Additional information
2. In cazul in care Entitatea Contractanta solicita prelungirea perioadei de valabilitate a ofertelor, ofertantul este obligat sa procedeze si la prelungirea perioadei de valabilitate a garantiei de participare. În situatia in care ofertantul refuza extinderea valabilitatii ofertei si garantiei de participare, acesta va fi exclus din procedura.
5. Ofertantii vor transmite oferta și raspunsurile la clarificari (inclusiv documentele intocmite/emise de catre ofertant/tert/subcontactant cu scopul confirmarii DUAE) prin mijloace electronice, semnate cu semnatura electronica extinsa, bazata pe un certificat, eliberat de un furnizor de servicii de certificare acreditat. Ofertele, orice corespondenta și documente legate de procedura de atribuire transmise intre ofertant și entitatea contractanta trebuie redactate în limba romana.