609357-2026 - Result
Romania – Nuclear, biological, chemical and radiological protection equipment – Echipamente și sisteme de detecție, avertizare CBRN
Contract or concession award notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Echipamente și sisteme de detecție, avertizare CBRN
Description: Acord-cadru/acorduri-cadru privind achizitia produselor „Echipamente și sisteme de detecție, avertizare CBRN”: „Dozimetru individual”, „Dozimetru nuclear tactic”, „Spectrometru gama mobil”, „Detector de agenți chimici portabil/mobil”, „Detector de agenți chimici staționar”, „Detector de agenți chimici la distanță”, „ Detector de agenți biologici”, „Aparat pentru detecția agenților biologici la distanță” și „Monitor/avertizor pentru agenți biologici sub formă de aerosoli”
Internal identifier: 11/3/CFA-C/2021
Type of procedure: Restricted
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 35113200 Nuclear, biological, chemical and radiological protection equipment
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Dozimetru individual
Description: Dozimetru individual. Cantitatea=4.849 cpl. Cantitate estimată minimă / contract subsecvent = 713. Cantitate estimată maximă / contract subsecvent = 1059 Numărul estimat de contracte subsecvente ce urmează a se încheia în perioada de derulare a acordului cadru: 1-5. La solicitarea Promitentului-achizitor, cantitatea previzionata de produse ce face obiectul acordului cadru poate fi suplimentată cu până la maxim 50% în baza unui acord între părți. În situația în care Promitentul-furnizor nu este de acord cu solicitarea Promitentului-achizitor, acordul cadru își încetează valabilitatea, Promitentul-achizitor având dreptul de a iniția o altă procedură de atribuire. În cadrul unui contract subsecvent se acceptă livrări/plăți parțiale de loturi de min 100 complete.
Internal identifier: 1
Main classification (cpv): 38341200 Radiation dosimeters
Lot: LOT-0002
Title: Dozimetru nuclear tactic
Description: Dozimetru nuclear tactic Cantitatea=31 cpl. Cantitate estimată minimă / contract subsecvent = 1. Cantitate estimată maximă / contract subsecvent = 20 Numărul estimat de contracte subsecvente ce urmează a se încheia în perioada de derulare a acordului cadru: 1-5. La solicitarea Promitentului-achizitor, cantitatea previzionata de produse ce face obiectul acordului cadru poate fi suplimentată cu până la maxim 50% în baza unui acord între părți. În situația în care Promitentul-furnizor nu este de acord cu solicitarea Promitentului-achizitor, acordul cadru își încetează valabilitatea, Promitentul-achizitor având dreptul de a iniția o altă procedură de atribuire. În cadrul unui contract subsecvent se acceptă livrări/plăți parțiale de loturi de min 100 complete.
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: Spectrometru gama mobil
Description: Spectrometru gama mobil Cantitatea=29 cpl. Cantitate estimată minimă / contract subsecvent = 1. Cantitate estimată maximă / contract subsecvent = 29 Numărul estimat de contracte subsecvente ce urmează a se încheia în perioada de derulare a acordului cadru: 1-5. La solicitarea Promitentului-achizitor, cantitatea previzionata de produse ce face obiectul acordului cadru poate fi suplimentată cu până la maxim 50% în baza unui acord între părți. În situația în care Promitentul-furnizor nu este de acord cu solicitarea Promitentului-achizitor, acordul cadru își încetează valabilitatea, Promitentul-achizitor având dreptul de a iniția o altă procedură de atribuire. În cadrul unui contract subsecvent se acceptă livrări/plăți parțiale de loturi de min 100 complete.
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: Detector de agenți chimici portabil/mobil
Description: Detector de agenți chimici portabil/mobil Cantitatea=113 cpl. Cantitate estimată minimă / contract subsecvent = 5 Cantitate estimată maximă / contract subsecvent = 46 Numărul estimat de contracte subsecvente ce urmează a se încheia în perioada de derulare a acordului cadru: 1-5. La solicitarea Promitentului-achizitor, cantitatea previzionata de produse ce face obiectul acordului cadru poate fi suplimentată cu până la maxim 50% în baza unui acord între părți. În situația în care Promitentul-furnizor nu este de acord cu solicitarea Promitentului-achizitor, acordul cadru își încetează valabilitatea, Promitentul-achizitor având dreptul de a iniția o altă procedură de atribuire. În cadrul unui contract subsecvent se acceptă livrări/plăți parțiale de loturi de min 100 complete.
