610553-2026 - Competition
Poland – IT software package – Dostawa rozwiązania informatycznego obejmującego funkcjonalność rozszerzonego wykrywania i reakcji na zagrożenia w różnych warstwach zabezpieczeń (XDR)
Contract or concession notice – standard regime
Supplies - Services
2. Procedure
Procedure
Title: Dostawa rozwiązania informatycznego obejmującego funkcjonalność rozszerzonego wykrywania i reakcji na zagrożenia w różnych warstwach zabezpieczeń (XDR)
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa, wdrożenie i migracja danych przez Wykonawcę, na rzecz Odbiorcy - Ministerstwa Sprawiedliwości, sądów powszechnych oraz Centrum Zakupów dla Sądownictwa Instytucja Gospodarki Budżetowej (CZdS IGB), Systemu klasy XDR (Extended\Endpoint Detection and Response) - rozwiązania informatycznego obejmującego funkcjonalność rozszerzonego wykrywania i reakcji na zagrożenia w różnych warstwach zabezpieczeń, zapewniającą kompleksową ochronę środowiska informatycznego przed atakami, wraz z Gwarancją, Wsparciem Technicznym, Warsztatami Szkoleniowymi, integracji z posiadanymi systemami SIEM i SOAR oraz Usługami Asysty Technicznej. Wdrożenie obejmować będzie uruchomienie Systemu oraz konfigurację zgodnie z wymaganiami Zamawiającego, w zakresie niezbędnym do poprawnego działania tego Systemu, jak również przeprowadzenie transferu wiedzy i migracji danych. 2. W ramach przedmiotu zamówienia podstawowego, Wykonawca zobowiązuje się w szczególności: 1) dostarczyć Oprogramowanie wymagane do prawidłowego działania Systemu, 2) udzielić lub zapewnić udzielenie wszelkich licencji wraz ze Wsparciem Technicznym, na czas oznaczony 36 miesięcy od podpisania Protokołu Odbioru Wdrożenia, wymaganych do prawidłowego działania Systemu, jako całości jak i poszczególnych jego elementów, dla co najmniej 100 tysięcy stacji roboczych lub serwerów w rozproszonej infrastrukturze informatycznej Odbiorcy i Jednostek (o ile dotyczy) z czego 7 000 dla Ministerstwa Sprawiedliwości, 93 000 dla Jednostek, 170 dla CZdS IGB (ilość licencji dla CZdS IGB stanowi opcjonalny zakres zamówienia). Licencjobiorcą jest Odbiorca, a podmiotami uprawnionymi do korzystania z Systemu są Jednostki, 3) wdrożyć, uruchomić i skonfigurować System przeprowadzić migrację danych oraz odtworzenie konfiguracji z obecnie eksploatowanego Systemu, 4) wykonać Dokumentację Projektową i Dokumentację Powykonawczą, 5) przenieść na Odbiorcę autorskie prawa majątkowe do Dokumentacji opracowanej przez Wykonawcę w ramach Umowy, 6) w ramach wdrożenia - wykonać transfer wiedzy dla maksymalnie 20 osób wskazanych przez Odbiorcę, z zakresu funkcjonowania dostarczonego Systemu i działań utrzymaniowych i rozwojowych w obszarze administrowania nim, w zakresie i na warunkach opisanych w Rozdziale V OPZ (Zał. nr 2 do SWZ), 7) udzielić Odbiorcy Gwarancji na dostarczony w ramach Umowy System, w tym Gwarancji na Oprogramowanie, od dnia podpisania Protokołu Odbioru Wdrożenia Systemu do upływu okresu obowiązywania licencji, nie dłużej niż na okres 36 miesięcy oraz świadczyć w tym okresie usługi gwarancyjne w zakresie wdrożonego Systemu, w ramach wynagrodzenia wynikającego z Umowy, 8) przeprowadzić Warsztaty Szkoleniowe dla maksymalnie 20 osób wskazanych przez Odbiorcę, związane z oferowanym Systemem, w zakresie i na warunkach opisanych w Rozdziale VI OPZ (Zał. nr 2 do SWZ), 3. W ramach przedmiotu zamówienia opcjonalnego (prawo opcji), Wykonawca zobowiązuje się: • zapewnić do 170 sztuk licencji na rzecz CZdS IGB, • przeprowadzić integrację z posiadanymi systemami SIEM i SOAR na zasadach określonych w Rozdziale II OPZ (zał. Nr 2 do SWZ), • zapewnić Usługi Asysty Technicznej w języku polskim, w maksymalnej ilości 2000 roboczogodzin w okresie obowiązywania Umowy, na warunkach opisanych w Rozdziale VIII OPZ (Zał. nr 2 do SWZ). 4. Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2 do SWZ. 5. Zamawiający nie wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia, o którym mowa w art. 95 ust. 1 ustawy Pzp. 6. Wykaz Jednostek, na rzecz których udzielane mogą być zamówienia, stanowi Załącznik nr 8 do SWZ.
