el. Valamennyi, jelen felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása tette szükségessé, de a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt és az Ajánlatkérő valamennyi egyedileg megjelölt dologgal vagy védjeggyel összefüggésben elfogad azzal egyenértékű dolgot, a megjelölt terméket helyettesítő megoldást is azzal, hogy az egyenértékűséget - kétség esetén - az ajánlattevőnek igazolnia kell. A műszaki követelmények részben meghatározott követelmények az egyes termékek tekintetében minimum elvárások. Ajánlattevő ezektől a jellemzőktől - Ajánlatkérő számára - kedvezőbb jellemzőkkel rendelkező termék megajánlhat - mely ajánlatot ajánlatkérő egyenértékű teljesítésként elfogad. Ajánlattevő kizárólag az Ajánlatkérő előírásainak mindenben megfelelő, az adott termékre vonatkozó jogszabályi és szakmai előírások legmagasabb szintű feltételeinek megfelelő, a Magyar Élelmiszerkönyvben meghatározott előírásoknak eleget tevő termékekre tehet ajánlatot. A termékekkel kapcsolatosan az ajánlattevőnek figyelembe kell vennie a közbeszerzési dokumentumokban leírtakat is. A megajánlott termékek adatainak pontos megadásával kapcsolatosan Ajánlatkérő felhívja az ajánlattevők figyelmét a Közbeszerzési Döntőbizottság D.225/9/2009 számú határozatára: „A Döntőbizottság álláspontja szerint egy meghatározott műszaki elvárást tartalmazó ajánlatkérői beszerzési igénynél kizárt annak lehetősége, hogy ajánlattevők ún. biankó ajánlatot tegyenek, azaz ne közöljék, hogy mely konkrét termékekkel fognak teljesíteni. Ez az elvárás a beszerzés tárgyából és jellegéből adódik, hiszen jelen eljárás tárgya árubeszerzés.” A nyertes ajánlattevőként szerződő fél szerződésszerű teljesítésének részét képezi a fenti termékek leszállítása és a fuvareszközökről történő lerakása is. A nyertes ajánlattevőként szerződő fél köteles az eseti megrendelés alapján történő szállítás időpontját megelőzően legalább 2 munkanappal korábban írásban jelezni Ajánlatkérő kapcsolattartója felé, hogy tudja-e az eseti megrendelésben meghatározott termékeket teljes körűen, a megrendelt mennyiségben szállítani. Ajánlatkérő előírja, hogy az ajánlattevő ajánlatában valamennyi megajánlott termék gyártmánylapját vagy gyártói termékleírását köteles becsatolni (gyártói termékleírás alatt Ajánlatkérő az adott termék közvetlen gyártója vagy nem EU illetőségű gyártó esetén EU illetőségű képviselete által kiadott, a termék jellemzőit összefoglaló dokumentumot érti). A részletes műszaki leírást a közbeszerzési dokumentumok II. fejezete tartalmazza.
Internal identifier: EKR002421292025/7
Additional classification (cpv): 15500000 Dairy products, 15510000 Milk and cream
Lot: LOT-0008
Title: Szárazáru: befőttek, konzervek,lekvárok, fűszerek
Description: Határidős adásvételi szerződés keretében különféle élelmiszertermékek beszerzése a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház részére az alábbiak szerint: 8. rész: Szárazáru: befőttek, konzervek,lekvárok, fűszerek A fenti mennyiségek Ajánlatkérő 12 havi igényét fedezik és tájékoztató jellegűek. A pontos mennyiségeket Ajánlatkérő ártáblázata tartalmazza. Ajánlatkérő az adott rész tekintetében megjelölt mennyiségek tekintetében (termékenként) +23% mértékű mennyiségi eltérést jogosult egyoldalúan érvényesíteni a szerződés időbeli hatálya alatt. Amennyiben a mennyiségi eltérés eredményeként a megjelölt mennyiség értékében nem egész szám keletkezik, Ajánlatkérő a kerekítés általános szabályai szerint jár el. Az egyes tételek részletes mennyiségeit, összetételeit és szakmai specifikációját a külön dokumentumként feltöltött műszaki leírás tartalmazza. Az ajánlattevő által megajánlott egységárak a szerződés teljes időbeli hatálya alatt kötöttek azzal, hogy Ajánlatkérő a közbeszerzési dokumentumok III. fejezetét képező szerződéstervezetben foglaltak szerint negyedévente egy alkalommal árindexálási lehetőséget biztosít. Az ajánlati árnak tartalmaznia kell a közvetlen költségeket, a munkadíjat, az összes anyag- és szállítási költséget, a bér- és a járulékos bérköltségeket, az árunak a szállítóeszközről történő le- és felrakodásának költségét, Ajánlatkérő helyiségébe történő berakodás költségét, továbbá mindazon költséget és díjat, ami a szerződés szerinti feladat hibamentes, hiánytalan, szabályos, szakszerű teljesítéshez szükséges. Ajánlatkérő tájékoztatja a gazdasági szereplőket, hogy a terméklista tekintetében Ajánlatkérő a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésében foglaltakra tekintettel járt el. Valamennyi, jelen felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása tette szükségessé, de a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt és az Ajánlatkérő valamennyi egyedileg megjelölt dologgal vagy védjeggyel összefüggésben elfogad azzal egyenértékű dolgot, a megjelölt terméket helyettesítő megoldást is azzal, hogy az egyenértékűséget - kétség esetén - az ajánlattevőnek igazolnia kell. A műszaki követelmények részben meghatározott követelmények az egyes termékek tekintetében minimum elvárások. Ajánlattevő ezektől a jellemzőktől - Ajánlatkérő számára - kedvezőbb jellemzőkkel rendelkező termék megajánlhat - mely ajánlatot ajánlatkérő egyenértékű teljesítésként elfogad. Ajánlattevő kizárólag az Ajánlatkérő előírásainak mindenben megfelelő, az adott termékre vonatkozó jogszabályi és szakmai előírások legmagasabb szintű feltételeinek megfelelő, a Magyar Élelmiszerkönyvben meghatározott előírásoknak eleget tevő termékekre tehet ajánlatot. A termékekkel kapcsolatosan az ajánlattevőnek figyelembe kell vennie a közbeszerzési dokumentumokban leírtakat is. A megajánlott termékek adatainak pontos megadásával kapcsolatosan Ajánlatkérő felhívja az ajánlattevők figyelmét a Közbeszerzési Döntőbizottság D.225/9/2009 számú határozatára: „A Döntőbizottság álláspontja szerint egy meghatározott műszaki elvárást tartalmazó ajánlatkérői beszerzési igénynél kizárt annak lehetősége, hogy ajánlattevők ún. biankó ajánlatot tegyenek, azaz ne közöljék, hogy mely konkrét termékekkel fognak teljesíteni. Ez az elvárás a beszerzés tárgyából és jellegéből adódik, hiszen jelen eljárás tárgya árubeszerzés.” A nyertes ajánlattevőként szerződő fél szerződésszerű teljesítésének részét képezi a fenti termékek leszállítása és a fuvareszközökről történő lerakása is. A nyertes ajánlattevőként szerződő fél köteles az eseti megrendelés alapján történő szállítás időpontját megelőzően legalább 2 munkanappal korábban írásban jelezni Ajánlatkérő kapcsolattartója felé, hogy tudja-e az eseti megrendelésben meghatározott termékeket teljes körűen, a megrendelt mennyiségben szállítani. Ajánlatkérő előírja, hogy az ajánlattevő ajánlatában valamennyi megajánlott termék gyártmánylapját vagy gyártói termékleírását köteles becsatolni (gyártói termékleírás alatt Ajánlatkérő az adott termék közvetlen gyártója vagy nem EU illetőségű gyártó esetén EU illetőségű képviselete által kiadott, a termék jellemzőit összefoglaló dokumentumot érti). A részletes műszaki leírást a közbeszerzési dokumentumok II. fejezete tartalmazza.
