610191-2026 - Competition
Poland – Financial and insurance services – Świadczenie przez Wykonawców usługi pośrednictwa finansowego polegającej na udzielaniu i kompleksowej obsłudze pożyczek dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w ramach „Pakietu pożyczek 2 (hipoteczna, inwestycyjna, obrotowa) ze środków pochodzących ze zwrotów instrumentów finansowych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020”
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Świadczenie przez Wykonawców usługi pośrednictwa finansowego polegającej na udzielaniu i kompleksowej obsłudze pożyczek dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w ramach „Pakietu pożyczek 2 (hipoteczna, inwestycyjna, obrotowa) ze środków pochodzących ze zwrotów instrumentów finansowych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020”
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie przez wyłonionego Wykonawcę (zwanego także „Pośrednikiem Finansowym”) usługi pośrednictwa finansowego polegającej na udzielaniu i kompleksowej obsłudze pożyczek dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w ramach „Pakietu pożyczek 2 (hipoteczna, inwestycyjna, obrotowa) ze środków pochodzących ze zwrotów instrumentów finansowych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020”. Szczegółowe warunki i zasady, na jakich będą udzielane Pożyczki, a także prawa i obowiązki Wykonawcy oraz Zamawiającego (związane z realizacją przedmiotu zamówienia) zostały opisane we wzorze Umowy stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ. Wykonawca ze Środków przekazanych przez Zamawiającego będzie udzielać w swoim imieniu, ale na rachunek Zamawiającego, Pożyczek zgodnie z zasadami oraz warunkami określonymi w niniejszym SWZ (w tym umowie stanowiącej Załącznik nr 1 do SWZ) i na podstawie zawartej z Zamawiającym Umowy (według wzoru stanowiącego Załącznik nr 1 do SWZ). 2. Pośrednik Finansowy (Wykonawca) wybrany w ramach niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia, będzie zobowiązany do zawarcia z Zamawiającym umowy dotyczącej świadczenia usług objętych niniejszym zamówieniem, według wzoru stanowiącego Załącznik nr 1 do SWZ. Wzór Umowy określa szczegółowy zakres praw i obowiązków Wykonawcy, a także Zamawiającego. 3. Wykonawca w celu realizacji zamówienia zapewni co najmniej jeden punkt obsługi klienta (POK) usytuowany na terenie województwa lubuskiego. 4. Wykonawcę obciąża ryzyko kredytowe wynikające z prowadzonej działalności pożyczkowej. 5. Zamówienie zostało podzielone przez Zamawiającego na cztery wyodrębnione części (Usługa I, Usługa II, Usługa III, Usługa IV), o czym mowa w Rozdziale VIII SWZ. 6. Kwota środków pieniężnych udostępnionych przez Zamawiającego na realizację zamówienia (wszystkich czterech wyodrębnionych części zamówienia, o których mowa w Rozdziale VIII SWZ) podstawowego (bez prawa opcji) wynosi 32.000.000,00 (słownie: trzydzieści dwa miliony 00/100) złotych. Podana kwota nie stanowi szacunkowej wartości zamówienia. 7. Zamawiający mając na względzie przepis art. 441 ust. 1 Prawa zamówień publicznych przewiduje Prawo Opcji w odniesieniu do wszystkich czterech wyodrębnionych części zamówienia, o których mowa Rozdziale VIII SWZ (Usługa I, Usługa II, Usługa III, Usługa IV): Szczegółowe informacje znajdują się w Specyfikacji Warunków Zamówienia.
Internal identifier: LFR/01/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 66000000 Financial and insurance services
Additional classification (cpv): 66113000 Credit granting services
5. Lot
Lot: LOT-0002
Title: Usługa I – świadczenia usługi pośrednictwa finansowego polegającej na udzielaniu i kompleksowej obsłudze Pożyczek, na warunkach wskazanych w Umowie, na które Zamawiający przeznacza środki w wysokości 8.000.000,00 (słownie: osiem milionów 00/100) złotych.
Description: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Specyfikacja Warunków Zamówienia.
