609320-2026 - Competition
Poland – Snow-clearing services – Zimowe utrzymanie dróg gminnych, wewnętrznych i powiatowych na terenie Gminy Masłów w sezonach zimowych 2026/2027 i 2027/2028
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Zimowe utrzymanie dróg gminnych, wewnętrznych i powiatowych na terenie Gminy Masłów w sezonach zimowych 2026/2027 i 2027/2028
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest zimowe utrzymanie dróg gminnych, wewnętrznych i powiatowych na terenie Gminy Masłów w sezonach zimowych 2026/2027 i 2027/2028, w tym: Zakres 1: „Zimowe utrzymanie dróg gminnych i wewnętrznych na terenie Gminy Masłów w sezonie zimowym 2026/27 i 2027/28” Zakres zamówienia obejmuje w szczególności odśnieżanie dróg oraz zwalczanie śliskości zimowej na drogach wskazanych w Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia i wykazie dróg stanowiącym załącznik do SOPZ. Odśnieżanie oraz posypywanie nawierzchni będzie wykonywane na szerokości co najmniej 90% rzeczywistej szerokości drogi. Do zwalczania śliskości stosowana będzie mieszanka piaskowo-solna o składzie 85% piasku i 15% soli, z możliwością zwiększenia zawartości soli do 50% w sytuacjach ekstremalnych, takich jak gołoledź lub marznące opady. Usługi będą realizowane interwencyjnie, zgodnie z potrzebami i zgłoszeniami Zamawiającego. Wykonawca zapewni gotowość sprzętu i personelu, przy czym załadunek powinien być możliwy w czasie do 30 minut, a wyjazd sprzętu w czasie do 60 minut od otrzymania zgłoszenia. Przywrócenie przejezdności wszystkich dróg objętych zamówieniem powinno nastąpić w ciągu 24 godzin od ustania opadów śniegu lub zawiei i zamieci śnieżnych. Wykonawca zobowiązany będzie dysponować co najmniej 2 piaskarkami, 2 pługami odśnieżnymi wraz z 2 nośnikami oraz ładowarką lub koparko-ładowarką. Szczegółowy zakres oraz warunki realizacji zamówienia określono w Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia. Zakres 2: „Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie Gminy Masłów w sezonach zimowych 2026/2027 i 2027/2028” Zimowe kompleksowe utrzymanie dróg powiatowych polega na utrzymaniu przejezdności na drogach powiatowych administrowanych przez Powiatowy Zarząd Dróg w Kielcach w okresie zimowym zgodnie z przyjętymi standardami, poprzez zwalczanie śliskości zimowej i odśnieżanie jezdni na drogach Powiatu Kieleckiego (na terenie Gminy Masłów) oraz utrzymywanie w pełnej gotowości technicznej i eksploatacyjnej środków transportowych wraz z osprzętem przewidzianym do zwalczania skutków zimy stanowiących własność Wykonawcy. Do zwalczania śliskości nawierzchni dróg Wykonawca stosował będzie własny materiał w postaci mieszanki piaskowo-solnej w stosunku wagowym 85% piasku i 15% soli drogowej. Wykonawca utrzymuje stan gotowości przystąpienia do akcji czynnej w sezonie 2026/2027 od dnia podpisania niniejszej umowy do 30 kwietnia 2027 r., w sezonie 2027/2028 od 15 października 2027 r. do 30 kwietnia 2028 r. , tak aby rozpoczęcie w pełnym zakresie akcji czynnej nastąpiło w ciągu 1 godziny od chwili zaistnienia okoliczności uzasadniającej rozpoczęcie akcji lub w ciągu 1 godziny przy każdorazowym rozpoczynaniu zawieszonej akcji. Rozliczenie akcji zimowego utrzymania dróg na podstawie rzeczywistych wskazań GPS i monitoringu zamontowanych na urządzeniach Wykonawcy (urządzenia monitorujące po stronie Zamawiającego).