Internal identifier: EKR002421292025/8
Additional classification (cpv): 15893000 Dry goods, 15897200 Canned goods
Lot: LOT-0009
Title: Szárazáru: ízesítők, malomipari termékek, cukor és
Description: Határidős adásvételi szerződés keretében különféle élelmiszertermékek beszerzése a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház részére az alábbiak szerint: 9. rész: Szárazáru: ízesítők, malomipari termékek, cukor és helyettesítők, édesipari termékek, instant termékek A fenti mennyiségek Ajánlatkérő 12 havi igényét fedezik és tájékoztató jellegűek. A pontos mennyiségeket Ajánlatkérő ártáblázata tartalmazza. Ajánlatkérő az adott rész tekintetében megjelölt mennyiségek tekintetében (termékenként) +23% mértékű mennyiségi eltérést jogosult egyoldalúan érvényesíteni a szerződés időbeli hatálya alatt. Amennyiben a mennyiségi eltérés eredményeként a megjelölt mennyiség értékében nem egész szám keletkezik, Ajánlatkérő a kerekítés általános szabályai szerint jár el. Az egyes tételek részletes mennyiségeit, összetételeit és szakmai specifikációját a külön dokumentumként feltöltött műszaki leírás tartalmazza. Az ajánlattevő által megajánlott egységárak a szerződés teljes időbeli hatálya alatt kötöttek azzal, hogy Ajánlatkérő a közbeszerzési dokumentumok III. fejezetét képező szerződéstervezetben foglaltak szerint negyedévente egy alkalommal árindexálási lehetőséget biztosít. Az ajánlati árnak tartalmaznia kell a közvetlen költségeket, a munkadíjat, az összes anyag- és szállítási költséget, a bér- és a járulékos bérköltségeket, az árunak a szállítóeszközről történő le- és felrakodásának költségét, Ajánlatkérő helyiségébe történő berakodás költségét, továbbá mindazon költséget és díjat, ami a szerződés szerinti feladat hibamentes, hiánytalan, szabályos, szakszerű teljesítéshez szükséges. Ajánlatkérő tájékoztatja a gazdasági szereplőket, hogy a terméklista tekintetében Ajánlatkérő a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésében foglaltakra tekintettel járt el. Valamennyi, jelen felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása tette szükségessé, de a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt és az Ajánlatkérő valamennyi egyedileg megjelölt dologgal vagy védjeggyel összefüggésben elfogad azzal egyenértékű dolgot, a megjelölt terméket helyettesítő megoldást is azzal, hogy az egyenértékűséget - kétség esetén - az ajánlattevőnek igazolnia kell. A műszaki követelmények részben meghatározott követelmények az egyes termékek tekintetében minimum elvárások. Ajánlattevő ezektől a jellemzőktől - Ajánlatkérő számára - kedvezőbb jellemzőkkel rendelkező termék megajánlhat - mely ajánlatot ajánlatkérő egyenértékű teljesítésként elfogad. Ajánlattevő kizárólag az Ajánlatkérő előírásainak mindenben megfelelő, az adott termékre vonatkozó jogszabályi és szakmai előírások legmagasabb szintű feltételeinek megfelelő, a Magyar Élelmiszerkönyvben meghatározott előírásoknak eleget tevő termékekre tehet ajánlatot. A termékekkel kapcsolatosan az ajánlattevőnek figyelembe kell vennie a közbeszerzési dokumentumokban leírtakat is. A megajánlott termékek adatainak pontos megadásával kapcsolatosan Ajánlatkérő felhívja az ajánlattevők figyelmét a Közbeszerzési Döntőbizottság D.225/9/2009 számú határozatára: „A Döntőbizottság álláspontja szerint egy meghatározott műszaki elvárást tartalmazó ajánlatkérői beszerzési igénynél kizárt annak lehetősége, hogy ajánlattevők ún. biankó ajánlatot tegyenek, azaz ne közöljék, hogy mely konkrét termékekkel fognak teljesíteni. Ez az elvárás a beszerzés tárgyából és jellegéből adódik, hiszen jelen eljárás tárgya árubeszerzés.” A nyertes ajánlattevőként szerződő fél szerződésszerű teljesítésének részét képezi a fenti termékek leszállítása és a fuvareszközökről történő lerakása is. A nyertes ajánlattevőként szerződő fél köteles az eseti megrendelés alapján történő szállítás időpontját megelőzően legalább 2 munkanappal korábban írásban jelezni Ajánlatkérő kapcsolattartója felé, hogy tudja-e az eseti megrendelésben meghatározott termékeket teljes körűen, a megrendelt mennyiségben szállítani. Ajánlatkérő előírja, hogy az ajánlattevő ajánlatában valamennyi megajánlott termék gyártmánylapját vagy gyártói termékleírását köteles becsatolni (gyártói termékleírás alatt Ajánlatkérő az adott termék közvetlen gyártója vagy nem EU illetőségű gyártó esetén EU illetőségű képviselete által kiadott, a termék jellemzőit összefoglaló dokumentumot érti). A részletes műszaki leírást a közbeszerzési dokumentumok II. fejezete tartalmazza.
Internal identifier: EKR002421292025/9
Additional classification (cpv): 15870000 Condiments and seasonings, 15893000 Dry goods
Lot: LOT-0010
Title: Szárazáru: olaj, tészta, ételalapok és ízesítők
Description: Határidős adásvételi szerződés keretében különféle élelmiszertermékek beszerzése a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház részére az alábbiak szerint: 10. rész: Szárazáru: olaj, tészta, ételalapok és ízesítők A fenti mennyiségek Ajánlatkérő 12 havi igényét fedezik és tájékoztató jellegűek. A pontos mennyiségeket Ajánlatkérő ártáblázata tartalmazza. Ajánlatkérő az adott rész tekintetében megjelölt mennyiségek tekintetében (termékenként) +23% mértékű mennyiségi eltérést jogosult egyoldalúan érvényesíteni a szerződés időbeli hatálya alatt. Amennyiben a mennyiségi eltérés eredményeként a megjelölt mennyiség értékében nem egész szám keletkezik, Ajánlatkérő a kerekítés általános szabályai szerint jár el. Az egyes tételek részletes mennyiségeit, összetételeit és szakmai specifikációját a külön dokumentumként feltöltött műszaki leírás tartalmazza. Az ajánlattevő által megajánlott egységárak a szerződés teljes időbeli hatálya alatt kötöttek azzal, hogy Ajánlatkérő a közbeszerzési dokumentumok III. fejezetét képező szerződéstervezetben foglaltak szerint negyedévente egy alkalommal árindexálási lehetőséget biztosít. Az ajánlati árnak tartalmaznia kell a közvetlen költségeket, a munkadíjat, az összes anyag- és szállítási költséget, a bér- és a járulékos bérköltségeket, az árunak a szállítóeszközről történő le- és felrakodásának költségét, Ajánlatkérő helyiségébe történő berakodás költségét, továbbá mindazon költséget és díjat, ami a szerződés szerinti feladat hibamentes, hiánytalan, szabályos, szakszerű teljesítéshez szükséges. Ajánlatkérő tájékoztatja a gazdasági szereplőket, hogy a terméklista tekintetében Ajánlatkérő a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésében foglaltakra tekintettel járt el. Valamennyi, jelen felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása tette szükségessé, de a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt és az Ajánlatkérő valamennyi egyedileg megjelölt dologgal vagy védjeggyel összefüggésben elfogad azzal egyenértékű dolgot, a megjelölt terméket helyettesítő megoldást is azzal, hogy az egyenértékűséget - kétség esetén - az ajánlattevőnek igazolnia kell. A műszaki követelmények részben meghatározott követelmények az egyes termékek tekintetében minimum elvárások. Ajánlattevő ezektől a jellemzőktől - Ajánlatkérő számára - kedvezőbb jellemzőkkel rendelkező termék megajánlhat - mely ajánlatot ajánlatkérő egyenértékű teljesítésként elfogad. Ajánlattevő kizárólag az Ajánlatkérő előírásainak mindenben megfelelő, az adott termékre vonatkozó jogszabályi és szakmai előírások legmagasabb szintű feltételeinek megfelelő, a Magyar Élelmiszerkönyvben meghatározott előírásoknak eleget tevő termékekre tehet ajánlatot. A termékekkel kapcsolatosan az ajánlattevőnek figyelembe kell vennie a közbeszerzési dokumentumokban leírtakat is. A megajánlott termékek adatainak pontos megadásával kapcsolatosan Ajánlatkérő felhívja az ajánlattevők figyelmét a Közbeszerzési Döntőbizottság D.225/9/2009 számú határozatára: „A Döntőbizottság álláspontja szerint egy meghatározott műszaki elvárást tartalmazó ajánlatkérői beszerzési igénynél kizárt annak lehetősége, hogy ajánlattevők ún. biankó ajánlatot tegyenek, azaz ne közöljék, hogy mely konkrét termékekkel fognak teljesíteni. Ez az elvárás a beszerzés tárgyából és jellegéből adódik, hiszen jelen eljárás tárgya árubeszerzés.” A nyertes ajánlattevőként szerződő fél szerződésszerű teljesítésének részét képezi a fenti termékek leszállítása és a fuvareszközökről történő lerakása is. A nyertes ajánlattevőként szerződő fél köteles az eseti megrendelés alapján történő szállítás időpontját megelőzően legalább 2 munkanappal korábban írásban jelezni Ajánlatkérő kapcsolattartója felé, hogy tudja-e az eseti megrendelésben meghatározott termékeket teljes körűen, a megrendelt mennyiségben szállítani. Ajánlatkérő előírja, hogy az ajánlattevő ajánlatában valamennyi megajánlott termék gyártmánylapját vagy gyártói termékleírását köteles becsatolni (gyártói termékleírás alatt Ajánlatkérő az adott termék közvetlen gyártója vagy nem EU illetőségű gyártó esetén EU illetőségű képviselete által kiadott, a termék jellemzőit összefoglaló dokumentumot érti). A részletes műszaki leírást a közbeszerzési dokumentumok II. fejezete tartalmazza.
