617210-2026 - Competition
Poland – Engineering design services for the construction of civil engineering works – “Zabezpieczenie przeciwpowodziowe w dolinie potoku Wątok w gm. Miasto Tarnów oraz Skrzyszów i Ryglice, powiat tarnowski"– aktualizacja koncepcji, PFU oraz uzyskanie DUŚ
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title“Zabezpieczenie przeciwpowodziowe w dolinie potoku Wątok w gm. Miasto Tarnów oraz Skrzyszów i Ryglice, powiat tarnowski"– aktualizacja koncepcji, PFU oraz uzyskanie DUŚ
DescriptionPrzedmiotem zamówienia jest wykonanie aktualizacji koncepcji, opracowanie Programu Funkcjonalno-Użytkowego wraz z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla zadania inwestycyjnego pn. Zabezpieczenie przeciwpowodziowe w dolinie potoku Wątok w gm. Miasto Tarnów oraz Skrzyszów i Ryglice, powiat tarnowski. Prace projektowe z zakresu czynnej ochrony przeciwpowodziowej obejmują: 1. Zbiornik Czernicha 2. Zbiornik Szynwałd Dolny 3. Zbiornik Japonia 4. Zbiornik Łękawica Górna 5. Zbiornik Łękawica 6. Zbiornik Bednarzówka 7. Zbiornik Łękawica Dolna Prace projektowe w zakresie biernej ochrony przeciwpowodziowej obejmują działania liniowe. — Obszar 1- Wzdłuż koryta potoku Wątok w km 0+653 — 3+060 w mieście Tarnów — Obszar 2 - Wzdłuż koryta potoku Wątok W km 3+330 — 5+782 w mieście Tarnów — Obszar 3 - Wzdłuż koryta potoku Strusinka W km 0+842— 3+240 w mieście Tarnów — Obszar 4 - Wzdłuż koryta potoku Wątok W km 10+412 — 11+960 oraz potoku Wątoczek w km 0+189 - 0+462 w miejscowości Skrzyszów Górny — Obszar 5 - Wzdłuż koryta potoku Wątok w km 13+192 — 14+311 w miejscowości Skrzyszów Górny — Obszar 6 - Wzdłuż koryta potoku Wątok W km 22+710 — 22+975 w miejscowości Zalasowa Niżna. Wszystkie planowane czynne i bierne działania szczegółowo zostały omówione w załącznikach do opisu przedmiotu zamówienia tj. Programach funkcjonalno – użytkowych, koncepcjach dla poszczególnych budowli. Zakres prac projektowych: 1. Koncepcja. Zamówienie obejmuje koncepcję obejmującą określenie kierunku działań w ramach zabezpieczeniu przeciwpowodziowym w dolinie potoku Wątok, tj.: - opracowanie aktualizacji koncepcji, - opracowanie projektu koncepcyjnego a) Opracowanie koncepcji określającej cele i kierunki działań a także obecne możliwości, sposób i szacunkowe koszty prowadzenia działań w zakresie zabezpieczeniu przeciwpowodziowym w dolinie potoku Wątok i obejmuje: - Inwentaryzacja koryta cieku pod kątem istniejących budowli hydrotechnicznych, regulacyjnych oraz ubezpieczeń brzegów z naniesieniem na mapę zasadniczą i ortofotomapę wraz z dokumentacją fotograficzną i oceną stanu technicznego budowli. - Wstępne rozpoznanie budowy geologicznej dla potrzeb planowanych inwestycji - w oparciu o istniejące materiały kartograficzne oraz przekroje, - Inwentaryzacja, pozyskanie i opracowanie materiałów geodezyjnych tj. mapy zasadnicze, przekroje poprzeczne dolinowe, przekroje budowli, przekroje korytowe w skali 1:100/1000 w zakresie niezbędnym do opracowania koncepcji. - Obliczenia hydrologiczno – hydrauliczne (model hydrauliczny jednowymiarowy) oraz wyznaczenie stref zagrożenia powodziowego dla wód o określonym prawdopodobieństwie przewyższenia p=10%, 1% oraz 0,2%. - Wykonawca w ramach tego zadania w uzgodnieniu z Zamawiającym może wykorzystać opracowany w ramach aktualizacji map zagrożenia powodziowego i map ryzyka powodziowego model hydrauliczny dla potoku Wątok wykonany w oprogramowaniu MIKE11. Jednocześnie informujemy, iż udostępniony model stanowi integralną całość, a co za tym idzie niedopuszczalne