2. Procedure
Procedure
Title: Dostawa materiałów eksploatacyjnych do drukarek, kserokopiarek, urządzeń wielofunkcyjnych i faksów
Description: Niniejsze ogłoszenie dotyczy ustanowienia Dynamicznego Systemu Zakupów (dalej DSZ), przy uwzględnieniu założeń: 1. Przedmiotem zamówień sukcesywnie udzielanych w ramach DSZ będą dostawy materiałów eksploatacyjnych do drukarek, kserokopiarek, urządzeń wielofunkcyjnych i faksów. 2. Zamawiający przewiduje udzielić po jednym większym zamówieniu co kwartał oraz 2-3 drobniejsze zamówienia w ciągu trwania każdego z kwartałów. 3. Zamawiający szacuje całkowitą ilość zamawianych materiałów na około: 1. Bęben 550 szt. 2. Pojemnik na zużyty toner/tusz 283 szt. 3. Taśma 80 szt. 4. Developer 30 szt. 5. Toner 4164 szt. 6. Tusz 345 szt. 4. Zgodnie z Ustawą z dnia 30 czerwca 2000 r. Prawo własności przemysłowej oraz Ustawą z dnia 14 marca 2003 r. o dokonywaniu europejskich zgłoszeń patentowych oraz skutkach patentu europejskiego w Rzeczypospolitej Polskiej zaoferowane produkty nie mogą naruszać praw patentowych producentów produktów. 5. Dostarczone materiały nie mogą powodować ograniczeń funkcji i możliwości sprzętu, oraz jakości wydruku wyspecyfikowanych w warunkach technicznych producenta sprzętu. W związku z tym Wykonawca zapewnia, że oferowany towar będzie charakteryzował się pełną kompatybilnością z urządzeniami, w których ma on być użytkowany jako materiał eksploatacyjny do urządzeń drukujących/ kopiujących/ faksujących. 6. Materiały nie mogą ograniczać pełnej współpracy z oprogramowaniem nadzorującym pracę urządzenia m.in. monitorującym stan materiałów eksploatacyjnych. 7. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za ewentualne uszkodzenia sprzętu Zamawiającego powstałe w wyniku niewłaściwej jakości dostarczonych produktów, przy zachowaniu po stronie Zamawiającego prawidłowych warunków eksploatacji sprzętu. Wykonawca jest zobowiązany do pokrycia wszelkich kosztów związanych z ustaleniem przyczyn powstałych uszkodzeń oraz ich napraw w tym ekspertyzy wykonanej przez zewnętrzny niezależny podmiot, zgodnie z zasadami opisanymi w Projekcie Umowy. 8. Dostarczane produkty muszą być fabrycznie nowe. Zamawiający nie dopuszcza materiałów eksploatacyjnych poddanych regeneracji. 9. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie do odebrania od Zamawiającego i zutylizowania zgodnie z prawem zużytych tonerów/atramentów, a także pojemników na zużyty toner/atrament w ilości nie większej niż dostarczane, bez dodatkowego wynagrodzenia. 10. Dostarczane produkty muszą być wyprodukowane nie wcześniej niż 24 miesiące przed datą dostawy. Wykonawca zobowiązany będzie udzielić gwarancji: 24 miesięcznej na bębny i 12 miesięcznej gwarancji na pozostały asortyment, licząc od daty dostawy, jednak nie krótszej niż gwarancja producenta. Termin gwarancji biegnie od daty podpisania protokołu odbioru bez zastrzeżeń. Gwarancja obejmuje między innymi: wady materiałowe i konstrukcyjne, a także niespełnienie deklarowanych przez Wykonawcę parametrów lub funkcji użytkowych materiałów, naprawę wykrytych uszkodzeń, w tym wymianę uszkodzonych materiałów eksploatacyjnych na nowe, wymianę uszkodzonych materiałów które powodują błędne działanie urządzeń drukujących i faksujących. 11. W przypadku, gdy przedmiotem oferty będą materiały fabrycznie nowe ale nie produkowane przez producenta danego urządzenia, Zamawiający do części asortymentu może wymagać dostarczenia przedmiotowych środków dowodowych. Informacja o tym zostanie przekazana wraz z zaproszeniem do składania ofert. Poniżej szczegółowa informacja na temat w/w środków oraz rodzaju przedmiotu zamówienia, do którego mogą być wymagane. 1) Zgodnie z art. 106 ust. 1 ustawy PZP, Wykonawca musi dołączyć do oferty następujące dokumenty, w celu potwierdzenia, iż oferowane produkty odpowiadają wymaganiom technicznym określonym przez Zamawiającego: w zakresie pozycji odnoszących się do tuszy do drukarek atramentowych oraz tonerów do drukarek laserowych: dokumenty zawierające informacje o parametrach dot. pojemności i wydajności takich samych bądź lepszych w stosunku do oryginału produkowanego przez producenta, w celu wykazania równoważności tj. raport z badań (testów) wydajności określonych na podstawie norm: a) ISO/IEC 19752 Metoda określania wydajności wkładów z tonerem dla monochromatycznych drukarek elektrofotograficznych i urządzeń wielofunkcyjnych zawierających elementy drukarki b) ISO/IEC 19798 Metoda określania wydajności wkładów tonera dla drukarek kolorowych i urządzeń wielofunkcyjnych zawierających elementy drukarki c) ISO/IEC 24711 Metoda określania wydajności wkładów atramentowych w kolorowych drukarkach atramentowych i urządzeniach wielofunkcyjnych zawierających elementy drukarki d) ISO/IEC 24712 Strony testowe kolorów do pomiaru wydajności materiałów biurowych e) ISO/IEC 29102 Metoda określania wydajności atramentów z tuszem do drukowania w kolorze przy użyciu drukarek atramentowych i wielofunkcyjnych urządzeń zawierających elementy drukarki atramentowej f) ISO/IEC 29103 Strony testowe fotografii kolorowej do pomiaru wydajności wkładów atramentowych lub norm równoważnych potwierdzających zgodność z opisem przedmiotu zamówienia, przeprowadzonych przez: niezależną jednostkę uprawnioną do kontroli jakości. 2) Pod pojęciem niezależnej instytucji należy rozumieć podmiot, który spełnia łącznie wszystkie przesłanki: • nie jest producentem oferowanych materiałów, • nie jest Wykonawcą składającym ofertę, importerem lub dystrybutorem oferowanych materiałów; • ma własne laboratorium, posiadające akredytację wydaną przez Polskie Centrum Akredytacji w zakresie badania wydajności materiałów eksploatacyjnych do drukarek, kopiarek i urządzeń wielofunkcyjnych. 3) Raport z badań (testów) wydajności musi być opatrzony podpisem osoby uprawnionej do wystawiania takiego dokumentu tj. przedstawiciela instytucji niezależnej, o której mowa powyżej. Z treści dokumentu musi wynikać, że podmiot posiada stosowną akredytację do przeprowadzania takiego badania. 4) Akredytacja może być wystawiona przez zagraniczny odpowiednik PCA [...]
Internal identifier: ZP.55.2024
Type of procedure: Restricted
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 30125000 Parts and accessories of photocopying apparatus
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: materiały eksploatacyjne do drukarek, kserokopiarek, urządzeń wielofunkcyjnych i faksów
Internal identifier: Zadanie 1