Internal identifier: EKR002421292025/10
Lot: LOT-0011
Title: Gyümölcslé, ásványvíz
Description: Határidős adásvételi szerződés keretében különféle élelmiszertermékek beszerzése a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház részére az alábbiak szerint: 11. rész: Gyümölcslé, ásványvíz A fenti mennyiségek Ajánlatkérő 12 havi igényét fedezik és tájékoztató jellegűek. A pontos mennyiségeket Ajánlatkérő ártáblázata tartalmazza. Ajánlatkérő az adott rész tekintetében megjelölt mennyiségek tekintetében (termékenként) +23% mértékű mennyiségi eltérést jogosult egyoldalúan érvényesíteni a szerződés időbeli hatálya alatt. Amennyiben a mennyiségi eltérés eredményeként a megjelölt mennyiség értékében nem egész szám keletkezik, Ajánlatkérő a kerekítés általános szabályai szerint jár el. Az egyes tételek részletes mennyiségeit, összetételeit és szakmai specifikációját a külön dokumentumként feltöltött műszaki leírás tartalmazza. Az ajánlattevő által megajánlott egységárak a szerződés teljes időbeli hatálya alatt kötöttek azzal, hogy Ajánlatkérő a közbeszerzési dokumentumok III. fejezetét képező szerződéstervezetben foglaltak szerint negyedévente egy alkalommal árindexálási lehetőséget biztosít. Az ajánlati árnak tartalmaznia kell a közvetlen költségeket, a munkadíjat, az összes anyag- és szállítási költséget, a bér- és a járulékos bérköltségeket, az árunak a szállítóeszközről történő le- és felrakodásának költségét, Ajánlatkérő helyiségébe történő berakodás költségét, továbbá mindazon költséget és díjat, ami a szerződés szerinti feladat hibamentes, hiánytalan, szabályos, szakszerű teljesítéshez szükséges. Ajánlatkérő tájékoztatja a gazdasági szereplőket, hogy a terméklista tekintetében Ajánlatkérő a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésében foglaltakra tekintettel járt el. Valamennyi, jelen felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása tette szükségessé, de a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt és az Ajánlatkérő valamennyi egyedileg megjelölt dologgal vagy védjeggyel összefüggésben elfogad azzal egyenértékű dolgot, a megjelölt terméket helyettesítő megoldást is azzal, hogy az egyenértékűséget - kétség esetén - az ajánlattevőnek igazolnia kell. A műszaki követelmények részben meghatározott követelmények az egyes termékek tekintetében minimum elvárások. Ajánlattevő ezektől a jellemzőktől - Ajánlatkérő számára - kedvezőbb jellemzőkkel rendelkező termék megajánlhat - mely ajánlatot ajánlatkérő egyenértékű teljesítésként elfogad. Ajánlattevő kizárólag az Ajánlatkérő előírásainak mindenben megfelelő, az adott termékre vonatkozó jogszabályi és szakmai előírások legmagasabb szintű feltételeinek megfelelő, a Magyar Élelmiszerkönyvben meghatározott előírásoknak eleget tevő termékekre tehet ajánlatot. A termékekkel kapcsolatosan az ajánlattevőnek figyelembe kell vennie a közbeszerzési dokumentumokban leírtakat is. A megajánlott termékek adatainak pontos megadásával kapcsolatosan Ajánlatkérő felhívja az ajánlattevők figyelmét a Közbeszerzési Döntőbizottság D.225/9/2009 számú határozatára: „A Döntőbizottság álláspontja szerint egy meghatározott műszaki elvárást tartalmazó ajánlatkérői beszerzési igénynél kizárt annak lehetősége, hogy ajánlattevők ún. biankó ajánlatot tegyenek, azaz ne közöljék, hogy mely konkrét termékekkel fognak teljesíteni. Ez az elvárás a beszerzés tárgyából és jellegéből adódik, hiszen jelen eljárás tárgya árubeszerzés.” A nyertes ajánlattevőként szerződő fél szerződésszerű teljesítésének részét képezi a fenti termékek leszállítása és a fuvareszközökről történő lerakása is. A nyertes ajánlattevőként szerződő fél köteles az eseti megrendelés alapján történő szállítás időpontját megelőzően legalább 2 munkanappal korábban írásban jelezni Ajánlatkérő kapcsolattartója felé, hogy tudja-e az eseti megrendelésben meghatározott termékeket teljes körűen, a megrendelt mennyiségben szállítani. Ajánlatkérő előírja, hogy az ajánlattevő ajánlatában valamennyi megajánlott termék gyártmánylapját vagy gyártói termékleírását köteles becsatolni (gyártói termékleírás alatt Ajánlatkérő az adott termék közvetlen gyártója vagy nem EU illetőségű gyártó esetén EU illetőségű képviselete által kiadott, a termék jellemzőit összefoglaló dokumentumot érti). A részletes műszaki leírást a közbeszerzési dokumentumok II. fejezete tartalmazza.
Internal identifier: EKR002421292025/11
Additional classification (cpv): 15321800 Concentrated juices, 15982000 Soft drinks
Lot: LOT-0012
Title: Halféleség
Description: Határidős adásvételi szerződés keretében különféle élelmiszertermékek beszerzése a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház részére az alábbiak szerint: 12. rész: Halféleség A fenti mennyiségek Ajánlatkérő 12 havi igényét fedezik és tájékoztató jellegűek. A pontos mennyiségeket Ajánlatkérő ártáblázata tartalmazza. Ajánlatkérő az adott rész tekintetében megjelölt mennyiségek tekintetében (termékenként) +23% mértékű mennyiségi eltérést jogosult egyoldalúan érvényesíteni a szerződés időbeli hatálya alatt. Amennyiben a mennyiségi eltérés eredményeként a megjelölt mennyiség értékében nem egész szám keletkezik, Ajánlatkérő a kerekítés általános szabályai szerint jár el. Az egyes tételek részletes mennyiségeit, összetételeit és szakmai specifikációját a külön dokumentumként feltöltött műszaki leírás tartalmazza. Az ajánlattevő által megajánlott egységárak a szerződés teljes időbeli hatálya alatt kötöttek azzal, hogy Ajánlatkérő a közbeszerzési dokumentumok III. fejezetét képező szerződéstervezetben foglaltak szerint negyedévente egy alkalommal árindexálási lehetőséget biztosít. Az ajánlati árnak tartalmaznia kell a közvetlen költségeket, a munkadíjat, az összes anyag- és szállítási költséget, a bér- és a járulékos bérköltségeket, az árunak a szállítóeszközről történő le- és felrakodásának költségét, Ajánlatkérő helyiségébe történő berakodás költségét, továbbá mindazon költséget és díjat, ami a szerződés szerinti feladat hibamentes, hiánytalan, szabályos, szakszerű teljesítéshez szükséges. Ajánlatkérő tájékoztatja a gazdasági szereplőket, hogy a terméklista tekintetében Ajánlatkérő a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésében foglaltakra tekintettel járt el. Valamennyi, jelen felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása tette szükségessé, de a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt és az Ajánlatkérő valamennyi egyedileg megjelölt dologgal vagy védjeggyel összefüggésben elfogad azzal egyenértékű dolgot, a megjelölt terméket helyettesítő megoldást is azzal, hogy az egyenértékűséget - kétség esetén - az ajánlattevőnek igazolnia kell. A műszaki követelmények részben meghatározott követelmények az egyes termékek tekintetében minimum elvárások. Ajánlattevő ezektől a jellemzőktől - Ajánlatkérő számára - kedvezőbb jellemzőkkel rendelkező termék megajánlhat - mely ajánlatot ajánlatkérő egyenértékű teljesítésként elfogad. Ajánlattevő kizárólag az Ajánlatkérő előírásainak mindenben megfelelő, az adott termékre vonatkozó jogszabályi és szakmai előírások legmagasabb szintű feltételeinek megfelelő, a Magyar Élelmiszerkönyvben meghatározott előírásoknak eleget tevő termékekre tehet ajánlatot. A termékekkel kapcsolatosan az ajánlattevőnek figyelembe kell vennie a közbeszerzési dokumentumokban leírtakat is. A megajánlott termékek adatainak pontos megadásával kapcsolatosan Ajánlatkérő felhívja az ajánlattevők figyelmét a Közbeszerzési Döntőbizottság D.225/9/2009 számú határozatára: „A Döntőbizottság álláspontja szerint egy meghatározott műszaki elvárást tartalmazó ajánlatkérői beszerzési igénynél kizárt annak lehetősége, hogy ajánlattevők ún. biankó ajánlatot tegyenek, azaz ne közöljék, hogy mely konkrét termékekkel fognak teljesíteni. Ez az elvárás a beszerzés tárgyából és jellegéből adódik, hiszen jelen eljárás tárgya árubeszerzés.” A nyertes ajánlattevőként szerződő fél szerződésszerű teljesítésének részét képezi a fenti termékek leszállítása és a fuvareszközökről történő lerakása is. A nyertes ajánlattevőként szerződő fél köteles az eseti megrendelés alapján történő szállítás időpontját megelőzően legalább 2 munkanappal korábban írásban jelezni Ajánlatkérő kapcsolattartója felé, hogy tudja-e az eseti megrendelésben meghatározott termékeket teljes körűen, a megrendelt mennyiségben szállítani. Ajánlatkérő előírja, hogy az ajánlattevő ajánlatában valamennyi megajánlott termék gyártmánylapját vagy gyártói termékleírását köteles becsatolni (gyártói termékleírás alatt Ajánlatkérő az adott termék közvetlen gyártója vagy nem EU illetőségű gyártó esetén EU illetőségű képviselete által kiadott, a termék jellemzőit összefoglaló dokumentumot érti). A részletes műszaki leírást a közbeszerzési dokumentumok II. fejezete tartalmazza.
