607932-2026 - Competition
Poland – Construction work – „Przebudowa, rozbudowa i doposażenie Klinik Psychiatrycznych Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi” w formule zaprojektuj”
Contract or concession notice – standard regime
Works
2. Procedure
Procedure
Title: „Przebudowa, rozbudowa i doposażenie Klinik Psychiatrycznych Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi” w formule zaprojektuj”
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zdania pn.: „Przebudowa, rozbudowa i doposażenie Klinik Psychiatrycznych Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi” w formule zaprojektuj”. 2. Zadanie jest realizowane w ramach umowy nr: UMOWA nr DOI/FM/SIS/PSYCH/2026/305/51 na udzielenie dotacji celowych na dofinansowanie1 realizacji programu inwestycyjnego pn. „Przebudowa, rozbudowa i doposażenie Klinik Psychiatrycznych Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi”. 3. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej oraz realizacja zamówienia, które realizowane jest w formule „zaprojektuj i wybuduj” dot. przebudowy i rozbudowy istniejącego budynku Kliniki Psychiatrii - budynek B1 przy ul. Czechosłowackiej 8/10. 3.1. Zadanie 1: rozbudowa budynku B-1 CSK w Łodzi na potrzeby psychiatrii. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wybudowanie nowego jednokondygnacyjnego, podpiwniczonego budynku, w którym usytuowana będzie nowa Izba Przyjęć, Centrum Zdrowia Psychicznego i Oddział Dzienny. Izba Przyjęć ma spełniać wszystkie wymagania aktualnie obowiązujących przepisów, posiadać większą liczbę gabinetów lekarskich oraz izolatki z pełnym monitoringiem. Nowopowstały budynek ma być połączony funkcjonalnie z budynkiem istniejącym B1 za pomocą łącznika, który będzie kontynuowany w budynku istniejącym w poziomie I piętra w celu usprawnienia ścieżek transportu i pacjenta. Po wykonaniu łącznika wydzielone zostaną poszczególne oddziały szpitalne Kliniki Psychiatrii w taki sposób, aby nie było konieczności przechodzenia przez jeden oddział aby dostać się na drugi oddział. Efektem inwestycji będzie również spełnienie przepisów przeciwpożarowych w zakresie dróg pożarowych i prawidłowego wydzielenia stref pożarowych ze szczególnym uwzględnieniem poziomych i pionowych dróg ewakuacyjnych w projektowanej rozbudowie i w budynku remontowanym. 3.2. Zadanie 2: przebudowa istniejącego budynku B-1 CSK w Łodzi na potrzeby psychiatrii. Remontowi będą podlegać wyznaczone fragmenty poziomu parteru budynku istniejącego B1. Wydzielony obszar na parterze budynku istniejącego, przeznaczony do remontu obejmuje powierzchnie obecnie zajmowane przez Izbę Przyjęć oraz Zakład Medycyny Nuklearnej, którego przeniesienie do innego budynku poza obszarem Kliniki Psychiatrii pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo użytkowania budynku B1. Szczegółowy zakres powierzchniowy parteru budynku B1, jaki jest przeznaczony do remontu jest pokazany na rzucie parteru w koncepcji architektonicznej w PFU. Program funkcjonalno- użytkowy wraz z dokumentami formalnymi: https://wbm.csk.umed.pl/nc/index.php/s/z2xzjJFHA8C6StL Bazą wyjściową do utworzenia PFU była dokumentacja projektowa opracowana w 2022r. przez firmę GRUPA MSP Sp. z o.o. Należy dokonać dostosowania i optymalizacji przyjętych w niej rozwiązań do wymagań Zamawiającego opisanych w PFU. Załączoną dokumentację należy traktować poglądowo. Dokumentacja 2022r. https://wbm.csk.umed.pl/nc/index.php/s/npC2pz2YRiMYcbY Inwestycja realizowana jest w ramach Umowy nr DOI/FM/SIS/PSYCH/2026/305/51 na udzielenie dotacji celowych na dofinansowanie realizacji programu inwestycyjnego pn. „Przebudowa, rozbudowa i doposażenie Klinik Psychiatrycznych Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi”. Program Inwestycyjny został ustanowiony Uchwałą nr 8 Rady Ministrów z dn. 8.01.2026r. 3.3. Lokalizacja: Zamówienie realizowane jest w Łodzi przy ul. Czechosłowackiej 8/10 na działce o nr ewidencyjnym 52/5 oraz części działek nr 403/2, 95/5 w obrębie W-14. 