616158-2022 - ResultRomania-București: District-heating mains construction work
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Servicii de proiectare și execuție lucrări pentru ”Reabilitarea sistemului de termoficare al municipiului București” Cod SMIS 2014+ 138142 - 5 loturi
Reference number: 4267117/2021/5
II.1.2.
Main CPV code
45232140 District-heating mains construction work
II.1.4.
Short description
Servicii de proiectare și execuție lucrări pentru ”Reabilitarea sistemului de termoficare al municipiului București” Cod SMIS 2014+ 138142 - 5 loturi.
Rețelele termice ce urmează a fi reabilitate sunt Magistrala II Sud, Magistrala V Grozăvești, Magistrala II–III Grozăvești, Magistrala Progresu Berceni, tronson din Magistrala II Vest, reţele amplasate în intravilanul Municipiului București, sector 1÷ 6, după cum urmează:
Prin proiect se vor reabilita 105,969 km traseu rețele de transport apă fierbinte repartizate astfel:
- Lot 1 pe o lungime totală de traseu de 22,930 km
- Lot 2 pe o lungime totală de traseu de 18,004 km
- Lot 3 pe o lungime totală de traseu de 15,913 km
- Lot 4 pe o lungime totală de traseu de 24,932 km
- Lot 5 pe o lungime totală de traseu de 24,190 km.
Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor este de de 23 de zile . Autoritatea contractantă va răspunde solicitărilor de clarificări in a 13 a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
LOT 4 - Contract proiectare și execuție pentru reabilitarea rețelei primare de termoficare aferente Magistralei Progresu – Berceni
Lot No: 4
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45232140 District-heating mains construction work, 45231111 Pipeline lifting and relaying, 45231112 Installation of pipe system, 71322200 Pipeline-design services
II.2.4.
Description of the procurement
Proiectare și execuție pentru reabilitarea rețelei primare de termoficare aferente Magistralei Progresu – Berceni
LOT 5 - Contract proiectare și execuție pentru reabilitarea rețelei primare de termoficare aferente Magistralelor: II Sud, II-III Grozăvești, V Grozăvești, Progresu - Berceni, II Vest, I-II-III Vest
Lot No: 5
Proiectare și execuție pentru reabilitarea rețelei primare de termoficare aferente Magistralelor: II Sud, II-III Grozăvești, V Grozăvești, Progresu - Berceni, II Vest, I-II-III Vest.
LOT 3 - Contract proiectare și execuție pentru reabilitarea rețelei primare de termoficare aferente Magistralei V Grozăvești.
Lot No: 3
Proiectare și execuție pentru reabilitarea rețelei primare de termoficare aferente Magistralei V Grozăvești
LOT 1 - Contract proiectare și execuție pentru reabilitarea rețelei primare de termoficare aferente Magistralei II SUD;
Lot No: 1
Proiectare și execuție pentru reabilitarea rețelei primare de termoficare aferente Magistralei II SUD;
LOT 2 - Contract proiectare și execuție pentru reabilitarea rețelei primare de termoficare aferente Magistralei II - III Grozăvești;
Lot No: 2
Proiectare și execuție pentru reabilitarea rețelei primare de termoficare aferente Magistralei II - III Grozăvești