Internal identifier: EKR002421292025/12
Additional classification (cpv): 15200000 Prepared and preserved fish
Lot: LOT-0013
Title: Mirelit termékek
Description: Határidős adásvételi szerződés keretében különféle élelmiszertermékek beszerzése a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház részére az alábbiak szerint: 13. rész: Mirelit termékek A fenti mennyiségek Ajánlatkérő 12 havi igényét fedezik és tájékoztató jellegűek. A pontos mennyiségeket Ajánlatkérő ártáblázata tartalmazza. Ajánlatkérő az adott rész tekintetében megjelölt mennyiségek tekintetében (termékenként) +23% mértékű mennyiségi eltérést jogosult egyoldalúan érvényesíteni a szerződés időbeli hatálya alatt. Amennyiben a mennyiségi eltérés eredményeként a megjelölt mennyiség értékében nem egész szám keletkezik, Ajánlatkérő a kerekítés általános szabályai szerint jár el. Az egyes tételek részletes mennyiségeit, összetételeit és szakmai specifikációját a külön dokumentumként feltöltött műszaki leírás tartalmazza. Az ajánlattevő által megajánlott egységárak a szerződés teljes időbeli hatálya alatt kötöttek azzal, hogy Ajánlatkérő a közbeszerzési dokumentumok III. fejezetét képező szerződéstervezetben foglaltak szerint negyedévente egy alkalommal árindexálási lehetőséget biztosít. Az ajánlati árnak tartalmaznia kell a közvetlen költségeket, a munkadíjat, az összes anyag- és szállítási költséget, a bér- és a járulékos bérköltségeket, az árunak a szállítóeszközről történő le- és felrakodásának költségét, Ajánlatkérő helyiségébe történő berakodás költségét, továbbá mindazon költséget és díjat, ami a szerződés szerinti feladat hibamentes, hiánytalan, szabályos, szakszerű teljesítéshez szükséges. Ajánlatkérő tájékoztatja a gazdasági szereplőket, hogy a terméklista tekintetében Ajánlatkérő a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésében foglaltakra tekintettel járt el. Valamennyi, jelen felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása tette szükségessé, de a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt és az Ajánlatkérő valamennyi egyedileg megjelölt dologgal vagy védjeggyel összefüggésben elfogad azzal egyenértékű dolgot, a megjelölt terméket helyettesítő megoldást is azzal, hogy az egyenértékűséget - kétség esetén - az ajánlattevőnek igazolnia kell. A műszaki követelmények részben meghatározott követelmények az egyes termékek tekintetében minimum elvárások. Ajánlattevő ezektől a jellemzőktől - Ajánlatkérő számára - kedvezőbb jellemzőkkel rendelkező termék megajánlhat - mely ajánlatot ajánlatkérő egyenértékű teljesítésként elfogad. Ajánlattevő kizárólag az Ajánlatkérő előírásainak mindenben megfelelő, az adott termékre vonatkozó jogszabályi és szakmai előírások legmagasabb szintű feltételeinek megfelelő, a Magyar Élelmiszerkönyvben meghatározott előírásoknak eleget tevő termékekre tehet ajánlatot. A termékekkel kapcsolatosan az ajánlattevőnek figyelembe kell vennie a közbeszerzési dokumentumokban leírtakat is. A megajánlott termékek adatainak pontos megadásával kapcsolatosan Ajánlatkérő felhívja az ajánlattevők figyelmét a Közbeszerzési Döntőbizottság D.225/9/2009 számú határozatára: „A Döntőbizottság álláspontja szerint egy meghatározott műszaki elvárást tartalmazó ajánlatkérői beszerzési igénynél kizárt annak lehetősége, hogy ajánlattevők ún. biankó ajánlatot tegyenek, azaz ne közöljék, hogy mely konkrét termékekkel fognak teljesíteni. Ez az elvárás a beszerzés tárgyából és jellegéből adódik, hiszen jelen eljárás tárgya árubeszerzés.” A nyertes ajánlattevőként szerződő fél szerződésszerű teljesítésének részét képezi a fenti termékek leszállítása és a fuvareszközökről történő lerakása is. A nyertes ajánlattevőként szerződő fél köteles az eseti megrendelés alapján történő szállítás időpontját megelőzően legalább 2 munkanappal korábban írásban jelezni Ajánlatkérő kapcsolattartója felé, hogy tudja-e az eseti megrendelésben meghatározott termékeket teljes körűen, a megrendelt mennyiségben szállítani. Ajánlatkérő előírja, hogy az ajánlattevő ajánlatában valamennyi megajánlott termék gyártmánylapját vagy gyártói termékleírását köteles becsatolni (gyártói termékleírás alatt Ajánlatkérő az adott termék közvetlen gyártója vagy nem EU illetőségű gyártó esetén EU illetőségű képviselete által kiadott, a termék jellemzőit összefoglaló dokumentumot érti). A részletes műszaki leírást a közbeszerzési dokumentumok II. fejezete tartalmazza.
Internal identifier: EKR002421292025/13
Additional classification (cpv): 15896000 Deep-frozen products
Lot: LOT-0014
Title: Tojás
Description: Határidős adásvételi szerződés keretében különféle élelmiszertermékek beszerzése a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház részére az alábbiak szerint: 14. rész: Tojás A fenti mennyiségek Ajánlatkérő 12 havi igényét fedezik és tájékoztató jellegűek. A pontos mennyiségeket Ajánlatkérő ártáblázata tartalmazza. Ajánlatkérő az adott rész tekintetében megjelölt mennyiségek tekintetében (termékenként) +23% mértékű mennyiségi eltérést jogosult egyoldalúan érvényesíteni a szerződés időbeli hatálya alatt. Amennyiben a mennyiségi eltérés eredményeként a megjelölt mennyiség értékében nem egész szám keletkezik, Ajánlatkérő a kerekítés általános szabályai szerint jár el. Az egyes tételek részletes mennyiségeit, összetételeit és szakmai specifikációját a külön dokumentumként feltöltött műszaki leírás tartalmazza. Az ajánlattevő által megajánlott egységárak a szerződés teljes időbeli hatálya alatt kötöttek azzal, hogy Ajánlatkérő a közbeszerzési dokumentumok III. fejezetét képező szerződéstervezetben foglaltak szerint negyedévente egy alkalommal árindexálási lehetőséget biztosít. Az ajánlati árnak tartalmaznia kell a közvetlen költségeket, a munkadíjat, az összes anyag- és szállítási költséget, a bér- és a járulékos bérköltségeket, az árunak a szállítóeszközről történő le- és felrakodásának költségét, Ajánlatkérő helyiségébe történő berakodás költségét, továbbá mindazon költséget és díjat, ami a szerződés szerinti feladat hibamentes, hiánytalan, szabályos, szakszerű teljesítéshez szükséges. Ajánlatkérő tájékoztatja a gazdasági szereplőket, hogy a terméklista tekintetében Ajánlatkérő a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésében foglaltakra tekintettel járt el. Valamennyi, jelen felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása tette szükségessé, de a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt és az Ajánlatkérő valamennyi egyedileg megjelölt dologgal vagy védjeggyel összefüggésben elfogad azzal egyenértékű dolgot, a megjelölt terméket helyettesítő megoldást is azzal, hogy az egyenértékűséget - kétség esetén - az ajánlattevőnek igazolnia kell. A műszaki követelmények részben meghatározott követelmények az egyes termékek tekintetében minimum elvárások. Ajánlattevő ezektől a jellemzőktől - Ajánlatkérő számára - kedvezőbb jellemzőkkel rendelkező termék megajánlhat - mely ajánlatot ajánlatkérő egyenértékű teljesítésként elfogad. Ajánlattevő kizárólag az Ajánlatkérő előírásainak mindenben megfelelő, az adott termékre vonatkozó jogszabályi és szakmai előírások legmagasabb szintű feltételeinek megfelelő, a Magyar Élelmiszerkönyvben meghatározott előírásoknak eleget tevő termékekre tehet ajánlatot. A termékekkel kapcsolatosan az ajánlattevőnek figyelembe kell vennie a közbeszerzési dokumentumokban leírtakat is. A megajánlott termékek adatainak pontos megadásával kapcsolatosan Ajánlatkérő felhívja az ajánlattevők figyelmét a Közbeszerzési Döntőbizottság D.225/9/2009 számú határozatára: „A Döntőbizottság álláspontja szerint egy meghatározott műszaki elvárást tartalmazó ajánlatkérői beszerzési igénynél kizárt annak lehetősége, hogy ajánlattevők ún. biankó ajánlatot tegyenek, azaz ne közöljék, hogy mely konkrét termékekkel fognak teljesíteni. Ez az elvárás a beszerzés tárgyából és jellegéből adódik, hiszen jelen eljárás tárgya árubeszerzés.” A nyertes ajánlattevőként szerződő fél szerződésszerű teljesítésének részét képezi a fenti termékek leszállítása és a fuvareszközökről történő lerakása is. A nyertes ajánlattevőként szerződő fél köteles az eseti megrendelés alapján történő szállítás időpontját megelőzően legalább 2 munkanappal korábban írásban jelezni Ajánlatkérő kapcsolattartója felé, hogy tudja-e az eseti megrendelésben meghatározott termékeket teljes körűen, a megrendelt mennyiségben szállítani. Ajánlatkérő előírja, hogy az ajánlattevő ajánlatában valamennyi megajánlott termék gyártmánylapját vagy gyártói termékleírását köteles becsatolni (gyártói termékleírás alatt Ajánlatkérő az adott termék közvetlen gyártója vagy nem EU illetőségű gyártó esetén EU illetőségű képviselete által kiadott, a termék jellemzőit összefoglaló dokumentumot érti). A részletes műszaki leírást a közbeszerzési dokumentumok II. fejezete tartalmazza.