jest korzystanie z danych składowych (takich jak przekroje poprzeczne czy warunki brzegowe), które były podstawą jego opracowania. Udostępniony model nie może być również użyty do innego celu. Zamawiający zastrzega sobie również prawo do sprawdzenia i akceptacji sposobu wprowadzenia nowych danych. W tym celu, przed wykonaniem właściwych symulacji, należy przedstawić model z zaimplementowanymi zmianami do akceptacji przez Zamawiającego. - Analiza istniejącego stanu koryta cieku pod kątem warunków środowiskowych ichtiofauny i wykonanie wstępnej oceny hydromorfologicznej w tym dokonanie analizy i opisu zjawisk mających negatywny wpływ na równowagę biologiczną rzeki, dynamiczną równowagę osadów dennych oraz identyfikację przeszkód biologicznych i antropogenicznych swobodnej migracji organizmów wodnych. - Propozycja działań technicznych w celu przeciwpowodziowego zabezpieczenia doliny potoku Wątok, uwzględniająca zmiany infrastruktury, ukształtowania terenu, zagęszczenia i rozmieszczenia zabudowy mieszkalnej. - Ocena efektywności zaproponowanych działań technicznych z wykorzystaniem modelu hydraulicznego. - Opracowanie szacunkowych kosztów realizacji planowanych działań. b) Opracowanie projektu koncepcyjnego dla wybranych z koncepcji i rekomendowanych do realizacji rozwiązań technicznych, które będą stanowić podstawę do opracowania Programu Funkcjonalno Użytkowego oraz przygotowania KIP wraz z wnioskiem o wydanie decyzji środowiskowej. Zakres zamówienia obejmuje: - Projekt koncepcyjny przyjętego rozwiązania technicznego zawierający opis techniczny, orientację, mapę sytuacyjną oraz niezbędne rysunki, profile, przekroje itp. Przy czym nie wymaga się, aby rysunki były przedstawione na mapach do celów projektowych. 2. Program Funkcjonalno - Użytkowy: Przedmiotem zamówienia obejmuje opracowanie Programu Funkcjonalno-Użytkowego wraz z kalkulacją planowanych kosztów prac projektowo-budowlanych oraz karty informacyjnej przedsięwzięcia dla zadania „Zabezpieczenie przeciwpowodziowe w dolinie potoku Wątok w gm. Miasto Tarnów oraz Skrzyszów i Ryglice, powiat tarnowski”. 3. Karta informacyjna przedsięwzięcia: W ramach zamówienia Wykonawca wykona Karty Informacyjnej Przedsięwzięcia i przygotowanie wniosku o uzyskanie Decyzji o Środowiskowych Uwarunkowaniach.
Internal identifierK.ROZ.270.2.150.2026
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 71322000 Engineering design services for the construction of civil engineering works
5. Lot
LotLOT-0001
DescriptionZakres prac projektowych: 1. Koncepcja. Zamówienie obejmuje koncepcję obejmującą określenie kierunku działań w ramach zabezpieczeniu przeciwpowodziowym w dolinie potoku Wątok, tj.: - opracowanie aktualizacji koncepcji, - opracowanie projektu koncepcyjnego a) Opracowanie koncepcji określającej cele i kierunki działań a także obecne możliwości, sposób i szacunkowe koszty prowadzenia działań w zakresie zabezpieczeniu przeciwpowodziowym w dolinie potoku Wątok i obejmuje: - Inwentaryzacja koryta cieku pod kątem istniejących budowli hydrotechnicznych, regulacyjnych oraz ubezpieczeń brzegów z naniesieniem na mapę zasadniczą i ortofotomapę wraz z dokumentacją fotograficzną i oceną stanu technicznego budowli. - Wstępne rozpoznanie budowy geologicznej dla potrzeb planowanych inwestycji - w oparciu o istniejące materiały kartograficzne oraz przekroje, - Inwentaryzacja, pozyskanie i opracowanie materiałów geodezyjnych tj. mapy zasadnicze, przekroje poprzeczne dolinowe, przekroje budowli, przekroje korytowe w skali 1:100/1000 w zakresie