616208-2026 - Competition
Poland – Firefighting vehicles – Doposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzeczycy w niezbędny sprzęt ratowniczy
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Doposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzeczycy w niezbędny sprzęt ratowniczy
Description: Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostarczenie fabrycznie nowego, średniego wozu ratowniczo-gaśniczego 4x4 dla OSP Rzeczyca,, zgodnie ze szczegółowym opisem parametrów techniczno-użytkowych, stanowiących załącznik nr 1 do SWZ
Internal identifier: UG-RIZ.271.15.2026.JK
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34144210 Firefighting vehicles
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostarczenie fabrycznie nowego, średniego wozu ratowniczo-gaśniczego 4x4 dla OSP Rzeczyca,, zgodnie ze szczegółowym opisem parametrów techniczno-użytkowych, stanowiących załącznik nr 1 do SWZ. 2. Samochód ma być fabrycznie nowy i wolny od wad konstrukcyjnych, materiałowych, wykonawczych i prawnych. 3. Samochód ma być wyposażony w kabinę 6 osobową, układ wodno-pianowy ze zbiornikiem na wodę min 4000 dm3, autopompą z linią szybkiego natarcia, działkiem wodno-pianowym na przednim zderzaku oraz zraszaczami po bokach pojazdu, wyciągarką, maszt oświetleniowy z agregatem prądotwórczym, 7 skrytek bocznych i skrzynia na dachu na sprzęt, 3 drabiny nasadkowe. 4. Pojazdu powinien spełniać normy emisji spalin oraz być wyposażony w systemy energooszczędne, a także wyprodukowany z materiałów przyjaznych środowisku, co pozwoli na ograniczenie negatywnego wpływu projektu na klimat i środowisko, w pełni respektując zasadę „nie czyń poważnych szkód (DNSH)”. 5. Ponadto zamówienie obejmuje następujące wyposażenie: • agregat hydrauliczny ze zwijadłem umożliwiający pracę na dwóch urządzeniach jednocześnie - 1 szt.; • rozpieracz kolumnowy - 1 szt.; • drabina wysuwana ratownicza dwuprzęsłowa trzyosobowa wysuwana liną wyposażona w aluminiowe drążki podporowe - 1 szt.; • hełm ratowniczy przeznaczony do walki z ogniem w przestrzeniach otwartych oraz ratownictwa technicznego, wysokościowego i wodnego - 2 szt.; • szelki bezpieczeństwa z pasem biodrowym i klamrami automatycznymi do pracy w pomieszczeniu z czterema punktami zaczepowymi: tylnym, przednim, w pasie oraz zaczepem ewakuacyjnym - 2 szt. 6. Zadanie współfinansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027. Umowa o dofinansowanie projektu Nr FELD.02.08-IZ.00-0037/25-00 z dnia 08 czerwca 2026 r. 7. Pojazd musi być oznakowany numerami operacyjnymi Państwowej Straży Pożarnej zgodnie z zarządzeniem nr 3 Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej z dnia 09 marca 2021 r. w sprawie gospodarki transportowej w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej. 8. Wykonawca umieści: • na drzwiach kabiny kierowcy i pasażera napis „Ochotnicza Straż Pożarna w Rzeczycy” z herbem gminy Rzeczyca • na osłonie przeciwsłonecznej szyby przedniej napis: OSP Rzeczyca • informacja o uzyskanym dofinansowaniu oraz logo Funduszy Europejskich dla Łódzkiego 2021-2027 wraz z logotypami na tylnej ścianie pojazdu, • z tyłu pojazdu naklejka korytarz ratunkowy • na tylnej ścianie herb Gminy Rzeczyca i herb OSP Rzeczyca 9. Wykonawca obowiązany jest do dostarczenia wraz z pojazdem: • instrukcji obsługi w języku polskim do podwozia samochodu, zabudowy pożarniczej i zainstalowanych urządzeń i wyposażenia, • aktualne świadectwo dopuszczenia do użytkowania w ochronie przeciwpożarowej dla pojazdu, • dokumentacji niezbędnej do zarejestrowania pojazdu jako „samochód specjalny”, wynikającej z ustawy „Prawo o ruchu drogowym”.
Internal identifier: Dostawa wozu dla OSP Rzeczyca
Additional classification (cpv): 35110000 Firefighting, rescue and safety equipment, 34144200 Vehicles for the emergency services