Internal identifier: EKR002421292025/14
Additional classification (cpv): 03142500 Eggs
Lot: LOT-0015
Title: Szárazáru: szárazhüvelyesek
Description: Határidős adásvételi szerződés keretében különféle élelmiszertermékek beszerzése a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház részére az alábbiak szerint: 15. rész: Szárazáru: szárazhüvelyesek A fenti mennyiségek Ajánlatkérő 12 havi igényét fedezik és tájékoztató jellegűek. A pontos mennyiségeket Ajánlatkérő ártáblázata tartalmazza. Ajánlatkérő az adott rész tekintetében megjelölt mennyiségek tekintetében (termékenként) +23% mértékű mennyiségi eltérést jogosult egyoldalúan érvényesíteni a szerződés időbeli hatálya alatt. Amennyiben a mennyiségi eltérés eredményeként a megjelölt mennyiség értékében nem egész szám keletkezik, Ajánlatkérő a kerekítés általános szabályai szerint jár el. Az egyes tételek részletes mennyiségeit, összetételeit és szakmai specifikációját a külön dokumentumként feltöltött műszaki leírás tartalmazza. Az ajánlattevő által megajánlott egységárak a szerződés teljes időbeli hatálya alatt kötöttek azzal, hogy Ajánlatkérő a közbeszerzési dokumentumok III. fejezetét képező szerződéstervezetben foglaltak szerint negyedévente egy alkalommal árindexálási lehetőséget biztosít. Az ajánlati árnak tartalmaznia kell a közvetlen költségeket, a munkadíjat, az összes anyag- és szállítási költséget, a bér- és a járulékos bérköltségeket, az árunak a szállítóeszközről történő le- és felrakodásának költségét, Ajánlatkérő helyiségébe történő berakodás költségét, továbbá mindazon költséget és díjat, ami a szerződés szerinti feladat hibamentes, hiánytalan, szabályos, szakszerű teljesítéshez szükséges. Ajánlatkérő tájékoztatja a gazdasági szereplőket, hogy a terméklista tekintetében Ajánlatkérő a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésében foglaltakra tekintettel járt el. Valamennyi, jelen felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása tette szükségessé, de a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt és az Ajánlatkérő valamennyi egyedileg megjelölt dologgal vagy védjeggyel összefüggésben elfogad azzal egyenértékű dolgot, a megjelölt terméket helyettesítő megoldást is azzal, hogy az egyenértékűséget - kétség esetén - az ajánlattevőnek igazolnia kell. A műszaki követelmények részben meghatározott követelmények az egyes termékek tekintetében minimum elvárások. Ajánlattevő ezektől a jellemzőktől - Ajánlatkérő számára - kedvezőbb jellemzőkkel rendelkező termék megajánlhat - mely ajánlatot ajánlatkérő egyenértékű teljesítésként elfogad. Ajánlattevő kizárólag az Ajánlatkérő előírásainak mindenben megfelelő, az adott termékre vonatkozó jogszabályi és szakmai előírások legmagasabb szintű feltételeinek megfelelő, a Magyar Élelmiszerkönyvben meghatározott előírásoknak eleget tevő termékekre tehet ajánlatot. A termékekkel kapcsolatosan az ajánlattevőnek figyelembe kell vennie a közbeszerzési dokumentumokban leírtakat is. A megajánlott termékek adatainak pontos megadásával kapcsolatosan Ajánlatkérő felhívja az ajánlattevők figyelmét a Közbeszerzési Döntőbizottság D.225/9/2009 számú határozatára: „A Döntőbizottság álláspontja szerint egy meghatározott műszaki elvárást tartalmazó ajánlatkérői beszerzési igénynél kizárt annak lehetősége, hogy ajánlattevők ún. biankó ajánlatot tegyenek, azaz ne közöljék, hogy mely konkrét termékekkel fognak teljesíteni. Ez az elvárás a beszerzés tárgyából és jellegéből adódik, hiszen jelen eljárás tárgya árubeszerzés.” A nyertes ajánlattevőként szerződő fél szerződésszerű teljesítésének részét képezi a fenti termékek leszállítása és a fuvareszközökről történő lerakása is. A nyertes ajánlattevőként szerződő fél köteles az eseti megrendelés alapján történő szállítás időpontját megelőzően legalább 2 munkanappal korábban írásban jelezni Ajánlatkérő kapcsolattartója felé, hogy tudja-e az eseti megrendelésben meghatározott termékeket teljes körűen, a megrendelt mennyiségben szállítani. Ajánlatkérő előírja, hogy az ajánlattevő ajánlatában valamennyi megajánlott termék gyártmánylapját vagy gyártói termékleírását köteles becsatolni (gyártói termékleírás alatt Ajánlatkérő az adott termék közvetlen gyártója vagy nem EU illetőségű gyártó esetén EU illetőségű képviselete által kiadott, a termék jellemzőit összefoglaló dokumentumot érti). A részletes műszaki leírást a közbeszerzési dokumentumok II. fejezete tartalmazza.
Internal identifier: EKR002421292025/15
Additional classification (cpv): 15893000 Dry goods
Lot: LOT-0016
Title: Sütőipari termékek
Description: Határidős adásvételi szerződés keretében különféle élelmiszertermékek beszerzése a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház részére az alábbiak szerint: 16. rész: Sütőipari termékek A fenti mennyiségek Ajánlatkérő 12 havi igényét fedezik és tájékoztató jellegűek. A pontos mennyiségeket Ajánlatkérő ártáblázata tartalmazza. Ajánlatkérő az adott rész tekintetében megjelölt mennyiségek tekintetében (termékenként) +23% mértékű mennyiségi eltérést jogosult egyoldalúan érvényesíteni a szerződés időbeli hatálya alatt. Amennyiben a mennyiségi eltérés eredményeként a megjelölt mennyiség értékében nem egész szám keletkezik, Ajánlatkérő a kerekítés általános szabályai szerint jár el. Az egyes tételek részletes mennyiségeit, összetételeit és szakmai specifikációját a külön dokumentumként feltöltött műszaki leírás tartalmazza. Az ajánlattevő által megajánlott egységárak a szerződés teljes időbeli hatálya alatt kötöttek azzal, hogy Ajánlatkérő a közbeszerzési dokumentumok III. fejezetét képező szerződéstervezetben foglaltak szerint negyedévente egy alkalommal árindexálási lehetőséget biztosít. Az ajánlati árnak tartalmaznia kell a közvetlen költségeket, a munkadíjat, az összes anyag- és szállítási költséget, a bér- és a járulékos bérköltségeket, az árunak a szállítóeszközről történő le- és felrakodásának költségét, Ajánlatkérő helyiségébe történő berakodás költségét, továbbá mindazon költséget és díjat, ami a szerződés szerinti feladat hibamentes, hiánytalan, szabályos, szakszerű teljesítéshez szükséges. Ajánlatkérő tájékoztatja a gazdasági szereplőket, hogy a terméklista tekintetében Ajánlatkérő a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésében foglaltakra tekintettel járt el. Valamennyi, jelen felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása tette szükségessé, de a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt és az Ajánlatkérő valamennyi egyedileg megjelölt dologgal vagy védjeggyel összefüggésben elfogad azzal egyenértékű dolgot, a megjelölt terméket helyettesítő megoldást is azzal, hogy az egyenértékűséget - kétség esetén - az ajánlattevőnek igazolnia kell. A műszaki követelmények részben meghatározott követelmények az egyes termékek tekintetében minimum elvárások. Ajánlattevő ezektől a jellemzőktől - Ajánlatkérő számára - kedvezőbb jellemzőkkel rendelkező termék megajánlhat - mely ajánlatot ajánlatkérő egyenértékű teljesítésként elfogad. Ajánlattevő kizárólag az Ajánlatkérő előírásainak mindenben megfelelő, az adott termékre vonatkozó jogszabályi és szakmai előírások legmagasabb szintű feltételeinek megfelelő, a Magyar Élelmiszerkönyvben meghatározott előírásoknak eleget tevő termékekre tehet ajánlatot. A termékekkel kapcsolatosan az ajánlattevőnek figyelembe kell vennie a közbeszerzési dokumentumokban leírtakat is. A megajánlott termékek adatainak pontos megadásával kapcsolatosan Ajánlatkérő felhívja az ajánlattevők figyelmét a Közbeszerzési Döntőbizottság D.225/9/2009 számú határozatára: „A Döntőbizottság álláspontja szerint egy meghatározott műszaki elvárást tartalmazó ajánlatkérői beszerzési igénynél kizárt annak lehetősége, hogy ajánlattevők ún. biankó ajánlatot tegyenek, azaz ne közöljék, hogy mely konkrét termékekkel fognak teljesíteni. Ez az elvárás a beszerzés tárgyából és jellegéből adódik, hiszen jelen eljárás tárgya árubeszerzés.” A nyertes ajánlattevőként szerződő fél szerződésszerű teljesítésének részét képezi a fenti termékek leszállítása és a fuvareszközökről történő lerakása is. A nyertes ajánlattevőként szerződő fél köteles az eseti megrendelés alapján történő szállítás időpontját megelőzően legalább 2 munkanappal korábban írásban jelezni Ajánlatkérő kapcsolattartója felé, hogy tudja-e az eseti megrendelésben meghatározott termékeket teljes körűen, a megrendelt mennyiségben szállítani. Ajánlatkérő előírja, hogy az ajánlattevő ajánlatában valamennyi megajánlott termék gyártmánylapját vagy gyártói termékleírását köteles becsatolni (gyártói termékleírás alatt Ajánlatkérő az adott termék közvetlen gyártója vagy nem EU illetőségű gyártó esetén EU illetőségű képviselete által kiadott, a termék jellemzőit összefoglaló dokumentumot érti). A részletes műszaki leírást a közbeszerzési dokumentumok II. fejezete tartalmazza.