3.4. Opis przedmiotu zamówienia: Zakres zamówienia obejmuje wykonanie projektu budowlanego, uzyskanie pozwolenia na budowę, wykonanie wielobranżowego projektu wykonawczego, wykonanie robót budowlanych wraz z uzyskaniem na rzecz Zamawiającego pozwolenia na użytkowanie wraz z wszelkimi niezbędnymi decyzjami, uzgodnieniami, ekspertyzami, opiniami, pozwoleniami oraz uruchomienie nowopowstałych powierzchni Szpitala zgodnie z PFU. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został opisany w Programie Funkcjonalno-Użytkowym. W zakresie Wykonawcy jest wypełnienie postanowienia znak: DEK-OŚR.II.6131.281.2026.NM z dnia 27.07.2026r. wraz z kosztami administracyjnymi wynikającymi z realizacji postanowienia. Wykonawca ma obowiązek zapoznać się z procedurą P-310 „Zasady postępowania Wykonawcy i Podwykonawcy na ternie i obiektach należących do CSK UM w Łodzi” (link poniżej), wyznaczyć koordynatora BHP i wypełnić niezbędne dokumenty. https://wbm.csk.umed.pl/nc/index.php/s/SY2Hx3WoLoortmk 3.5. Opis realizacji przedmiotu zamówienia 3.6. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia przewiduje się wykonanie przez Wykonawcę zamówienia następujących czynności: 3.6.1. wykonanie projektu budowlanego dla Zadania 1 wraz z uzyskaniem prawomocnego pozwolenia na budowę; 3.6.2. wykonanie kompletnego, wielobranżowego projektu wykonawczego dla Zadania 1 i Zadania 2; 3.6.3. rozpoczęcie robót budowlanych Zadania 1; 3.6.4. rozpoczęcie robót budowlanych Zadania 2 po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie dla Zadania 1 i przeniesieniu Izby przyjęć do nowo wybudowanej przestrzeni oraz przeniesieniu Zakładu Medycyny Nuklearnej do bud. A8; 3.6.5. zakończenie robót budowlanych i prac na terenie zewnętrznym. 4. Roboty budowlane będą odbywać się na terenie działającego szpitala psychiatrycznego, dlatego należy dobrze wyznaczyć i zabezpieczyć plac budowy przed wtargnięciem osób postronnych. Szczegółowe wytyczne w PFU. Drogi transportowe muszą odbywać się trasami ścisłe ustalonymi z Zamawiającym oraz Zarządcą parkingu. Prace oraz wszelkie powiązane czynności nie mogą zakłócać pracy szpitala oraz narażać pacjentów i pracowników. Niedogodności związane z realizacją prac musza zostać zminimalizowane. Wykonawca jest zobowiązany do wykonania wszelkich koniecznych zabezpieczeń oraz porządkowania terenu na bieżąco w trakcie wykonywania prac oraz po ich zakończeniu. 5. Kody CPV zgodne ze wspólnym słownikiem zamówień zawarte w SWZ.
Internal identifier: ZP/87/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: nd
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45000000 Construction work
Additional classification (cpv): 45000000 Construction work, 71220000 Architectural design services, 45215140 Hospital facilities construction work, 45100000 Site preparation work, 45111200 Site preparation and clearance work, 45310000 Electrical installation work, 71300000 Engineering services, 71400000 Urban planning and landscape architectural services, 71500000 Construction-related services, 71240000 Architectural, engineering and planning services, 71540000 Construction management services, 45330000 Plumbing and sanitary works
5. Lot
Lot: LOT-0001
Additional classification (cpv): 71220000 Architectural design services, 71320000 Engineering design services, 79930000 Specialty design services, 45215140 Hospital facilities construction work, 45100000 Site preparation work, 45111200 Site preparation and clearance work, 45216120 Construction work for buildings relating to emergency services, 45233250 Surfacing work except for roads, 45233250 Surfacing work except for roads, 45235110 Construction work for airfields, 45235111 Airfield pavement construction work, 45310000 Electrical installation work