Internal identifier: BiGP.271.31.2026.AK
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90620000 Snow-clearing services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest zimowe utrzymanie dróg gminnych, wewnętrznych i powiatowych na terenie Gminy Masłów w sezonach zimowych 2026/2027 i 2027/2028, w tym: Zakres 1: „Zimowe utrzymanie dróg gminnych i wewnętrznych na terenie Gminy Masłów w sezonie zimowym 2026/27 i 2027/28” Zakres zamówienia obejmuje w szczególności odśnieżanie dróg oraz zwalczanie śliskości zimowej na drogach wskazanych w Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia i wykazie dróg stanowiącym załącznik do SOPZ. Odśnieżanie oraz posypywanie nawierzchni będzie wykonywane na szerokości co najmniej 90% rzeczywistej szerokości drogi. Do zwalczania śliskości stosowana będzie mieszanka piaskowo-solna o składzie 85% piasku i 15% soli, z możliwością zwiększenia zawartości soli do 50% w sytuacjach ekstremalnych, takich jak gołoledź lub marznące opady. Usługi będą realizowane interwencyjnie, zgodnie z potrzebami i zgłoszeniami Zamawiającego. Wykonawca zapewni gotowość sprzętu i personelu, przy czym załadunek powinien być możliwy w czasie do 30 minut, a wyjazd sprzętu w czasie do 60 minut od otrzymania zgłoszenia. Przywrócenie przejezdności wszystkich dróg objętych zamówieniem powinno nastąpić w ciągu 24 godzin od ustania opadów śniegu lub zawiei i zamieci śnieżnych. Wykonawca zobowiązany będzie dysponować co najmniej 2 piaskarkami, 2 pługami odśnieżnymi wraz z 2 nośnikami oraz ładowarką lub koparko-ładowarką. Szczegółowy zakres oraz warunki realizacji zamówienia określono w Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia. Zakres 2: „Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie Gminy Masłów w sezonach zimowych 2026/2027 i 2027/2028” Zimowe kompleksowe utrzymanie dróg powiatowych polega na utrzymaniu przejezdności na drogach powiatowych administrowanych przez Powiatowy Zarząd Dróg w Kielcach w okresie zimowym zgodnie z przyjętymi standardami, poprzez zwalczanie śliskości zimowej i odśnieżanie jezdni na drogach Powiatu Kieleckiego (na terenie Gminy Masłów) oraz utrzymywanie w pełnej gotowości technicznej i eksploatacyjnej środków transportowych wraz z osprzętem przewidzianym do zwalczania skutków zimy stanowiących własność Wykonawcy. Do zwalczania śliskości nawierzchni dróg Wykonawca stosował będzie własny materiał w postaci mieszanki piaskowo-solnej w stosunku wagowym 85% piasku i 15% soli drogowej. Wykonawca utrzymuje stan gotowości przystąpienia do akcji czynnej w sezonie 2026/2027 od dnia podpisania niniejszej umowy do 30 kwietnia 2027 r., w sezonie 2027/2028 od 15 października 2027 r. do 30 kwietnia 2028 r. , tak aby rozpoczęcie w pełnym zakresie akcji czynnej nastąpiło w ciągu 1 godziny od chwili zaistnienia okoliczności uzasadniającej rozpoczęcie akcji lub w ciągu 1 godziny przy każdorazowym rozpoczynaniu zawieszonej akcji. Rozliczenie akcji zimowego utrzymania dróg na podstawie rzeczywistych wskazań GPS i monitoringu zamontowanych na urządzeniach Wykonawcy (urządzenia monitorujące po stronie Zamawiającego). Zamawiający informują, że niniejsze postępowanie obejmuje dwa zakresy realizowane na rzecz Zamawiających działających wspólnie na podstawie zawartego porozumienia, przy czym nie dopuszcza się składania ofert częściowych. W wyniku przeprowadzonego postępowania wybrany Wykonawca zawrze odrębne umowy z każdym z Zamawiających, odpowiednio: 1) z Gminą Masłów – w zakresie realizacji usługi zimowego utrzymania dróg gminnych i wewnętrznych, objętych zakresem zamówienia realizowanym na rzecz Gminy Masłów; 2) z Powiatem Kieleckim – w zakresie realizacji usługi zimowego utrzymania dróg powiatowych, objętych zakresem zamówienia realizowanym na rzecz Powiatu Kieleckiego. Każda z umów stanowić będzie odrębny stosunek zobowiązaniowy, a każdy z Zamawiających będzie samodzielnie realizował prawa i obowiązki wynikające z zawartej przez siebie umowy, w szczególności dokonywał odbioru i rozliczenia usług realizowanych na jego rzecz. Umowy zawarte z poszczególnymi Zamawiającymi stanowić będą odrębne stosunki zobowiązaniowe pomiędzy właściwym Zamawiającym a Wykonawcą i będą dotyczyć wyłącznie zakresu usług realizowanych na rzecz danego Zamawiającego. Rozwiązanie, wypowiedzenie, odstąpienie od umowy lub niewykonanie zobowiązań wynikających z umowy zawartej przez Wykonawcę z jednym z Zamawiających nie będzie wpływać na obowiązywanie umowy zawartej z drugim Zamawiającym, chyba że okoliczność stanowiąca podstawę takiego działania dotyczyć będzie również realizacji tej drugiej umowy.