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: Detector de agenți chimici staționar
Description: Detector de agenți chimici staționar Cantitatea=64 cpl. Cantitate estimată minimă / contract subsecvent = 1 Cantitate estimată maximă / contract subsecvent = 24 Numărul estimat de contracte subsecvente ce urmează a se încheia în perioada de derulare a acordului cadru: 1-5. La solicitarea Promitentului-achizitor, cantitatea previzionata de produse ce face obiectul acordului cadru poate fi suplimentată cu până la maxim 50% în baza unui acord între părți. În situația în care Promitentul-furnizor nu este de acord cu solicitarea Promitentului-achizitor, acordul cadru își încetează valabilitatea, Promitentul-achizitor având dreptul de a iniția o altă procedură de atribuire. În cadrul unui contract subsecvent se acceptă livrări/plăți parțiale de loturi de min 100 complete.
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: Detector pentru agenți chimici la distanță
Description: Detector pentru agenți chimici la distanță Cantitatea=4 cpl. Cantitate estimată minimă / contract subsecvent = 1. Cantitate estimată maximă / contract subsecvent = 3. Numărul estimat de contracte subsecvente ce urmează a se încheia în perioada de derulare a acordului cadru: 1-5. La solicitarea Promitentului-achizitor, cantitatea previzionata de produse ce face obiectul acordului cadru poate fi suplimentată cu până la maxim 50% în baza unui acord între părți. În situația în care Promitentul-furnizor nu este de acord cu solicitarea Promitentului-achizitor, acordul cadru își încetează valabilitatea, Promitentul-achizitor având dreptul de a iniția o altă procedură de atribuire. În cadrul unui contract subsecvent se acceptă livrări/plăți parțiale de loturi de min 100 complete
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Title: Detector de agenți biologici
Description: Detector de agenți biologici Cantitatea=60 cpl. Cantitate estimată minimă / contract subsecvent = 29. Cantitate estimată maximă / contract subsecvent = 31. Numărul estimat de contracte subsecvente ce urmează a se încheia în perioada de derulare a acordului cadru: 1-5. La solicitarea Promitentului-achizitor, cantitatea previzionata de produse ce face obiectul acordului cadru poate fi suplimentată cu până la maxim 50% în baza unui acord între părți. În situația în care Promitentul-furnizor nu este de acord cu solicitarea Promitentului-achizitor, acordul cadru își încetează valabilitatea, Promitentul-achizitor având dreptul de a iniția o altă procedură de atribuire. În cadrul unui contract subsecvent se acceptă livrări/plăți parțiale de loturi de min 100 complete.
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Title: Aparat pentru detecția agenților biologici la distanță
Description: Aparat pentru detecția agenților biologici la distanță Cantitatea=3 cpl. Cantitate estimată minimă / contract subsecvent = 1 Cantitate estimată maximă / contract subsecvent = 3 Numărul estimat de contracte subsecvente ce urmează a se încheia în perioada de derulare a acordului cadru: 1-5. La solicitarea Promitentului-achizitor, cantitatea previzionata de produse ce face obiectul acordului cadru poate fi suplimentată cu până la maxim 50% în baza unui acord între părți. În situația în care Promitentul-furnizor nu este de acord cu solicitarea Promitentului-achizitor, acordul cadru își încetează valabilitatea, Promitentul-achizitor având dreptul de a iniția o altă procedură de atribuire. În cadrul unui contract subsecvent se acceptă livrări/plăți parțiale de loturi de min 100 complete.
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Title: Monitor/avertizor pentru agenți biologici sub formă de aerosoli
Description: Monitor/avertizor pentru agenți biologici sub formă de aerosoli Cantitatea=4 cpl. Cantitate estimată minimă / contract subsecvent = 1. Cantitate estimată maximă / contract subsecvent = 2. Numărul estimat de contracte subsecvente ce urmează a se încheia în perioada de derulare a acordului cadru: 1-5. La solicitarea Promitentului-achizitor, cantitatea previzionata de produse ce face obiectul acordului cadru poate fi suplimentată cu până la maxim 50% în baza unui acord între părți. În situația în care Promitentul-furnizor nu este de acord cu solicitarea Promitentului-achizitor, acordul cadru își încetează valabilitatea, Promitentul-achizitor având dreptul de a iniția o altă procedură de atribuire. În cadrul unui contract subsecvent se acceptă livrări/plăți parțiale de loturi de min 100 complete.
Internal identifier: 9