Internal identifier: EKR002421292025/16
Additional classification (cpv): 15612500 Bakery products
Lot: LOT-0017
Title: Bébiételek
Description: Határidős adásvételi szerződés keretében különféle élelmiszertermékek beszerzése a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház részére az alábbiak szerint: 17. rész: Bébiételek A fenti mennyiségek Ajánlatkérő 12 havi igényét fedezik és tájékoztató jellegűek. A pontos mennyiségeket Ajánlatkérő ártáblázata tartalmazza. Ajánlatkérő az adott rész tekintetében megjelölt mennyiségek tekintetében (termékenként) +23% mértékű mennyiségi eltérést jogosult egyoldalúan érvényesíteni a szerződés időbeli hatálya alatt. Amennyiben a mennyiségi eltérés eredményeként a megjelölt mennyiség értékében nem egész szám keletkezik, Ajánlatkérő a kerekítés általános szabályai szerint jár el. Az egyes tételek részletes mennyiségeit, összetételeit és szakmai specifikációját a külön dokumentumként feltöltött műszaki leírás tartalmazza. Az ajánlattevő által megajánlott egységárak a szerződés teljes időbeli hatálya alatt kötöttek azzal, hogy Ajánlatkérő a közbeszerzési dokumentumok III. fejezetét képező szerződéstervezetben foglaltak szerint negyedévente egy alkalommal árindexálási lehetőséget biztosít. Az ajánlati árnak tartalmaznia kell a közvetlen költségeket, a munkadíjat, az összes anyag- és szállítási költséget, a bér- és a járulékos bérköltségeket, az árunak a szállítóeszközről történő le- és felrakodásának költségét, Ajánlatkérő helyiségébe történő berakodás költségét, továbbá mindazon költséget és díjat, ami a szerződés szerinti feladat hibamentes, hiánytalan, szabályos, szakszerű teljesítéshez szükséges. Ajánlatkérő tájékoztatja a gazdasági szereplőket, hogy a terméklista tekintetében Ajánlatkérő a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésében foglaltakra tekintettel járt el. Valamennyi, jelen felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása tette szükségessé, de a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt és az Ajánlatkérő valamennyi egyedileg megjelölt dologgal vagy védjeggyel összefüggésben elfogad azzal egyenértékű dolgot, a megjelölt terméket helyettesítő megoldást is azzal, hogy az egyenértékűséget - kétség esetén - az ajánlattevőnek igazolnia kell. A műszaki követelmények részben meghatározott követelmények az egyes termékek tekintetében minimum elvárások. Ajánlattevő ezektől a jellemzőktől - Ajánlatkérő számára - kedvezőbb jellemzőkkel rendelkező termék megajánlhat - mely ajánlatot ajánlatkérő egyenértékű teljesítésként elfogad. Ajánlattevő kizárólag az Ajánlatkérő előírásainak mindenben megfelelő, az adott termékre vonatkozó jogszabályi és szakmai előírások legmagasabb szintű feltételeinek megfelelő, a Magyar Élelmiszerkönyvben meghatározott előírásoknak eleget tevő termékekre tehet ajánlatot. A termékekkel kapcsolatosan az ajánlattevőnek figyelembe kell vennie a közbeszerzési dokumentumokban leírtakat is. A megajánlott termékek adatainak pontos megadásával kapcsolatosan Ajánlatkérő felhívja az ajánlattevők figyelmét a Közbeszerzési Döntőbizottság D.225/9/2009 számú határozatára: „A Döntőbizottság álláspontja szerint egy meghatározott műszaki elvárást tartalmazó ajánlatkérői beszerzési igénynél kizárt annak lehetősége, hogy ajánlattevők ún. biankó ajánlatot tegyenek, azaz ne közöljék, hogy mely konkrét termékekkel fognak teljesíteni. Ez az elvárás a beszerzés tárgyából és jellegéből adódik, hiszen jelen eljárás tárgya árubeszerzés.” A nyertes ajánlattevőként szerződő fél szerződésszerű teljesítésének részét képezi a fenti termékek leszállítása és a fuvareszközökről történő lerakása is. A nyertes ajánlattevőként szerződő fél köteles az eseti megrendelés alapján történő szállítás időpontját megelőzően legalább 2 munkanappal korábban írásban jelezni Ajánlatkérő kapcsolattartója felé, hogy tudja-e az eseti megrendelésben meghatározott termékeket teljes körűen, a megrendelt mennyiségben szállítani. Ajánlatkérő előírja, hogy az ajánlattevő ajánlatában valamennyi megajánlott termék gyártmánylapját vagy gyártói termékleírását köteles becsatolni (gyártói termékleírás alatt Ajánlatkérő az adott termék közvetlen gyártója vagy nem EU illetőségű gyártó esetén EU illetőségű képviselete által kiadott, a termék jellemzőit összefoglaló dokumentumot érti). A részletes műszaki leírást a közbeszerzési dokumentumok II. fejezete tartalmazza.
Internal identifier: EKR002421292025/17
Additional classification (cpv): 15894200 Prepared meals
Lot: LOT-0018
Title: Friss zöldség, gyümölcs
Description: Határidős adásvételi szerződés keretében különféle élelmiszertermékek beszerzése a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház részére az alábbiak szerint: 18. rész: Friss zöldség, gyümölcs A fenti mennyiségek Ajánlatkérő 12 havi igényét fedezik és tájékoztató jellegűek. A pontos mennyiségeket Ajánlatkérő ártáblázata tartalmazza. Ajánlatkérő az adott rész tekintetében megjelölt mennyiségek tekintetében (termékenként) +23% mértékű mennyiségi eltérést jogosult egyoldalúan érvényesíteni a szerződés időbeli hatálya alatt. Amennyiben a mennyiségi eltérés eredményeként a megjelölt mennyiség értékében nem egész szám keletkezik, Ajánlatkérő a kerekítés általános szabályai szerint jár el. Az egyes tételek részletes mennyiségeit, összetételeit és szakmai specifikációját a külön dokumentumként feltöltött műszaki leírás tartalmazza. Az ajánlattevő által megajánlott egységárak a szerződés teljes időbeli hatálya alatt kötöttek azzal, hogy Ajánlatkérő a közbeszerzési dokumentumok III. fejezetét képező szerződéstervezetben foglaltak szerint negyedévente egy alkalommal árindexálási lehetőséget biztosít. Az ajánlati árnak tartalmaznia kell a közvetlen költségeket, a munkadíjat, az összes anyag- és szállítási költséget, a bér- és a járulékos bérköltségeket, az árunak a szállítóeszközről történő le- és felrakodásának költségét, Ajánlatkérő helyiségébe történő berakodás költségét, továbbá mindazon költséget és díjat, ami a szerződés szerinti feladat hibamentes, hiánytalan, szabályos, szakszerű teljesítéshez szükséges. Ajánlatkérő tájékoztatja a gazdasági szereplőket, hogy a terméklista tekintetében Ajánlatkérő a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésében foglaltakra tekintettel járt el. Valamennyi, jelen felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása tette szükségessé, de a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt és az Ajánlatkérő valamennyi egyedileg megjelölt dologgal vagy védjeggyel összefüggésben elfogad azzal egyenértékű dolgot, a megjelölt terméket helyettesítő megoldást is azzal, hogy az egyenértékűséget - kétség esetén - az ajánlattevőnek igazolnia kell. A műszaki követelmények részben meghatározott követelmények az egyes termékek tekintetében minimum elvárások. Ajánlattevő ezektől a jellemzőktől - Ajánlatkérő számára - kedvezőbb jellemzőkkel rendelkező termék megajánlhat - mely ajánlatot ajánlatkérő egyenértékű teljesítésként elfogad. Ajánlattevő kizárólag az Ajánlatkérő előírásainak mindenben megfelelő, az adott termékre vonatkozó jogszabályi és szakmai előírások legmagasabb szintű feltételeinek megfelelő, a Magyar Élelmiszerkönyvben meghatározott előírásoknak eleget tevő termékekre tehet ajánlatot. A termékekkel kapcsolatosan az ajánlattevőnek figyelembe kell vennie a közbeszerzési dokumentumokban leírtakat is. A megajánlott termékek adatainak pontos megadásával kapcsolatosan Ajánlatkérő felhívja az ajánlattevők figyelmét a Közbeszerzési Döntőbizottság D.225/9/2009 számú határozatára: „A Döntőbizottság álláspontja szerint egy meghatározott műszaki elvárást tartalmazó ajánlatkérői beszerzési igénynél kizárt annak lehetősége, hogy ajánlattevők ún. biankó ajánlatot tegyenek, azaz ne közöljék, hogy mely konkrét termékekkel fognak teljesíteni. Ez az elvárás a beszerzés tárgyából és jellegéből adódik, hiszen jelen eljárás tárgya árubeszerzés.” A nyertes ajánlattevőként szerződő fél szerződésszerű teljesítésének részét képezi a fenti termékek leszállítása és a fuvareszközökről történő lerakása is. A nyertes ajánlattevőként szerződő fél köteles az eseti megrendelés alapján történő szállítás időpontját megelőzően legalább 2 munkanappal korábban írásban jelezni Ajánlatkérő kapcsolattartója felé, hogy tudja-e az eseti megrendelésben meghatározott termékeket teljes körűen, a megrendelt mennyiségben szállítani. Ajánlatkérő előírja, hogy az ajánlattevő ajánlatában valamennyi megajánlott termék gyártmánylapját vagy gyártói termékleírását köteles becsatolni (gyártói termékleírás alatt Ajánlatkérő az adott termék közvetlen gyártója vagy nem EU illetőségű gyártó esetén EU illetőségű képviselete által kiadott, a termék jellemzőit összefoglaló dokumentumot érti). A részletes műszaki leírást a közbeszerzési dokumentumok II. fejezete tartalmazza.
