608569-2026 - Competition
Hungary – Marketing services – Médiaügynökségi és piackutatási feladatok
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
TitleMédiaügynökségi és piackutatási feladatok
DescriptionKeretszerződés megkötésére irányuló eljárás 3 részben a Visit Hungary Nemzeti Turisztikai Szervezet Közhasznú Nonprofit Zrt. részére stratégiai médiaügynökségi, digitális médiaügynökségi és piackutatási feladatok ellátására. AK kommunikációs céljai elérése érdekében komplex kommunikációs és médiakampányokat tervez megvalósítani belföldi és külföldi célpiacokon. AK kommunikációs tevékenységének célja Magyarország turisztikai célú népszerűsítése, a külföldről beutazó turizmus erősítése, a belföldi turizmus ösztönzése, valamint a magyar turisztikai kínálat hazai és nemzetközi bemutatása. A Nyertes Ajánlattevő feladata a Megrendelő részére a Műszaki leírásban meghatározott feladatok ellátása a keretszerződés, az egyedi megrendelések, valamint a Megrendelő által átadott briefek alapján.
Internal identifierEKR001467862026
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedyes
Justification for the accelerated procedureA Visit Hungary Nonprofit Zrt. (a továbbiakban Visit Hungary vagy Társaság) a vonatkozó jogszabályok és Magyar Turisztikai Ügynökség Zrt, mint Alapító által kiadott Alapszabálya alapján az Alapító értékesítési, marketing- és kommunikációs, valamint kutatás-elemzés tevékenységéhez kapcsolódó feladatait látja el. A Társaság főbb feladatai:  a belföldi és külföldi turisztikai marketing-kommunikációs feladatok koordinálása és összehangolása belföldi és külföldi turizmus ösztönzése érdekében,  imázs és termékkampányok megtervezése és kivitelezése belföldön és külföldön,  a marketingkommunikációs tevékenységet támogató kutatások és elemzések elkészítése, a kutatások és elemzések eredményének visszacsatolásának biztosítása,  belföldi és külföldi turizmus ösztönzése céljából vásárokon, turisztikai szakkiállításokon való részvétel előkészítése és lebonyolítása,  turisztikai- és imázskiadványok készítése. A Visit Hungary Nonprofit Zrt. az alaptevékenységéhez kapcsolódó belföldi és nemzetközi turisztikai keresletélénkítési, desztinációmarketing-, médiavásárlási, digitális kampánykezelési, partneri médiaegyüttműködési, valamint kutatási és adatvásárlási feladatok ellátását 2026-ban teljes mértékben a 2025. december 17-én a New Land Media Szolgáltató Kereskedelmi Korlátolt Felelősségű Társaság (a továbbiakban: New Land Media Kft.), valamint a Media Dynamics Korlátolt Felelősségű Társasággal „A Visit Hungary Nonprofit Zrt. 2025-2027. évi kommunikációs tevékenysége körében végzendő médiaügynökségi és kutatási feladatok ellátása, IV. ütem” tárgyában kötött vállalkozási keretszerződésből valósította (volna) meg. A Magyar Rendőrség közleménye szerint a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Irodája hűtlen kezelés és pénzmosás gyanúja miatt nyomozást indított, amelynek része New Land Media Kft. ügye is. Ezen eljárás során a New Land Media Kft.-től pénzösszegeket foglaltak le és bankszámláit zárolták. Az Igazságügyi Minisztérium Céginformációs Szolgálata által működtetett hivatalos, ingyenesen elérhető elektronikus cégnyilvántartásban elérhető adatok alapján a New Land Media Kft.-vel szemben a NAV végrehajtási eljárást kezdeményezett. Fenti tények a folyamatban lévő rendezvényszervezésre vonatkozó szerződés szerződésszerű teljesítését lehetetlenné tették. A New Land Media Kft. a számláin keresztül pénzforgalom lebonyolítására, kifizetés kezdeményezésére, valamint fogadására nem képes, amely a szerződés teljesítéséhez szükséges alvállalkozói és beszállítói lánc működését ellehetetleníti. A New Land Media Kft. a 2026. július 1. napján megtartott személyes egyeztetés alkalmával tájékoztatta Társaságunkat, hogy ezen naptól kezdve már képtelen a szerződésben foglalt feladatai ellátására. A szerződéses feladatok ellátására ebből adódóan sürgős beszerzési igény keletkezett. A New Land Media Kft.