niezbędnym do opracowania koncepcji. - Obliczenia hydrologiczno – hydrauliczne (model hydrauliczny jednowymiarowy) oraz wyznaczenie stref zagrożenia powodziowego dla wód o określonym prawdopodobieństwie przewyższenia p=10%, 1% oraz 0,2%. - Wykonawca w ramach tego zadania w uzgodnieniu z Zamawiającym może wykorzystać opracowany w ramach aktualizacji map zagrożenia powodziowego i map ryzyka powodziowego model hydrauliczny dla potoku Wątok wykonany w oprogramowaniu MIKE11. Jednocześnie informujemy, iż udostępniony model stanowi integralną całość, a co za tym idzie niedopuszczalne jest korzystanie z danych składowych (takich jak przekroje poprzeczne czy warunki brzegowe), które były podstawą jego opracowania. Udostępniony model nie może być również użyty do innego celu. Zamawiający zastrzega sobie również prawo do sprawdzenia i akceptacji sposobu wprowadzenia nowych danych. W tym celu, przed wykonaniem właściwych symulacji, należy przedstawić model z zaimplementowanymi zmianami do akceptacji przez Zamawiającego. - Analiza istniejącego stanu koryta cieku pod kątem warunków środowiskowych ichtiofauny i wykonanie wstępnej oceny hydromorfologicznej w tym dokonanie analizy i opisu zjawisk mających negatywny wpływ na równowagę biologiczną rzeki, dynamiczną równowagę osadów dennych oraz identyfikację przeszkód biologicznych i antropogenicznych swobodnej migracji organizmów wodnych. - Propozycja działań technicznych w celu przeciwpowodziowego zabezpieczenia doliny potoku Wątok, uwzględniająca zmiany infrastruktury, ukształtowania terenu, zagęszczenia i rozmieszczenia zabudowy mieszkalnej. - Ocena efektywności zaproponowanych działań technicznych z wykorzystaniem modelu hydraulicznego. - Opracowanie szacunkowych kosztów realizacji planowanych działań. b) Opracowanie projektu koncepcyjnego dla wybranych z koncepcji i rekomendowanych do realizacji rozwiązań technicznych, które będą stanowić podstawę do opracowania Programu Funkcjonalno Użytkowego oraz przygotowania KIP wraz z wnioskiem o wydanie decyzji środowiskowej. Zakres zamówienia obejmuje: - Projekt koncepcyjny przyjętego rozwiązania technicznego zawierający opis techniczny, orientację, mapę sytuacyjną oraz niezbędne rysunki, profile, przekroje itp. Przy czym nie wymaga się, aby rysunki były przedstawione na mapach do celów projektowych. 2. Program Funkcjonalno - Użytkowy: Przedmiotem zamówienia obejmuje opracowanie Programu Funkcjonalno-Użytkowego wraz z kalkulacją planowanych kosztów prac projektowo-budowlanych oraz karty informacyjnej przedsięwzięcia dla zadania „Zabezpieczenie przeciwpowodziowe w dolinie potoku Wątok w gm. Miasto Tarnów oraz Skrzyszów i Ryglice, powiat tarnowski”. 3. Karta informacyjna przedsięwzięcia: W ramach zamówienia Wykonawca wykona Karty Informacyjnej Przedsięwzięcia i przygotowanie wniosku o uzyskanie Decyzji o Środowiskowych Uwarunkowaniach.
617210-2026 - Licitación
Polonia – Servicios de diseño técnico para la construcción de obras de ingeniería civil – “Zabezpieczenie przeciwpowodziowe w dolinie potoku Wątok w gm. Miasto Tarnów oraz Skrzyszów i Ryglice, powiat tarnowski"– aktualizacja koncepcji, PFU oraz uzyskanie DUŚ
Anuncio de contrato o de concesión. Régimen normal
Servicios
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador internoK.ROZ.270.2.150.2026
Tipo de procedimientoAbierto
El procedimiento está aceleradono
Finalidad
Naturaleza del contratoServicios
Clasificación principal (cpv): 71322000 Servicios de diseño técnico para la construcción de obras de ingeniería civil
5. Lote
LoteLOT-0001