Internal identifier: EKR002421292025/18
Additional classification (cpv): 15300000 Fruit, vegetables and related products
Lot: LOT-0019
Title: Friss zöldség: burgonya
Description: Határidős adásvételi szerződés keretében különféle élelmiszertermékek beszerzése a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház részére az alábbiak szerint: 19. rész: Friss zöldség: burgonya A fenti mennyiségek Ajánlatkérő 12 havi igényét fedezik és tájékoztató jellegűek. A pontos mennyiségeket Ajánlatkérő ártáblázata tartalmazza. Ajánlatkérő az adott rész tekintetében megjelölt mennyiségek tekintetében (termékenként) +23% mértékű mennyiségi eltérést jogosult egyoldalúan érvényesíteni a szerződés időbeli hatálya alatt. Amennyiben a mennyiségi eltérés eredményeként a megjelölt mennyiség értékében nem egész szám keletkezik, Ajánlatkérő a kerekítés általános szabályai szerint jár el. Az egyes tételek részletes mennyiségeit, összetételeit és szakmai specifikációját a külön dokumentumként feltöltött műszaki leírás tartalmazza. Az ajánlattevő által megajánlott egységárak a szerződés teljes időbeli hatálya alatt kötöttek azzal, hogy Ajánlatkérő a közbeszerzési dokumentumok III. fejezetét képező szerződéstervezetben foglaltak szerint negyedévente egy alkalommal árindexálási lehetőséget biztosít. Az ajánlati árnak tartalmaznia kell a közvetlen költségeket, a munkadíjat, az összes anyag- és szállítási költséget, a bér- és a járulékos bérköltségeket, az árunak a szállítóeszközről történő le- és felrakodásának költségét, Ajánlatkérő helyiségébe történő berakodás költségét, továbbá mindazon költséget és díjat, ami a szerződés szerinti feladat hibamentes, hiánytalan, szabályos, szakszerű teljesítéshez szükséges. Ajánlatkérő tájékoztatja a gazdasági szereplőket, hogy a terméklista tekintetében Ajánlatkérő a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésében foglaltakra tekintettel járt el. Valamennyi, jelen felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása tette szükségessé, de a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt és az Ajánlatkérő valamennyi egyedileg megjelölt dologgal vagy védjeggyel összefüggésben elfogad azzal egyenértékű dolgot, a megjelölt terméket helyettesítő megoldást is azzal, hogy az egyenértékűséget - kétség esetén - az ajánlattevőnek igazolnia kell. A műszaki követelmények részben meghatározott követelmények az egyes termékek tekintetében minimum elvárások. Ajánlattevő ezektől a jellemzőktől - Ajánlatkérő számára - kedvezőbb jellemzőkkel rendelkező termék megajánlhat - mely ajánlatot ajánlatkérő egyenértékű teljesítésként elfogad. Ajánlattevő kizárólag az Ajánlatkérő előírásainak mindenben megfelelő, az adott termékre vonatkozó jogszabályi és szakmai előírások legmagasabb szintű feltételeinek megfelelő, a Magyar Élelmiszerkönyvben meghatározott előírásoknak eleget tevő termékekre tehet ajánlatot. A termékekkel kapcsolatosan az ajánlattevőnek figyelembe kell vennie a közbeszerzési dokumentumokban leírtakat is. A megajánlott termékek adatainak pontos megadásával kapcsolatosan Ajánlatkérő felhívja az ajánlattevők figyelmét a Közbeszerzési Döntőbizottság D.225/9/2009 számú határozatára: „A Döntőbizottság álláspontja szerint egy meghatározott műszaki elvárást tartalmazó ajánlatkérői beszerzési igénynél kizárt annak lehetősége, hogy ajánlattevők ún. biankó ajánlatot tegyenek, azaz ne közöljék, hogy mely konkrét termékekkel fognak teljesíteni. Ez az elvárás a beszerzés tárgyából és jellegéből adódik, hiszen jelen eljárás tárgya árubeszerzés.” A nyertes ajánlattevőként szerződő fél szerződésszerű teljesítésének részét képezi a fenti termékek leszállítása és a fuvareszközökről történő lerakása is. A nyertes ajánlattevőként szerződő fél köteles az eseti megrendelés alapján történő szállítás időpontját megelőzően legalább 2 munkanappal korábban írásban jelezni Ajánlatkérő kapcsolattartója felé, hogy tudja-e az eseti megrendelésben meghatározott termékeket teljes körűen, a megrendelt mennyiségben szállítani. Ajánlatkérő előírja, hogy az ajánlattevő ajánlatában valamennyi megajánlott termék gyártmánylapját vagy gyártói termékleírását köteles becsatolni (gyártói termékleírás alatt Ajánlatkérő az adott termék közvetlen gyártója vagy nem EU illetőségű gyártó esetén EU illetőségű képviselete által kiadott, a termék jellemzőit összefoglaló dokumentumot érti). A részletes műszaki leírást a közbeszerzési dokumentumok II. fejezete tartalmazza.
Internal identifier: EKR002421292025/19
Lot: LOT-0020
Title: Táppszerek 1
Description: Határidős adásvételi szerződés keretében különféle élelmiszertermékek beszerzése a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház részére az alábbiak szerint: 20. rész: Táppszerek 1. A fenti mennyiségek Ajánlatkérő 12 havi igényét fedezik és tájékoztató jellegűek. A pontos mennyiségeket Ajánlatkérő ártáblázata tartalmazza. Ajánlatkérő az adott rész tekintetében megjelölt mennyiségek tekintetében (termékenként) +23% mértékű mennyiségi eltérést jogosult egyoldalúan érvényesíteni a szerződés időbeli hatálya alatt. Amennyiben a mennyiségi eltérés eredményeként a megjelölt mennyiség értékében nem egész szám keletkezik, Ajánlatkérő a kerekítés általános szabályai szerint jár el. Az egyes tételek részletes mennyiségeit, összetételeit és szakmai specifikációját a külön dokumentumként feltöltött műszaki leírás tartalmazza. Az ajánlattevő által megajánlott egységárak a szerződés teljes időbeli hatálya alatt kötöttek azzal, hogy Ajánlatkérő a közbeszerzési dokumentumok III. fejezetét képező szerződéstervezetben foglaltak szerint negyedévente egy alkalommal árindexálási lehetőséget biztosít. Az ajánlati árnak tartalmaznia kell a közvetlen költségeket, a munkadíjat, az összes anyag- és szállítási költséget, a bér- és a járulékos bérköltségeket, az árunak a szállítóeszközről történő le- és felrakodásának költségét, Ajánlatkérő helyiségébe történő berakodás költségét, továbbá mindazon költséget és díjat, ami a szerződés szerinti feladat hibamentes, hiánytalan, szabályos, szakszerű teljesítéshez szükséges. Ajánlatkérő tájékoztatja a gazdasági szereplőket, hogy a terméklista tekintetében Ajánlatkérő a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésében foglaltakra tekintettel járt el. Valamennyi, jelen felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása tette szükségessé, de a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt és az Ajánlatkérő valamennyi egyedileg megjelölt dologgal vagy védjeggyel összefüggésben elfogad azzal egyenértékű dolgot, a megjelölt terméket helyettesítő megoldást is azzal, hogy az egyenértékűséget - kétség esetén - az ajánlattevőnek igazolnia kell. A műszaki követelmények részben meghatározott követelmények az egyes termékek tekintetében minimum elvárások. Ajánlattevő ezektől a jellemzőktől - Ajánlatkérő számára - kedvezőbb jellemzőkkel rendelkező termék megajánlhat - mely ajánlatot ajánlatkérő egyenértékű teljesítésként elfogad. Ajánlattevő kizárólag az Ajánlatkérő előírásainak mindenben megfelelő, az adott termékre vonatkozó jogszabályi és szakmai előírások legmagasabb szintű feltételeinek megfelelő, a Magyar Élelmiszerkönyvben meghatározott előírásoknak eleget tevő termékekre tehet ajánlatot. A termékekkel kapcsolatosan az ajánlattevőnek figyelembe kell vennie a közbeszerzési dokumentumokban leírtakat is. A megajánlott termékek adatainak pontos megadásával kapcsolatosan Ajánlatkérő felhívja az ajánlattevők figyelmét a Közbeszerzési Döntőbizottság D.225/9/2009 számú határozatára: „A Döntőbizottság álláspontja szerint egy meghatározott műszaki elvárást tartalmazó ajánlatkérői beszerzési igénynél kizárt annak lehetősége, hogy ajánlattevők ún. biankó ajánlatot tegyenek, azaz ne közöljék, hogy mely konkrét termékekkel fognak teljesíteni. Ez az elvárás a beszerzés tárgyából és jellegéből adódik, hiszen jelen eljárás tárgya árubeszerzés.” A nyertes ajánlattevőként szerződő fél szerződésszerű teljesítésének részét képezi a fenti termékek leszállítása és a fuvareszközökről történő lerakása is. A nyertes ajánlattevőként szerződő fél köteles az eseti megrendelés alapján történő szállítás időpontját megelőzően legalább 2 munkanappal korábban írásban jelezni Ajánlatkérő kapcsolattartója felé, hogy tudja-e az eseti megrendelésben meghatározott termékeket teljes körűen, a megrendelt mennyiségben szállítani. Ajánlatkérő előírja, hogy az ajánlattevő ajánlatában valamennyi megajánlott termék gyártmánylapját vagy gyártói termékleírását köteles becsatolni (gyártói termékleírás alatt Ajánlatkérő az adott termék közvetlen gyártója vagy nem EU illetőségű gyártó esetén EU illetőségű képviselete által kiadott, a termék jellemzőit összefoglaló dokumentumot érti). A részletes műszaki leírást a közbeszerzési dokumentumok II. fejezete tartalmazza.