-n keresztül a Visit Hungary olyan feladatokat látott el, amelyek közvetlenül kapcsolódtak Magyarország belföldi és nemzetközi turisztikai láthatóságának fenntartásához, a turisztikai kereslet ösztönzéséhez, a digitális forgalomtereléshez, az OTA- és légitársasági együttműködésekhez, valamint a stratégiai döntéshozatalt megalapozó kutatási és adatbeszerzési tevékenységekhez. A jelenlegi helyzetben a korábban működő szolgáltatási lánc ellehetetlenült: a folyamatban lévő médiavásárlási és kutatási feladatok teljesítése megszakadt, a tervezett kampányok elindítása pedig akadályba ütközik. A kialakult helyzet a Visit Hungary részéről nem volt előre látható, ugyanakkor közvetlenül érinti a társaság alapfeladatainak teljesítését, mivel jelenleg nem áll rendelkezésre olyan működő munkafolyamat és megoldás, amely biztosítaná a médiafelületek vásárlását, a digitális kampányok futtatását és az egyes stratégiai adatbeszerzések folytatását. Folytatása: BT-88 (IV.1.11.)
Main features of the procedureUniós értékhatárt elérő, gyorsított nyílt eljárás Gyorsított eljárás indoklásának (BT-1351) folytatása: A gyorsított közbeszerzési eljárás alkalmazását indokolja, hogy a médiaügynökségi és kutatási feladatok szezonálisan kötött és határidőérzékeny tevékenységek. A turisztikai kommunikációban a kampányok időzítése meghatározó szakmai feltétel, mivel a belföldi és nemzetközi utazási döntések foglalási ablakokhoz, szezonokhoz, légikapacitásokhoz, partneri értékesítési időszakokhoz és médiafoglalási határidőkhöz kötődnek. Amennyiben az eljárás rendes időrendben, 30 napos ajánlattételi határidő mellett zárulna le, addigra a 2026. évi nyári utószezon, az őszi belföldi kampányok, valamint a téli és 2027. év eleji kommunikáció érdemi része is elveszne. A gyorsított eljárás ezzel szemben lehetővé tenné a nemzetközi őszi kampány második szakaszának végrehajtását, a téli és ünnepi időszak kommunikációjának erősítését, valamint a 2027. január–februári kampányidőszak előkészítését. A folyamatban lévő és tervezett aktivitások között szerepelnek folyamatos nemzetközi és belföldi digitális forgalomterelő kampányok, nemzetközi országimázs- és utazásösztönző médiaegyüttműködések, légitársasági desztinációs kampányok, belföldi forgalomélénkítő kampányok, valamint kutatási és adatbeszerzési feladatok. A tervezett, még el nem indult tevékenységek teljesítési időszaka döntően 2026. június és december közé esik; több aktivitás tervezett kezdete már 2026 júniusára, illetve júliusára esett, ezért a késedelem ténylegesen bekövetkezett. A veszélyeztetett tevékenységek fő csoportjai: nemzetközi desztinációmarketing és országimázs-kampányok; OTA-, metakereső- és konverzióösztönző együttműködések; légitársasági és légiforgalmi desztinációs kampányok; belföldi szezonális forgalomélénkítő kampányok; digitális PPC- és programmatic kampányok, valamint közösségi média forgalomterelés; továbbá kutatási feladatok és adatvásárlás. E tevékenységek együttesen biztosítják Magyarország folyamatos belföldi és nemzetközi turisztikai láthatóságát, a digitális forgalomterelést, a foglalási döntések támogatását, a légiforgalmi és partneri együttműködések hatékonyságát, valamint az adatvezérelt kampánytervezéshez és médiaköltés-optimalizáláshoz szükséges információs hátteret. Különösen indokolt az adatvásárlás és a kutatási feladatok kiemelése, mivel ezek nem elhalasztható háttértevékenységek, hanem a kampánytervezés, a piaci priorizálás, a médiaköltések optimalizálása és a turisztikai teljesítmény mérése szempontjából nélkülözhetetlen inputok. Ide tartoznak különösen a mobilcella-alapú, bankkártya-használati, légiforgalmi, turisztikai adatbázis-, social listening és médiafigyelési adatok. Az integrált marketingtevékenység