610916-2022 - ResultRomania-Săbăreni: Miscellaneous equipment
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Achizitia de utilaje, instalatii si echipamente pentru introducerea in productie pentru investiția “Funcționalizarea suprafeței transmucozale la bonturile protetice pe implanturile dentare în scopul sigilarii spațiului peri-implantar”
Reference number: 32250129_2022_PAAPD1367778
II.1.2.
Main CPV code
39300000 Miscellaneous equipment
II.1.4.
Short description
Achizitia de utilaje, instalatii si echipamente pentru introducerea in productie pentru investiția “Funcționalizarea suprafeței transmucozale la bonturile protetice pe implanturile dentare în scopul sigilarii spațiului peri-implantar”:
1. Microscop electronic tip SEM, 1 buc
2. Strung CNC cu alimentator de bare, tip 1, 1buc
3. Strung CNC cu alimentator de bare, tip 2, 2 buc
4. Sistem tratament cu plasma, 1 buc
5. Tester duritate, 1 buc
6. Tester oboseala, 1 buc
7. Incubator biologie, 1 buc
8. Autoclava sterilizare , 1 buc
9. Hota cu flux laminar, 1 buc
10. Compresor cu surub, 1 buc
11. balanta gravimetrica , 1 buc
Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor- 12 zile, conform articol 160-161 alin. 2 din Legea nr. 98/2016.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement