613242-2019 - ResultRomania-Bucharest: Furniture
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
„Acord-cadru de furnizare mobilier pentru birouri, cancelarii, săli de conferințe și de festivități”
Reference number: 38248861/2019/01
II.1.2.
Main CPV code
39100000 Furniture
II.1.4.
Short description
Procedura de achizitie publica se va organiza si derula de catre autoritatea contractanta Direcția de Administrare a Unităților de Învățământ Sector 4, in nume propriu, precum si in numele si pentru autoritatile contractante: Sectorul 4 al municipiului București, Direcția Generală de Impozite și Taxe Locale Sector 4, Direcția Generală de Evidență a Persoanelor Sector 4, Direcţia Generală de Asistenţă Socială și Protecţia Copilului Sector 4, Direcția de Mobilitate Urbană Sector 4, Direcția Piețe și Gestionare Activități Comerciale Sector 4, in baza unui protocol de asociere incheiat in acest sens.
Protocolul de asociere a fost incheiat in baza urmatoarelor prevederi legislative incidente: in temeiul prevederilor art. 3 alin. (1), art. 4 alin. (1) lit. c) și art. 44 alin. (1), (2), (3) din Legea nr. 98/2016 privind achizițiile publice, cu modificările și completările ulterioare.
Valoarea estimata minimă a acordului-cadru/in lei fara TVA 1 084 89 [...] detalii pe www.e-licitatie.ro
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
34928400 Urban furniture
II.2.4.
Description of the procurement
Acord-cadru de furnizare mobilier pentru birouri, cancelarii, sali de conferinte si de festivitati.
Protocolul de asociere a fost incheiat in baza urmatoaelor prevederi legislative incidente: in temeiul prevederilor art. 3 alin. (1), art. 4 alin. (1) lit. c) și art. 44 alin. (1), (2), (3) din Legea nr. 98/2016 privind achizițiile publice, cu modificările și completările ulterioare.
Valoarea estimata minimă a acordului-cadru/in lei fara TVA 1 084 894,81 RON.
Valoarea maximă a acordului-cadru/in lei fara TVA 127 809 419,40 RON.
Valoarea celui mai mic contract subsecvent/in lei fara TVA 154 984,97 RON.
Valoarea celui mai mare contract subsecvent/in lei fara TVA 4 492 708,42 RON.
Numărul estimat de contracte subsecvente ce urmează a se încheia pe perioada de derulare a acordului-cadru este de aproximativ 28 contracte subsecvente, câte 7 contracte subsecvente pe an calendaristic, pe întreaga perioada a acordului-cadru de 4 ani calendaristici.