megszakadása nem lineáris teljesítménycsökkenést okoz, hanem a teljes kommunikációs rendszer hatékonyságát rontja. A PR-, social media-, influencer-, tartalommarketing-, partneri, OTA-, technológiai és fizetett médiacsatornák egymás hatását erősítik; a fizetett média és az adatvezérelt optimalizáció kiesése ezért a márkaismertséget, a digitális felületek látogatottságát, a későbbi kampányok algoritmikus tanulási alapját és Magyarország versenypozícióját egyaránt gyengíti. A korábbi online kampányeredmények alapján a belföldi nyári és őszi online hirdetések 2025-ben összesen több mint 275 millió hirdetéskiszolgálást és több mint 3,38 millió kattintást eredményeztek. A gyorsított eljárás célja nem kényelmi vagy adminisztratív rövidítés, hanem a további károk megelőzése és annak biztosítása, hogy a Visit Hungary a lehető legrövidebb időn belül ismét képes legyen médiát vásárolni, kampányokat futtatni, adatokat beszerezni és turisztikai keresletélénkítési feladatait ellátni. Mindezek alapján a gyorsított közbeszerzési eljárás alkalmazása indokolt, mert a kialakult helyzet sürgős, előre nem látható és a Visit Hungary által nem kontrollálható körülményeken alapul; a beszerzés tárgya közvetlenül kapcsolódik a társaság alaptevékenységéhez; a késedelem konkrét, kampányidőszakokkal alátámasztható szakmai és gazdasági hátrányt okoz; a cél pedig a turisztikai keresletélénkítési, desztinációmarketing-, médiavásárlási és adatvezérelt döntéstámogatási működés mielőbbi helyreállítása. Azok a körülmények, amelyek alapján a korábbi szerződés teljesítése lehetetlenült, és amelyek miatt előállt a jelen hirdetmény nélküli tárgyalásos eljárás alkalmazását indokoló rendkívüli sürgősség, Ajánlatkérő által előre nem látható okoknak minősülnek, amelyek bekövetkezéséért Ajánlatkérő nem felel. Az ajánlatkérő által előre nem látható okokból bekövetkezett kényszerhelyzetben előállt rendkívüli sürgősség miatt a nyílt, a meghívásos vagy a tárgyalásos eljárásra előírt határidők nem lennének betarthatóak, különös tekintettel a tervezett őszi kampányokra. A rendkívüli sürgősséget indokoló körülmények nem erednek az Ajánlatkérő mulasztásából vagy az Ajánlatkérő által előidézett okból, mivel a korábbi szerződés idő előtti megszűnéséhez vezető okok nem köthetők az Ajánlatkérőhöz.
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 79342000 Marketing services
5. Lot
LotLOT-0001
TitleStratégiai médiaügynökségi feladatok
DescriptionAjánlatkérő keretszerződést kíván kötni stratégiai médiaügynökségi feladatok ellátása érdekében nettó 3.200.000.000 Ft keretösszeg erejéig. AK a keretösszeg 70%-ának lehívására vállal kötelezettséget. AK kommunikációs céljai elérése érdekében komplex kommunikációs és médiakampányokat tervez megvalósítani belföldi és külföldi célpiacokon. A nemzetközi turisztikai reklámkampányok több országban, országonként eltérő médiamixszel és célcsoport-megközelítéssel valósulhatnak meg. A Nyertes Ajánlattevő feladata a Megrendelő részére stratégiai médiaügynökségi, médiatervezési, médiavásárlási, kampánymenedzsment-, riporting-, valamint a médiamegjelenésekhez közvetlenül kapcsolódó egyéb kiegészítő feladatok ellátása a keretszerződés, az egyedi megrendelések, valamint a Megrendelő által átadott briefek alapján. A feladatok pontos szakmai tartalmát, teljesítési határidejét, mennyiségét, technikai paramétereit és egyedi elvárásait az egyedi megrendelések tartalmazzák. Ajánlatkérő hazai kampányai jellemzően nettó 250 millió Ft nagyságrendű kampányköltéssel, átlagosan 6–8 hetes kampányidőszakban valósulnak meg. Ajánlatkérő Magyarországon kívüli célpiacot érintő kampányai jellemzően nettó 80 millió Ft nagyságrendű kampányköltéssel, átlagosan 8–10 hetes kampányidőszakban valósulnak meg. Ellátandó feladatok különösen: - AK kommunikációs céljaival összhangban álló médiastratégia, integrált médiamix és médiaterv