Internal identifier: Usługa I
Options:
Description of the options: Prawo Opcji w odniesieniu do wszystkich czterech wyodrębnionych części zamówienia, o których mowa Rozdziale VIII SWZ (Usługa I, Usługa II, Usługa III, Usługa IV): a) Prawo Opcji w odniesieniu do części zamówienia oznaczonej jako Usługa I: Prawo Opcji 1: rozszerzenie zamówienia podstawowego o kwotę 4.000.000,00 (słownie: cztery miliony 00/100) złotych, Prawo Opcji 2: rozszerzenie zamówienia podstawowego o kwotę 4.000.000,00 (słownie: cztery miliony 00/100) złotych, - łącznie do wysokości 100% wartości części zamówienia oznaczonej jako Usługa I. Realizacja opcjonalnego przedmiotu zamówienia (wynikającego z Prawa Opcji) nastąpi po uprzednim doręczeniu Wykonawcy (danej części zamówienia) przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystaniu z Prawa Opcji, w nieprzekraczalnych terminach oraz na warunkach wskazanych w ust. 9 poniżej. Terminy i warunki niezbędne do złożenia przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystaniu z Prawa Opcji (w odniesieniu do wszystkich wyodrębnionych części zamówienia – Usługi I, Usługi II, Usługi III i Usługi IV) są następujące: Prawo Opcji 1 – do 12 miesięcy licząc od dnia zawarcia Umowy z Wykonawcą (danej części zamówienia) i jednocześnie po wykorzystaniu co najmniej 80% wartości przekazanych Środków przez Zamawiającego (dwa warunki muszą być spełnione łącznie). Okres Budowy Portfela w przypadku skorzystania przez Zamawiającego z Prawa Opcji 1 nie może przekroczyć 24 miesięcy od dnia zawarcia Umowy z Wykonawcą (dotyczącej danej części zamówienia). Szczegółowe informacje dotyczące prawa opcji zawiera rozdział V SWZ.
Lot: LOT-0003
Title: Usługa II – świadczenia usługi pośrednictwa finansowego polegającej na udzielaniu i kompleksowej obsłudze Pożyczek, na warunkach wskazanych w Umowie, na które Zamawiający przeznacza środki w wysokości 8.000.000,00 (słownie: osiem milionów 00/100) złotych.
Internal identifier: Usługa II
Description of the options: Prawo Opcji w odniesieniu do wszystkich czterech wyodrębnionych części zamówienia, o których mowa Rozdziale VIII SWZ (Usługa I, Usługa II, Usługa III, Usługa IV): Prawo Opcji w odniesieniu do części zamówienia oznaczonej jako Usługa II: Prawo Opcji 1: rozszerzenie zamówienia podstawowego o kwotę 4.000.000,00 (słownie: cztery miliony 00/100) złotych, Prawo Opcji 2: rozszerzenie zamówienia podstawowego o kwotę 4.000.000,00 (słownie: cztery miliony 00/100) złotych, - łącznie do wysokości 100% wartości części zamówienia oznaczonej jako Usługa II. Realizacja opcjonalnego przedmiotu zamówienia (wynikającego z Prawa Opcji) nastąpi po uprzednim doręczeniu Wykonawcy (danej części zamówienia) przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystaniu z Prawa Opcji, w nieprzekraczalnych terminach oraz na warunkach wskazanych w ust. 9 poniżej. Terminy i warunki niezbędne do złożenia przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystaniu z Prawa Opcji (w odniesieniu do wszystkich wyodrębnionych części zamówienia – Usługi I, Usługi II, Usługi III i Usługi IV) są następujące: Prawo Opcji 1 – do 12 miesięcy licząc od dnia zawarcia Umowy z Wykonawcą (danej części zamówienia) i jednocześnie po wykorzystaniu co najmniej 80% wartości przekazanych Środków przez Zamawiającego (dwa warunki muszą być spełnione łącznie). Okres Budowy Portfela w przypadku skorzystania przez Zamawiającego z Prawa Opcji 1 nie może przekroczyć 24 miesięcy od dnia zawarcia Umowy z Wykonawcą (dotyczącej danej części zamówienia). Szczegółowe informacje dotyczące prawa opcji zawiera rozdział V SWZ.
Lot: LOT-0004
Title: Usługa III – świadczenia usługi pośrednictwa finansowego polegającej na udzielaniu i kompleksowej obsłudze Pożyczek, na warunkach wskazanych w Umowie, na które Zamawiający przeznacza środki w wysokości 8.000.000,00 (słownie: osiem milionów 00/100) złotych.
