608128-2026 - Competition
Poland – Pharmaceutical products – Dostawa leków do chemioterapii i programów lekowych 2026-2028 - POWTÓRKA
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
TitleDostawa leków do chemioterapii i programów lekowych 2026-2028 - POWTÓRKA
Description1.Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa leków do chemioterapii i programów lekowych 2026-2028 zwanych dalej „produktami” do Magazynu Apteki Szpitalnej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu. 2.Nazwy międzynarodowe, dawki oraz ilości przedmiotu zamówienia określają formularze asortymentowo – cenowe nr 1.1- 1.19 stanowiące kolejno załączniki do Formularza Ofertowego, stanowiącego Załącznik nr 1 do SWZ.
Internal identifier241.FZ-056_A.2026
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedyes
Justification for the accelerated procedureUZASADNIENIE ZASTOSOWANIA SKRÓCONEGO TERMINU SKŁADANIA OFERT Postępowanie nr 241.FZ-056_A.2026 „Dostawa leków do chemioterapii i programów lekowych 2026–2028 – Powtórka” Zgodnie z art. 138 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (dalej: „Pzp”), minimalny termin składania ofert w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego wynosi 30 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu do Urzędu Publikacji Unii Europejskiej. Jednocześnie, stosownie do art. 138 ust. 2 pkt 2 Pzp, Zamawiający może skrócić termin składania ofert do nie mniej niż 15 dni, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia, a skrócenie terminu jest należycie uzasadnione. W niniejszym postępowaniu nie zachodzą przesłanki określone w art. 138 ust. 2 pkt 1 Pzp, wobec czego skrócenie terminu składania ofert znajduje podstawę wyłącznie w wystąpieniu pilnej potrzeby udzielenia zamówienia. Zamawiający zdecydował o zastosowaniu skróconego terminu składania ofert w postępowaniu nr 241.FZ-056_A.2026 pn. „Dostawa leków do chemioterapii i programów lekowych 2026–2028 – Powtórka” z uwagi na konieczność pilnego zabezpieczenia dostaw leków do chemioterapii oraz programów lekowych, stanowiących produkty lecznicze niezbędne do prowadzenia terapii onkologicznych realizowanych przez Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu. Zapewnienie ciągłości dostaw tych produktów ma kluczowe znaczenie dla nieprzerwanej realizacji świadczeń zdrowotnych oraz zachowania ciągłości procesu diagnostyczno-terapeutycznego pacjentów. Niniejsze postępowanie stanowi postępowanie powtórkowe, wszczęte w celu udzielenia zamówienia na pakiety, które nie zostały skutecznie rozstrzygnięte w poprzednim postępowaniu. Konieczność ponownego przeprowadzenia procedury przetargowej wydłużyła czas niezbędny do wyłonienia wykonawców i zawarcia umów, co uzasadnia potrzebę maksymalnego usprawnienia obecnego postępowania. Brak zapewnienia bieżących dostaw leków objętych przedmiotem zamówienia mógłby doprowadzić do ograniczenia możliwości prowadzenia terapii onkologicznych oraz realizacji programów lekowych, konieczności przesuwania terminów leczenia, a w konsekwencji do pogorszenia dostępności świadczeń zdrowotnych dla pacjentów. W przypadku leczenia onkologicznego zachowanie ciągłości terapii ma istotne znaczenie dla skuteczności leczenia oraz bezpieczeństwa pacjentów. Konieczność zabezpieczenia odpowiedniego poziomu zaopatrzenia wynika z bieżących potrzeb Zamawiającego oraz charakteru udzielanych świadczeń zdrowotnych, których realizacja wymaga stałej dostępności produktów leczniczych objętych zamówieniem. Skrócenie terminu składania ofert umożliwi sprawniejsze wyłonienie wykonawców i zawarcie umów, a tym samym zapewni nieprzerwaną realizację leczenia pacjentów oraz ciągłość udzielania świadczeń zdrowotnych. Mając na uwadze powyższe okoliczności, Zamawiający uznaje, że w postępowaniu nr 241.FZ-056_A.2026 pn. „Dostawa leków do chemioterapii i programów lekowych 2026–2028 – Powtórka” zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia, o której mowa w art. 138 ust. 2 pkt 2 Pzp. Skrócenie terminu składania ofert do 15 dni jest w pełni uzasadnione i pozostaje niezbędne dla zapewnienia ciągłości dostaw leków do chemioterapii i programów lekowych, niezakłóconej realizacji świadczeń zdrowotnych oraz ochrony zdrowia i życia pacjentów.
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 33600000 Pharmaceutical products
5. Lot
LotLOT-0001
TitlePakiet nr 1
Internal identifier1.241.FZ-056_A.2026
LotLOT-0002
TitlePakiet nr 2
Internal identifier2.241.FZ-056_A.2026
LotLOT-0003
TitlePakiet nr 3
Internal identifier3.241.FZ-056_A.2026
LotLOT-0004
TitlePakiet nr 4
Internal identifier4.241.FZ-056_A.2026
LotLOT-0005
TitlePakiet nr 5
Internal identifier5.241.FZ-056_A.2026
LotLOT-0006
TitlePakiet nr 6
Internal identifier6.241.FZ-056_A.2026
LotLOT-0007
TitlePakiet nr 7
Internal identifier7.241.FZ-056_A.2026
LotLOT-0008
TitlePakiet nr 8
Internal identifier8.241.FZ-056_A.2026
LotLOT-0009
TitlePakiet nr 9
Internal identifier9.241.FZ-056_A.2026
LotLOT-0010
TitlePakiet nr 10
Internal identifier10.241.FZ-056_A.2026
LotLOT-0011
TitlePakiet nr 11
Internal identifier11.241.FZ-056_A.2026
LotLOT-0012
TitlePakiet nr 12
Internal identifier12.241.FZ-056_A.2026
LotLOT-0013
TitlePakiet nr 13
Internal identifier13.241.FZ-056_A.2026
LotLOT-0014
TitlePakiet nr 14
Internal identifier14.241.FZ-056_A.2026
LotLOT-0015
TitlePakiet nr 15
Internal identifier15.241.FZ-056_A.2026
LotLOT-0016
TitlePakiet nr 16
Internal identifier16.241.FZ-056_A.2026
LotLOT-0017
TitlePakiet nr 17
Internal identifier17.241.FZ-056_A.2026
LotLOT-0018
TitlePakiet nr 18
Internal identifier18.241.FZ-056_A.2026
LotLOT-0019
TitlePakiet nr 19
Internal identifier19.241.FZ-056_A.2026