elkészítése, - kampány céljához, célpiacaihoz, célcsoportjaihoz és csatornáihoz igazodó piaci, médiapiaci, versenytársi és célcsoport-elemzés készítése, - stratégiai médiaügynökségi feladatok meghatározott csatornákon - kampányok előkészítése, a kampányok kivitelezése és nyomon követése, kampánymenedzsmentje, a médiavásárlási feladatok előkészítése és lebonyolítása, valamint a kampányok folyamatos optimalizációja, - adott kampány jellegéhez, céljához, csatornáihoz és célpiacaihoz igazodó KPI-rendszerre javaslattétel, valamint a kampányok teljesítményének nyomon követése, értelmezése és értékelése, kiemelt tekintettel a turisztikai KPI-kre - egyeztetett riportingstruktúra szerint rendszeres, kampányközi és kampányzáró riportok készítése. Nyertes Ajánlattevő köteles állandó egy fő kapcsolattartót kijelölni. A teljesítéssel szemben támasztott részletes követelményeket a műszaki leírás és szerződéstervezet tartalmazza.
Internal identifierEKR001467862026/1
LotLOT-0002
TitleDigitális médiaügynökségi feladatok
DescriptionAjánlatkérő keretszerződést kíván kötni digitális médiaügynökségi feladatok ellátása érdekében nettó 820.000.000 Ft keretösszeg erejéig. AK a keretösszeg 70%-ának lehívására vállal kötelezettséget. AK kommunikációs céljai elérése érdekébenkomplex kommunikációs és digitális médiakampányokat tervez megvalósítani belföldi és külföldi célpiacokon. A nemzetközi turisztikai digitális reklámkampányok több országban, országonként eltérő digitális médiamixszel, célzási logikával, platformhasználattal és célcsoport-megközelítéssel valósulhatnak meg. A Nyertes Ajánlattevő feladata Ak részére digitális médiaügynökségi, digitális médiatervezési, digitális médiavásárlási, kampánymenedzsment-, optimalizációs, mérési, analitikai, riporting-, valamint a digitális médiamegjelenésekhez közvetlenül kapcsolódó egyéb kiegészítő feladatok ellátása a keretszerződés, az egyedi megrendelések, valamint az AK által átadott briefek alapján. Ajánlatkérő hazai digitális kampányai jellemzően nettó 50–60 millió Ft nagyságrendű büdzsével, átlagosan 8–9 hetes kampányidőszakban valósulnak meg. Ajánlatkérő Magyarországon kívüli célpiacot érintő digitális kampányai jellemzően nettó 50–60 millió Ft nagyságrendű büdzsével, átlagosan 8–9 hetes kampányidőszakban valósulnak meg. Ellátandó feladatok különösen: - digitális kampánystratégia és digitális médiaterv kialakítása, a digitális célzási, platform- és csatornajavaslatok kidolgozása, - a digitális médiavásárlási és kampánykezelési feladatok ellátása, a kampányok teljesítményének folyamatos nyomon követése és optimalizációja, a mérési és analitikai beállítások támogatása, - a digitális KPI-ok értékelése, riportálása, (különös tekintettel a turisztikai relevanciára) - a teljesítésigazolási dokumentáció összeállításának támogatása, - AK kommunikációs céljaival összhangban álló digitális kampánystratégia, digitális médiamix és digitális médiaterv elkészítése, - kampány céljához, célpiacaihoz, célcsoportjaihoz, digitális csatornáihoz és hirdetési platformjaihoz igazodó piaci, digitális médiapiaci, versenytársi és célcsoport- elemzés készítése, - médiaügynökségi feladatok ellátása meghatározott csatornákon, platformokon, - digitális kampányok előkészítése, - digitális kampányok indítása, kampánymenedzsmentje, a digitális médiavásárlási feladatok előkészítése és lebonyolítása, valamint a kampányok folyamatos optimalizációja, - egyeztetett hirdetési fiókstruktúra kialakítása, kezelése és működtetése, - digitális kampányokhoz kapcsolódó mérési környezet kialakításának, működtetésének és szükség szerinti fejlesztésének támogatása, - kampányközi riportok készítése és kampányzáró értékelés. Nyertes Ajánlattevő köteles állandó egy fő kapcsolattartót kijelölni. A teljesítéssel szemben támasztott részletes követelményeket a műszaki leírás és szerződéstervezet tartalmazza.