Internal identifier: Usługa III
Description of the options: Prawo Opcji w odniesieniu do wszystkich czterech wyodrębnionych części zamówienia, o których mowa Rozdziale VIII SWZ (Usługa I, Usługa II, Usługa III, Usługa IV): Prawo Opcji w odniesieniu do części zamówienia oznaczonej jako Usługa III: Prawo Opcji 1: rozszerzenie zamówienia podstawowego o kwotę 4.000.000,00 (słownie: cztery miliony 00/100) złotych, Prawo Opcji 2: rozszerzenie zamówienia podstawowego o kwotę 4.000.000,00 (słownie: cztery miliony 00/100) złotych, - łącznie do wysokości 100% wartości części zamówienia oznaczonej jako Usługa III. Realizacja opcjonalnego przedmiotu zamówienia (wynikającego z Prawa Opcji) nastąpi po uprzednim doręczeniu Wykonawcy (danej części zamówienia) przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystaniu z Prawa Opcji, w nieprzekraczalnych terminach oraz na warunkach wskazanych w ust. 9 poniżej. Terminy i warunki niezbędne do złożenia przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystaniu z Prawa Opcji (w odniesieniu do wszystkich wyodrębnionych części zamówienia – Usługi I, Usługi II, Usługi III i Usługi IV) są następujące: Prawo Opcji 1 – do 12 miesięcy licząc od dnia zawarcia Umowy z Wykonawcą (danej części zamówienia) i jednocześnie po wykorzystaniu co najmniej 80% wartości przekazanych Środków przez Zamawiającego (dwa warunki muszą być spełnione łącznie). Okres Budowy Portfela w przypadku skorzystania przez Zamawiającego z Prawa Opcji 1 nie może przekroczyć 24 miesięcy od dnia zawarcia Umowy z Wykonawcą (dotyczącej danej części zamówienia). Szczegółowe informacje dotyczące prawa opcji zawiera rozdział V SWZ.
Lot: LOT-0005
Title: Usługa IV – świadczenia usługi pośrednictwa finansowego polegającej na udzielaniu i kompleksowej obsłudze Pożyczek, na warunkach wskazanych w Umowie, na które Zamawiający przeznacza środki w wysokości 8.000.000,00 (słownie: osiem milionów 00/100) złotych.
Internal identifier: Usługa IV
Description of the options: Prawo Opcji w odniesieniu do wszystkich czterech wyodrębnionych części zamówienia, o których mowa Rozdziale VIII SWZ (Usługa I, Usługa II, Usługa III, Usługa IV): Prawo Opcji w odniesieniu do części zamówienia oznaczonej jako Usługa IV: Prawo Opcji 1: rozszerzenie zamówienia podstawowego o kwotę 4.000.000,00 (słownie: cztery miliony 00/100) złotych, Prawo Opcji 2: rozszerzenie zamówienia podstawowego o kwotę 4.000.000,00 (słownie: cztery miliony 00/100) złotych, - łącznie do wysokości 100% wartości części zamówienia oznaczonej jako Usługa IV. Realizacja opcjonalnego przedmiotu zamówienia (wynikającego z Prawa Opcji) nastąpi po uprzednim doręczeniu Wykonawcy (danej części zamówienia) przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystaniu z Prawa Opcji, w nieprzekraczalnych terminach oraz na warunkach wskazanych w ust. 9 poniżej. Terminy i warunki niezbędne do złożenia przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystaniu z Prawa Opcji (w odniesieniu do wszystkich wyodrębnionych części zamówienia – Usługi I, Usługi II, Usługi III i Usługi IV) są następujące: Prawo Opcji 1 – do 12 miesięcy licząc od dnia zawarcia Umowy z Wykonawcą (danej części zamówienia) i jednocześnie po wykorzystaniu co najmniej 80% wartości przekazanych Środków przez Zamawiającego (dwa warunki muszą być spełnione łącznie). Okres Budowy Portfela w przypadku skorzystania przez Zamawiającego z Prawa Opcji 1 nie może przekroczyć 24 miesięcy od dnia zawarcia Umowy z Wykonawcą (dotyczącej danej części zamówienia). Szczegółowe informacje dotyczące prawa opcji zawiera rozdział V SWZ.