610672-2022 - ResultRomania-București: Parts of radio and radar equipment
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Acord cadru Piese de schimb pentru echipamente de comunicatii
Reference number: 4265965/A1858/1
II.1.2.
Main CPV code
32352100 Parts of radio and radar equipment
II.1.4.
Short description
Acordul-cadru are ca obiect achizitionarea de piese de schimb pentru echipamente de comunicatii structurata pe 4 loturi , pentru o perioadă de 4 ani
Lotul 1 - Acumulatori monolit 6V minim 180Ah
Lotul 2 - Acumulatori monolit 2V minim 300 Ah / minim 400 Ah
Lotul 3 - Piese de schimb pentru echipamente de comunicatii tip Panther/Jaguar
Lotul 4 - Piese de schimb pentru echipamente de comunicatii tip Harris din familia FALCON III
Cantitățile minime și maxime ale acordului cadru, cantitățile minime și maxime ale contractului subsecvent și specificațiile tehnice ale produselor se regăsesc în caietele de sarcini.
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 17 zile.
Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Acumulatori monolit 2V/minim 300Ah si Acumulatori monolit 2V/minim 400Ah
Lot No: 2
II.2.2.
Additional CPV code(s)
31431000 Lead-acid accumulators
II.2.4.
Description of the procurement
Acumulatori monolit 2V/minim 300Ah - Cantitati minime/maxime acord cadru : 384/5280 bucati
Acumulatori monolit 2V/minim 400Ah - Cantitati minime/maxime acord cadru : 384/5280 bucati
Cantitati minime/maxime a celui mai mic contract subsecvent pentru acumulatori monolit 2V/minim 300Ah : 72/144 bucati
Cantitati minime/maxime a celui mai mare contract subsecvent pentru acumulatori monolit 2V/minim 300Ah : 960/1680 bucati
Cantitati minime/maxime a celui mai mic contract subsecvent pentru acumulatori monolit 2V/minim 400Ah : 72/144 bucati
Cantitati minime/maxime a celui mai mare contract subsecvent pentru acumulatori monolit 2V/minim 400Ah : 960/1680 bucati
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru acumulatori monolit 2V/minim 300Ah este de 1.559.880,00 lei.
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru acumulatori monolit 2V/minim 400Ah este de 1.842.960,00 lei.
Garantia de participare : 34.028,40 lei
Piese de schimb pentru echipamente de comunicaţii tip PANTHER /JAGUAR
Lot No: 3
Achizitia de Piese de schimb pentru echipamente de comunicaţii tip PANTHER /JAGUAR
Cantitati minime/maxime acord cadru : 2.323/5.674 bucati
Cantitati minime/maxime a celui mai mic contract subsecvent : 5/152 bucati
Cantitati minime/maxime a celui mai mare contract subsecvent : 13/381 bucati
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 4.603.169,00 lei fara TVA
Garantia de participare : 46.031,69 lei
Piese de schimb pentru echipamentele de comunicaţii tip HARRIS FALCON III
Lot No: 4
Achizitia de Piese de schimb pentru echipamentele de comunicaţii tip HARRIS FALCON III
Cantitati minime/maxime acord cadru : 3.438/49.515 bucati
Cantitati minime/maxime a celui mai mic contract subsecvent : 1/229 bucati
Cantitati minime/maxime a celui mai mare contract subsecvent : 1/1185 bucati
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 54.850.929,18 lei fara TVA
Garantia de participare : 548.509,29 lei
Acumulatori monolit 6V/minim 180Ah
Lot No: 1
Achizitia de acumulatori monolit 6V minim180Ah
Cantitati minime/maxime acord-cadru : 312/1.760 bucati
Cantitati minime/maxime a celui mai mic contract subsecvent : 24/320 bucati
Cantitati minime/maxime a celui mai mare contract subsecvent : 120/560 bucati
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 919.520,00 lei fara TVA
Garantia de participare : 9195.20 lei