614376-2026 - Competition
Poland – Medical equipments – Dostawa toru wizyjnego laparoskopowego z kolumną laparoskopową
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Dostawa toru wizyjnego laparoskopowego z kolumną laparoskopową
Description: I. Przedmiotem zamówienia jest dostawa toru wizyjnego laparoskopowego z kolumną laparoskopową. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera tabela asortymentowo-cenowa zał. nr 2 do SWZ i opis przedmiotu zamówienia – zestawienie parametrów wymaganych („OPZ”) zał. nr 3 do SWZ oraz wzór umowy zał. nr 5 do SWZ. II. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. Rezygnacja z podziału zamówienia na części jest uzasadniona obiektywnymi czynnikami natury technicznej, technologicznej, organizacyjnej oraz względami bezpieczeństwa pacjentów, a także koniecznością zapewnienia należytego wykonania zamówienia. Przedmiotem zamówienia jest zintegrowany medyczny system endoskopowy (tor wizyjny wraz z kolumną laparoskopową). Wszystkie elementy wchodzące w skład zestawu stanowią nierozerwalną całość funkcjonalną i techniczną. Dopuszczenie dostawy poszczególnych komponentów pochodzących od różnych producentów niesie za sobą wysokie ryzyko wystąpienia konfliktów technologicznych, utraty jakości obrazu, opóźnień w transmisji lub całkowitej niestabilności sygnału, co w warunkach operacyjnych jest niedopuszczalne. Aparatura objęta zamówieniem będzie wykorzystywana na bloku operacyjnym do przeprowadzania procedur chirurgicznych o podwyższonym ryzyku. Jakiekolwiek zakłócenia w pracy toru wizyjnego w trakcie operacji stanowią bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia pacjenta. Mając na uwadze powyższe, podział zamówienia na części naraziłby Zamawiającego na poważne trudności techniczne i organizacyjne, a przede wszystkim na ryzyko nienależytego działania aparatury medycznej. W związku z tym, decyzja o łącznym traktowaniu przedmiotu zamówienia jest w pełni uzasadniona i służy ochronie interesu publicznego, a w szczególności zdrowia pacjentów. III. Przedmiot zamówienia wykonywany jest w ramach udzielonej dotacji celowej na dofinansowanie z budżetu państwa realizacji programu inwestycyjnego pn. „Utworzenie interdyscyplinarnego centrum leczenia i diagnostyki Instytutu Matki i Dziecka” - umowa nr DOI/FM/SIS/2/106/1155/2023. IV. 1.Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 oraz art. 14 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE. L. z 2016 r. Nr 119, str. 1) („RODO”) chcielibyśmy poinformować o zasadach przetwarzania danych osobowych w przypadku, gdy Zamawiający przetwarza Pana/i dane osobowe w związku z prowadzeniem postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. 2. Administratorem Pana/i danych osobowych jest Zamawiający. 3. Z Zamawiającym w zakresie spraw związanych z ochroną danych osobowych można kontaktować się: 1) kierując pismo na adres jego siedziby lub elektronicznie za pośrednictwem korespondencji mailowej na adres: dyr@imid.med.pl albo 2) za pośrednictwem platformy ePUAP na adres: /IMiDWarszawa/SkrytkaESP. 4. Zamawiający wyznaczył Inspektora Ochrony Danych („IOD”), z którym może się Pan/i kontaktować w sprawach przetwarzania Pana/i danych osobowych. Kontakt z IOD jest możliwy za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem: iod@imid.med.pl , telefonicznie pod nr (22) 32 77 495 lub pisemnie na adres siedziby Zamawiającego. 5. Zamawiający przetwarza Pana/i dane osobowe w następujących celach: 1) przeprowadzenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w zw. z art. 9 ust. 2 lit. g RODO w zw. z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych; 2) weryfikacja informacji o niekaralności w ramach podmiotowych środków dowodowych – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c w zw. z art. 10 RODO w zw. z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych; 3) archiwizacja danych osobowych – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w zw. z art. 9 ust. 2 lit. j RODO w zw. z ustawą o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach; 4) ustalenie, dochodzenie lub obrona roszczeń w związku z prowadzoną działalnością – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. e RODO lub art. 9 ust. 2 lit. f RODO, tj. przetwarzanie jest niezbędne do wykonania zadań realizowanych w interesie publicznym – właściwego gospodarowania mieniem Zamawiającego, tj. przeprowadzeniem ważnego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, gwarantującego prawidłowe wydatkowanie środków publicznych. Szczegółowa klauzula informacyjna RODO zostały zawarte w SWZ.
Internal identifier: A/ZP/SZP.261-56/26
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: I. 1. Zamawiający wymaga, aby oferowane świadczenie, w tym wszystkie produkty ICT, usługi ICT oraz procesy ICT wykorzystywane do realizacji zamówienia, zarówno jako elementy główne, jak i komponenty, elementy środowiska świadczenia usługi lub rozwiązania towarzyszące, nie obejmowało: 1) produktów ICT, usług ICT lub procesów ICT wskazanych w rekomendacji, o której mowa w art. 33 ust. 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, stwierdzającej ich negatywny wpływ na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa; 2) produktu ICT, którego typ został określony w decyzji w sprawie uznania dostawcy za dostawcę wysokiego ryzyka, o której mowa w art. 67b ust. 15 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, ani usług ICT lub procesów ICT określonych w tej decyzji. Definicje: • produkt ICT - oznacza element lub grupę elementów sieci lub systemów informatycznych; • usługa ICT - oznacza usługę polegającą w pełni lub głównie na przekazywaniu, przechowywaniu, pobieraniu lub przetwarzaniu informacji za pośrednictwem sieci i systemów informatycznych; • proces ICT - oznacza zestaw czynności wykonywanych w celu projektowania, rozwijania, dostarczania lub utrzymywania produktów ICT lub usług ICT. Niespełnienie powyższego wymagania skutkuje odrzuceniem oferty odpowiednio na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 17 albo pkt 19 ustawy Pzp. 2. Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą pod rygorem nieważności w formie elektronicznej następujących przedmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie, że oferowane dostawy spełniają określone przez Zamawiającego w Rozdziale X pkt 1 powyżej wymagania: 1) Oświadczenie Wykonawcy dotyczące elementów ICT objętych ofertą – wzór oświadczenia stanowi zał. nr 8 do SWZ. 3. Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą pod rygorem nieważności w formie elektronicznej następujących przedmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie, że oferowane dostawy spełniają określone przez Zamawiającego wymagania: 1) Materiały informacyjne zawierające opis oferowanego przedmiotu zamówienia (prospekt, katalog, ulotka, karta danych technicznych, oświadczenie Wykonawcy* itp. wystawiona przez producenta wyrobu lub upoważnionego przedstawiciela, o którym mowa w ustawie z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych), potwierdzające wymagania zawarte w zał. nr 3 do SWZ – z wyłączeniem warunków „warunki gwarancji i serwis” (z zaznaczeniem wymaganych parametrów, pozycji oferowanego przedmiotu zamówienia) lub inny dokument wystawiony przez jednostkę notyfikowaną, o której mowa w art. 2 pkt 12 ustawy z dnia 7 kwietnia 2022r. o wyrobach medycznych potwierdzający wyżej wymienione wymagania zawarte w zał. nr 3 do SWZ. *Oświadczenie Wykonawcy dopuszczalne jest wyłącznie w zakresie potwierdzenia parametrów wymaganych przez Zamawiającego, a nieujętych w wyżej wymienionych dokumentach producenta. 2) Oświadczenie Wykonawcy potwierdzające, że oferowane produkty spełniają wymagania określone przez Zamawiającego, składane w przypadku, gdy opisany w SWZ przedmiot zamówienia nie został sklasyfikowany jako wyrób medyczny. 3) Deklaracja zgodności, wystawiona przez wytwórcę urządzenia, zawierająca informacje, że zaoferowane urządzenie jest zgodne z wymaganiami podstawowymi odpowiednich dyrektyw UE dla danego przedmiotu, oraz w przypadku udziału jednostki notyfikowanej przy ocenie zgodności dodatkowo certyfikat jednostki notyfikowanej. 4. Jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe będą niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. 5. Przedmiotowe środki dowodowe, o których mowa powyżej są składane w sposób przewidziany w przepisach wydanych na podstawie art. 70 ustawy Pzp. – tj. w Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie. 6. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33100000 Medical equipments
Additional classification (cpv): 33162000 Operating theatre devices and instruments
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: I. Przedmiotem zamówienia jest dostawa toru wizyjnego laparoskopowego z kolumną laparoskopową. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera tabela asortymentowo-cenowa zał. nr 2 do SWZ i opis przedmiotu zamówienia – zestawienie parametrów wymaganych („OPZ”) zał. nr 3 do SWZ oraz wzór umowy zał. nr 5 do SWZ. II. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. Rezygnacja z podziału zamówienia na części jest uzasadniona obiektywnymi czynnikami natury technicznej, technologicznej, organizacyjnej oraz względami bezpieczeństwa pacjentów, a także koniecznością zapewnienia należytego wykonania zamówienia. Przedmiotem zamówienia jest zintegrowany medyczny system endoskopowy (tor wizyjny wraz z kolumną laparoskopową). Wszystkie elementy wchodzące w skład zestawu stanowią nierozerwalną całość funkcjonalną i techniczną. Dopuszczenie dostawy poszczególnych komponentów pochodzących od różnych producentów niesie za sobą wysokie ryzyko wystąpienia konfliktów technologicznych, utraty jakości obrazu, opóźnień w transmisji lub całkowitej niestabilności sygnału, co w warunkach operacyjnych jest niedopuszczalne. Aparatura objęta zamówieniem będzie wykorzystywana na bloku operacyjnym do przeprowadzania procedur chirurgicznych o podwyższonym ryzyku. Jakiekolwiek zakłócenia w pracy toru wizyjnego w trakcie operacji stanowią bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia pacjenta. Mając na uwadze powyższe, podział zamówienia na części naraziłby Zamawiającego na poważne trudności techniczne i organizacyjne, a przede wszystkim na ryzyko nienależytego działania aparatury medycznej. W związku z tym, decyzja o łącznym traktowaniu przedmiotu zamówienia jest w pełni uzasadniona i służy ochronie interesu publicznego, a w szczególności zdrowia pacjentów. III. Przedmiot zamówienia wykonywany jest w ramach udzielonej dotacji celowej na dofinansowanie z budżetu państwa realizacji programu inwestycyjnego pn. „Utworzenie interdyscyplinarnego centrum leczenia i diagnostyki Instytutu Matki i Dziecka” - umowa nr DOI/FM/SIS/2/106/1155/2023.