616614-2019 - ResultRomania-Otopeni: Fire engines
Contract award notice – utilities
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Achiziția unei autospeciale stins incendii de aeroport pentru AIBB-AV, servicii de școlarizare a personalului și servicii de service în perioada de garanție a autospecialei
Reference number: 26490194_2018_PAAPD1000758
II.1.2.
Main CPV code
34144213 Fire engines
II.1.4.
Short description
Furnizarea unei autospeciale de stins incendii de aeroport, conform cerintelor din caietul de sarcini.
Servicii de service in perioada de garantie autospecialei.
Servicii de școlarizare a personalului care deserveste autospeciala (inclusiv cheltuielile aferente deplasarii si acomodarii personalului CNAB la sediul producatorului) pentru:
— 1 sef SSSI,
— 1 referent specialitate SSSI,
— 4 soferi,
— 8 pompieri.
Scolarizarea se va finaliza cu atestarea printr- un certificat de instructor care sa permita instruirea personalului propriu al beneficiarului.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
50110000 Repair and maintenance services of motor vehicles and associated equipment, 80510000 Specialist training services
II.2.4.
Description of the procurement
Cantitatile sunt conform caietului de sarcini, respectiv:
1) 1 buc. autospeciala de stins incendii de aeroport 6x6;
2) servicii de service si intretinere in perioada de garantie la sediul beneficiarului pentru 1 buc autospeciala;
3) servicii de școlarizare a personalului care deserveste autospeciala pentru:
Valoarea totala estimată, fara TVA: 700 000,00. Moneda: euro.
Din care:
— 1 buc autospeciala: 670 000,00 EUR,
— servicii de service si intretinere in perioada de garantie a autospecialei: 10 000,00 EUR,
— servicii de școlarizare a personalului SSSI-AIBB AV (inclusiv cheltuielile aferente deplasării și acomodării personalului CNAB la sediul producătorului): 20 000,00 EUR.