Internal identifier: EKR002421292025/20
Additional classification (cpv): 15884000 Baby food
Lot: LOT-0021
Title: Táppszerek 2
Description: Határidős adásvételi szerződés keretében különféle élelmiszertermékek beszerzése a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház részére az alábbiak szerint: 21. rész: Tápszerek 2. A fenti mennyiségek Ajánlatkérő 12 havi igényét fedezik és tájékoztató jellegűek. A pontos mennyiségeket Ajánlatkérő ártáblázata tartalmazza. Ajánlatkérő az adott rész tekintetében megjelölt mennyiségek tekintetében (termékenként) +23% mértékű mennyiségi eltérést jogosult egyoldalúan érvényesíteni a szerződés időbeli hatálya alatt. Amennyiben a mennyiségi eltérés eredményeként a megjelölt mennyiség értékében nem egész szám keletkezik, Ajánlatkérő a kerekítés általános szabályai szerint jár el. Az egyes tételek részletes mennyiségeit, összetételeit és szakmai specifikációját a külön dokumentumként feltöltött műszaki leírás tartalmazza. Az ajánlattevő által megajánlott egységárak a szerződés teljes időbeli hatálya alatt kötöttek azzal, hogy Ajánlatkérő a közbeszerzési dokumentumok III. fejezetét képező szerződéstervezetben foglaltak szerint negyedévente egy alkalommal árindexálási lehetőséget biztosít. Az ajánlati árnak tartalmaznia kell a közvetlen költségeket, a munkadíjat, az összes anyag- és szállítási költséget, a bér- és a járulékos bérköltségeket, az árunak a szállítóeszközről történő le- és felrakodásának költségét, Ajánlatkérő helyiségébe történő berakodás költségét, továbbá mindazon költséget és díjat, ami a szerződés szerinti feladat hibamentes, hiánytalan, szabályos, szakszerű teljesítéshez szükséges. Ajánlatkérő tájékoztatja a gazdasági szereplőket, hogy a terméklista tekintetében Ajánlatkérő a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésében foglaltakra tekintettel járt el. Valamennyi, jelen felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása tette szükségessé, de a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt és az Ajánlatkérő valamennyi egyedileg megjelölt dologgal vagy védjeggyel összefüggésben elfogad azzal egyenértékű dolgot, a megjelölt terméket helyettesítő megoldást is azzal, hogy az egyenértékűséget -kétség esetén - az ajánlattevőnek igazolnia kell. A műszaki követelmények részben meghatározott követelmények az egyes termékek tekintetében minimum elvárások. Ajánlattevő ezektől a jellemzőktől - Ajánlatkérő számára - kedvezőbb jellemzőkkel rendelkező termék megajánlhat - mely ajánlatot ajánlatkérő egyenértékű teljesítésként elfogad. Ajánlattevő kizárólag az Ajánlatkérő előírásainak mindenben megfelelő, az adott termékre vonatkozó jogszabályi és szakmai előírások legmagasabb szintű feltételeinek megfelelő, a Magyar Élelmiszerkönyvben meghatározott előírásoknak eleget tevő termékekre tehet ajánlatot. A termékekkel kapcsolatosan az ajánlattevőnek figyelembe kell vennie a közbeszerzési dokumentumokban leírtakat is. A megajánlott termékek adatainak pontos megadásával kapcsolatosan Ajánlatkérő felhívja az ajánlattevők figyelmét a Közbeszerzési Döntőbizottság D.225/9/2009 számú határozatára: „A Döntőbizottság álláspontja szerint egy meghatározott műszaki elvárást tartalmazó ajánlatkérői beszerzési igénynél kizárt annak lehetősége, hogy ajánlattevők ún. biankó ajánlatot tegyenek, azaz ne közöljék, hogy mely konkrét termékekkel fognak teljesíteni. Ez az elvárás a beszerzés tárgyából és jellegéből adódik, hiszen jelen eljárás tárgya árubeszerzés.” A nyertes ajánlattevőként szerződő fél szerződésszerű teljesítésének részét képezi a fenti termékek leszállítása és a fuvareszközökről történő lerakása is. A nyertes ajánlattevőként szerződő fél köteles az eseti megrendelés alapján történő szállítás időpontját megelőzően legalább 2 munkanappal korábban írásban jelezni Ajánlatkérő kapcsolattartója felé, hogy tudja-e az eseti megrendelésben meghatározott termékeket teljes körűen, a megrendelt mennyiségben szállítani. Ajánlatkérő előírja, hogy az ajánlattevő ajánlatában valamennyi megajánlott termék gyártmánylapját vagy gyártói termékleírását köteles becsatolni (gyártói termékleírás alatt Ajánlatkérő az adott termék közvetlen gyártója vagy nem EU illetőségű gyártó esetén EU illetőségű képviselete által kiadott, a termék jellemzőit összefoglaló dokumentumot érti). A részletes műszaki leírást a közbeszerzési dokumentumok II. fejezete tartalmazza.
Internal identifier: EKR002421292025/21
Lot: LOT-0022
Title: Táppszerek 3
Description: Határidős adásvételi szerződés keretében különféle élelmiszertermékek beszerzése a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház részére az alábbiak szerint: 22. rész: Tápszerek 3. A fenti mennyiségek Ajánlatkérő 12 havi igényét fedezik és tájékoztató jellegűek. A pontos mennyiségeket Ajánlatkérő ártáblázata tartalmazza. Ajánlatkérő az adott rész tekintetében megjelölt mennyiségek tekintetében (termékenként) +23% mértékű mennyiségi eltérést jogosult egyoldalúan érvényesíteni a szerződés időbeli hatálya alatt. Amennyiben a mennyiségi eltérés eredményeként a megjelölt mennyiség értékében nem egész szám keletkezik, Ajánlatkérő a kerekítés általános szabályai szerint jár el. Az egyes tételek részletes mennyiségeit, összetételeit és szakmai specifikációját a külön dokumentumként feltöltött műszaki leírás tartalmazza. Az ajánlattevő által megajánlott egységárak a szerződés teljes időbeli hatálya alatt kötöttek azzal, hogy Ajánlatkérő a közbeszerzési dokumentumok III. fejezetét képező szerződéstervezetben foglaltak szerint negyedévente egy alkalommal árindexálási lehetőséget biztosít. Az ajánlati árnak tartalmaznia kell a közvetlen költségeket, a munkadíjat, az összes anyag- és szállítási költséget, a bér- és a járulékos bérköltségeket, az árunak a szállítóeszközről történő le- és felrakodásának költségét, Ajánlatkérő helyiségébe történő berakodás költségét, továbbá mindazon költséget és díjat, ami a szerződés szerinti feladat hibamentes, hiánytalan, szabályos, szakszerű teljesítéshez szükséges. Ajánlatkérő tájékoztatja a gazdasági szereplőket, hogy a terméklista tekintetében Ajánlatkérő a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésében foglaltakra tekintettel járt el. Valamennyi, jelen felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása tette szükségessé, de a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt és az Ajánlatkérő valamennyi egyedileg megjelölt dologgal vagy védjeggyel összefüggésben elfogad azzal egyenértékű dolgot, a megjelölt terméket helyettesítő megoldást is azzal, hogy az egyenértékűséget - kétség esetén - az ajánlattevőnek igazolnia kell. A műszaki követelmények részben meghatározott követelmények az egyes termékek tekintetében minimum elvárások. Ajánlattevő ezektől a jellemzőktől - Ajánlatkérő számára - kedvezőbb jellemzőkkel rendelkező termék megajánlhat - mely ajánlatot ajánlatkérő egyenértékű teljesítésként elfogad. Ajánlattevő kizárólag az Ajánlatkérő előírásainak mindenben megfelelő, az adott termékre vonatkozó jogszabályi és szakmai előírások legmagasabb szintű feltételeinek megfelelő, a Magyar Élelmiszerkönyvben meghatározott előírásoknak eleget tevő termékekre tehet ajánlatot. A termékekkel kapcsolatosan az ajánlattevőnek figyelembe kell vennie a közbeszerzési dokumentumokban leírtakat is. A megajánlott termékek adatainak pontos megadásával kapcsolatosan Ajánlatkérő felhívja az ajánlattevők figyelmét a Közbeszerzési Döntőbizottság D.225/9/2009 számú határozatára: „A Döntőbizottság álláspontja szerint egy meghatározott műszaki elvárást tartalmazó ajánlatkérői beszerzési igénynél kizárt annak lehetősége, hogy ajánlattevők ún. biankó ajánlatot tegyenek, azaz ne közöljék, hogy mely konkrét termékekkel fognak teljesíteni. Ez az elvárás a beszerzés tárgyából és jellegéből adódik, hiszen jelen eljárás tárgya árubeszerzés.” A nyertes ajánlattevőként szerződő fél szerződésszerű teljesítésének részét képezi a fenti termékek leszállítása és a fuvareszközökről történő lerakása is. A nyertes ajánlattevőként szerződő fél köteles az eseti megrendelés alapján történő szállítás időpontját megelőzően legalább 2 munkanappal korábban írásban jelezni Ajánlatkérő kapcsolattartója felé, hogy tudja-e az eseti megrendelésben meghatározott termékeket teljes körűen, a megrendelt mennyiségben szállítani. Ajánlatkérő előírja, hogy az ajánlattevő ajánlatában valamennyi megajánlott termék gyártmánylapját vagy gyártói termékleírását köteles becsatolni (gyártói termékleírás alatt Ajánlatkérő az adott termék közvetlen gyártója vagy nem EU illetőségű gyártó esetén EU illetőségű képviselete által kiadott, a termék jellemzőit összefoglaló dokumentumot érti). A részletes műszaki leírást a közbeszerzési dokumentumok II. fejezete tartalmazza.
Internal identifier: EKR002421292025/22