616899-2026 - Competition
Finland – Television and radio receivers, and sound or video recording or reproducing apparatus – Info-tv-järjestelmät
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
TitleInfo-tv-järjestelmät
DescriptionPohjois-Karjalan hankintatoimi pyytää antamaan tarjouksen info-tv-järjestelmistä sopimuskaudelle 1.11.2026 - 31.10.2028 + mahdollisuus jatkaa toistaiseksi voimassa olevana. Mikäli Pohjois-Karjalan hankintatoimi irtisanoo sopimuksen viimeistään kuusi (6) kuukautta ennen sopimuskauden päättymistä, sopimus päättyy 31.10.2028. Jos sopimusta ei irtisanota päättymään sopimuskauden päättyessä, sopimus jatkuu toistaiseksi voimassa olevana kuuden (6) kuukauden irtisanomisajalla. Tarjous on sitova ja se tulee laatia suomen kielellä. Hankintaprosessi on kokonaisuudessaan suomenkielinen. Tavaran/laitteen tulee täyttää Euroopan unionin suoraan velvoittavien säädösten, Suomen lakien ja asetusten sekä viranomaisten antamat määräykset mm. rakenteen, varusteiden, työ- ja paloturvallisuuden sekä sähköturvallisuuden osalta.
Internal identifier616534
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 32300000 Television and radio receivers, and sound or video recording or reproducing apparatus
5. Lot
LotLOT-0000