Internal identifier: WZP-421-49/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Additional nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 48517000 IT software package
Additional classification (cpv): 72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support, 72267000 Software maintenance and repair services, 72220000 Systems and technical consultancy services, 48600000 Database and operating software package
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa, wdrożenie i migracja danych przez Wykonawcę, na rzecz Odbiorcy - Ministerstwa Sprawiedliwości, sądów powszechnych oraz Centrum Zakupów dla Sądownictwa Instytucja Gospodarki Budżetowej (CZdS IGB), Systemu klasy XDR (Extended\Endpoint Detection and Response) - rozwiązania informatycznego obejmującego funkcjonalność rozszerzonego wykrywania i reakcji na zagrożenia w różnych warstwach zabezpieczeń, zapewniającą kompleksową ochronę środowiska informatycznego przed atakami, wraz z Gwarancją, Wsparciem Technicznym, Warsztatami Szkoleniowymi, integracją z posiadanymi systemami SIEM i SOAR oraz Usługami Asysty Technicznej. Wdrożenie obejmować będzie uruchomienie Systemu oraz konfigurację zgodnie z wymaganiami Zamawiającego, w zakresie niezbędnym do poprawnego działania tego Systemu, jak również przeprowadzenie transferu wiedzy i migracji danych. 2. W ramach przedmiotu zamówienia podstawowego, Wykonawca zobowiązuje się w szczególności: 1) dostarczyć Oprogramowanie wymagane do prawidłowego działania Systemu, 2) udzielić lub zapewnić udzielenie wszelkich licencji wraz ze Wsparciem Technicznym, na czas oznaczony 36 miesięcy od podpisania Protokołu Odbioru Wdrożenia, wymaganych do prawidłowego działania Systemu, jako całości jak i poszczególnych jego elementów, dla co najmniej 100 tysięcy stacji roboczych lub serwerów w rozproszonej infrastrukturze informatycznej Odbiorcy i Jednostek (o ile dotyczy) z czego 7 000 dla Ministerstwa Sprawiedliwości, 93 000 dla Jednostek, 170 dla CZdS IGB (ilość licencji dla CZdS IGB stanowi opcjonalny zakres zamówienia). Licencjobiorcą jest Odbiorca, a podmiotami uprawnionymi do korzystania z Systemu są Jednostki, 3) wdrożyć, uruchomić i skonfigurować System przeprowadzić migrację danych oraz odtworzenie konfiguracji z obecnie eksploatowanego Systemu, 4) wykonać Dokumentację Projektową i Dokumentację Powykonawczą, 5) przenieść na Odbiorcę autorskie prawa majątkowe do Dokumentacji opracowanej przez Wykonawcę w ramach Umowy, 6) w ramach wdrożenia - wykonać transfer wiedzy dla maksymalnie 20 osób wskazanych przez Odbiorcę, z zakresu funkcjonowania dostarczonego Systemu i działań utrzymaniowych i rozwojowych w obszarze administrowania nim, w zakresie i na warunkach opisanych w Rozdziale V OPZ (Zał. nr 2 do SWZ), 7) udzielić Odbiorcy Gwarancji na dostarczony w ramach Umowy System, w tym Gwarancji na Oprogramowanie, od dnia podpisania Protokołu Odbioru Wdrożenia Systemu do upływu okresu obowiązywania licencji, nie dłużej niż na okres 36 miesięcy oraz świadczyć w tym okresie usługi gwarancyjne w zakresie wdrożonego Systemu, w ramach wynagrodzenia wynikającego z Umowy, 8) przeprowadzić Warsztaty Szkoleniowe dla maksymalnie 20 osób wskazanych przez Odbiorcę, związane z oferowanym Systemem, w zakresie i na warunkach opisanych w Rozdziale VI OPZ (Zał. nr 2 do SWZ), 3. W ramach przedmiotu zamówienia opcjonalnego (prawo opcji), Wykonawca zobowiązuje się: • zapewnić do 170 sztuk licencji na rzecz CZdS IGB, • przeprowadzić integrację z posiadanymi systemami SIEM i SOAR na zasadach określonych w Rozdziale II OPZ (zał. Nr 2 do SWZ), • zapewnić Usługi Asysty Technicznej w języku polskim, w maksymalnej ilości 2000 roboczogodzin w okresie obowiązywania Umowy, na warunkach opisanych w Rozdziale VIII OPZ (Zał. nr 2 do SWZ). 4. Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia był świadczony przez Wykonawcę, który w całym okresie obowiązywania Umowy posiada status Producenta lub autoryzowanego Partnera Producenta lub inną formę współpracy, uprawniającą do dostarczenia na rynku polskim oferowanego Oprogramowania wraz z udzieleniem licencji, Wsparciem Technicznym oraz do świadczenia usług gwarancyjnych i Usług Asysty Technicznej, dotyczących tego Oprogramowania.
Additional classification (cpv): 48600000 Database and operating software package, 72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support, 72267000 Software maintenance and repair services, 72220000 Systems and technical consultancy services
Options:
Description of the options: Prawo opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp - Zamawiający gwarantuje wykonanie pełnego zakresu zamówienia określonego w Załączniku nr 2 do SWZ, z wyjątkiem: • ilości maksymalnie 170 sztuk licencji na rzecz CZdS IGB, które Jednostka zakupi w zależności od potrzeb do maksymalnej wysokości 170 sztuk. Zakup licencji jest uprawnieniem Odbiorcy, a więc niewykorzystanie w całości lub w jakiejkolwiek części przewidzianych w ramach prawa opcji ilości licencji, nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń z tego tytułu w stosunku do Zamawiającego lub Odbiorcy. Sposób zlecenia zakupu licencji na rzecz CZdS IGB określa Rozdz. II OPZ. Zatwierdzone przez Odbiorcę zlecenie zakupu licencji jest równoznaczne ze złożeniem oświadczenia w zakresie uruchomienia opcjonalnego zakresu zamówienia (prawa opcji). • usług Asysty Technicznej opisanych w Rozdziale VIII OPZ (Zał. nr 2 do SWZ), stanowiących opcjonalny zakres zamówienia, które Odbiorca będzie realizował zgodnie z bieżącymi potrzebami Jednostek w tym zakresie, w okresie obowiązywania Umowy, w maksymalnej ilości 2000 roboczogodzin. Świadczenie Usług Asysty Technicznej jest uprawnieniem Odbiorcy, a więc niewykorzystanie w całości lub w jakiejkolwiek części przewidzianych w Umowie roboczogodzin, nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń z tego tytułu w stosunku do Zamawiającego lub Odbiorcy. Sposób zlecania Usług Asysty Technicznej określa Rozdz. VIII OPZ. Zatwierdzone przez Odbiorcę zlecenie Usług Asysty Technicznej jest równoznaczne ze złożeniem oświadczenia w zakresie uruchomienia opcjonalnego zakresu zamówienia (prawa opcji). • Przeprowadzenia integracji z posiadanymi systemami SIEM i SOAR na zasadach określonych w Rozdziale II OPZ. Zlecenie przeprowadzenia integracji jest uprawnieniem Odbiorcy, a więc niewykorzystanie w całości lub w jakiejkolwiek części przewidzianej w ramach prawa opcji integracji, nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń z tego tytułu w stosunku do Zamawiającego lub Odbiorcy. Sposób zlecenia przeprowadzenia integracji określa Rozdz. II OPZ. Zatwierdzone przez Odbiorcę zlecenie przeprowadzenia integracji jest równoznaczne ze złożeniem oświadczenia w zakresie uruchomienia opcjonalnego zakresu zamówienia (prawa opcji).