Internal identifierEKR001467862026/2
LotLOT-0003
TitlePiackutatási feladatok
DescriptionAjánlatkérő keretszerződést kíván kötni piackutatási feladatok ellátása érdekében nettó 320.000.000 Ft keretösszeg erejéig. AK a keretösszeg 70%-ának lehívására vállal kötelezettséget. AK kommunikációs céljai elérése érdekében komplex kommunikációs és médiakampányokat tervez megvalósítani belföldi és külföldi célpiacokon. A kutatási és elemzési feladatok belföldi és nemzetközi célpiacokra, eltérő célcsoportokra, kampányokra, márkákra, desztinációkra, kommunikációs célokra, fogyasztói motivációkra, médiahasználati sajátosságokra, turisztikai döntésekre vagy kampányhatékonysági kérdésekre is kiterjedhetnek. Ak kutatási projektjei vegyes jellegűek: egyaránt előfordulnak Magyarországra irányuló és Magyarországon kívüli célpiacokat érintő, nagyobb mintás kvantitatív kutatások, több célpiacot érintő primer kutatások, valamint kisebb elemszámú kvalitatív, motivációs, szolgáltatásminőségi, mystery shopping vagy egyéb döntéstámogató kutatási feladatok. Ajánlatkérő általában évi egyszeri 1000 fős lakossági kvantitatív kutatást megvalósítását végzi 10-15 országban, emellett minimum 2 kvalitatív, kicsoportos fókuszcsoportos kutatást indít Magyarországon (a fókuszcsoportok általában 4–8 csoporttal, csoportonként átlagosan 6 fő részvételével valósulnak meg) és évente országos mistery shopping-ot menedzsel minimum 80 db próbavásárlással. A Nyertes Ajánlattevő feladata Ak részére piackutatási, adatbeszerzési, elemzési és döntéstámogató feladatok ellátása a keretszerződés, az egyedi megrendelések, valamint az AK által átadott briefek alapján. Ellátandó feladatok különösen: - marketing- és kommunikációs tevékenységet megalapozó, támogató vagy értékelő kutatások, adatbeszerzések, elemzések és döntéstámogató anyagok előkészítése, megszervezése, lebonyolítása, elemzése és dokumentálása. - adott kutatási, adatbeszerzési, elemzési vagy döntéstámogató feladathoz igazodó kutatási terv vagy módszertani javaslat elkészítése, - kutatási adatfelvétel, terepmunka vagy adatgyűjtés megszervezése, lebonyolítása, koordinálása és ellenőrzése. - kutatás vagy adatbeszerzés eredményeként rendelkezésre álló adatok feldolgozása, ellenőrzése, tisztítása, rendszerezése, elemzése, értelmezése és döntéstámogató következtetések megfogalmazása, - AK előzetes jóváhagyása mellett adatvásárlást hajthat végre, szindikált kutatást szerezhet be, illetve külső adatforrást vagy tanulmányt használhat fel a AK megbízásából, - az esetleges kutatási módosításokkal, adatfelvételi változásokkal, lemondásokkal, adatvásárlási vagy szindikált kutatási korlátozásokkal kapcsolatos ügyintézés elvégzése, - Nyertes Ajánlattevő köteles a Megrendelővel egyeztetett struktúra szerint az adott kutatás, adatbeszerzés, elemzés vagy döntéstámogató feladat eredményeit bemutatni. Nyertes Ajánlattevő köteles állandó egy fő kapcsolattartót kijelölni. A teljesítéssel szemben támasztott részletes követelményeket a műszaki leírás és szerződéstervezet tartalmazza.
Internal identifierEKR001467862026/3
Additional classification (cpv): 79310000 Market research services