Additional classification (cpv): 90630000 Ice-clearing services
Options:
Description of the options: 1) W odniesieniu do zakresu zamówienia realizowanego na rzecz Powiatu Kieleckiego, tj. Zakres 2 – „Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie Gminy Masłów w sezonach zimowych 2026/2027 i 2027/2028”, Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji. 2) Prawo opcji polega na możliwości zwiększenia ilości usług objętych zamówieniem podstawowym, w zależności od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego oraz warunków atmosferycznych, maksymalnie o 50% przewidywanych ilości usług wskazanych dla zamówienia podstawowego. 3) Maksymalny zakres zamówienia realizowanego w ramach prawa opcji obejmuje: - odśnieżanie wraz ze zwalczaniem śliskości dróg – do 1 000 km; - zwalczanie śliskości dróg – do 1 500 km. 4) Skorzystanie z prawa opcji jest uprawnieniem Powiatu Kieleckiego, a nie jego obowiązkiem. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w całości lub w części, w zależności od rzeczywistych potrzeb związanych z realizacją zamówienia. 5) Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić maksymalny zakres prawa opcji przy kalkulacji ceny oferty. Łączna cena brutto oferty obejmuje wartość brutto zamówienia podstawowego oraz wartość brutto maksymalnego zakresu zamówienia objętego prawem opcji. 6) Wykonawca zobowiązany jest wskazać w Formularzu Oferty, zgodnie ze wzorem kalkulacji ceny, odrębnie wartość brutto zamówienia podstawowego oraz wartość brutto maksymalnego zakresu prawa opcji. Cena brutto oferty, podlegająca ocenie w ramach kryterium ceny, stanowi sumę wartości brutto zamówienia podstawowego oraz wartości brutto maksymalnego zakresu prawa opcji. 7) Usługi realizowane w ramach prawa opcji będą wykonywane na zasadach i warunkach określonych dla zamówienia podstawowego, przy zastosowaniu cen jednostkowych zaoferowanych przez Wykonawcę w Formularzu Oferty. 8) Skorzystanie z prawa opcji nastąpi poprzez złożenie Wykonawcy przez Powiat Kielecki oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji, określającego zakres usług objętych opcją, i nie będzie wymagało zawarcia aneksu do umowy. 9) W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawca zobowiązany będzie do realizacji usług objętych zakresem prawa opcji na warunkach określonych w Umowie oraz po cenach jednostkowych wskazanych w ofercie. 10) Nieskorzystanie przez Powiat Kielecki z prawa opcji, w całości lub w części, nie stanowi podstawy do dochodzenia przez Wykonawcę jakichkolwiek roszczeń, w szczególności roszczeń o wykonanie usług objętych prawem opcji, zapłatę wynagrodzenia, odszkodowanie lub zwrot kosztów. 11) Prawo opcji przewidziane w niniejszym postępowaniu dotyczy wyłącznie zakresu zamówienia realizowanego na rzecz Powiatu Kieleckiego i nie obejmuje usług realizowanych na rzecz Gminy Masłów.