2. Procedure
Procedure
Title: Servicii exploatare forestiera si transport busteni-VI-(2026) - DS Bacau
Description: Servicii exploatare masa lemnoasa si transport busteni-VI-(2026) - DS Bacau conform specificațiilor din caietul de sarcini, pentru ocoalele silvice din subordinea Direcției Silvice Bacau, respectiv pentru Ocolul Silvic Darmanesti (2 loturi/2partizi), Ocolul Silvic M. Casin (2 loturi/2 partizi), Ocolul Silvic Moinesti (1 lot/1 partida) si Ocolul Silvic Tg. Ocna (4 loturi/4 partizi), Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 9. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari în a 5-a zi inainte de data limită de depunere a ofertelor. NOTA: Autoritatea contractanta nu este obligata sa raspunda solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare care nu au fost adresate in termenul stabilit la Sectiunea I.3 din Fisa de date a achizitiei.
Internal identifier: 7480/17.07.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: A fost publicat anuntul de intentie nr. PI1004312/30.09.2025 cu toate informatiile necesare pentru anuntul de participare, conform art. 74, alin. (2) din Legea 98/2016 privind achizitiile publice, pentru reducerea termenelor.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 77211100 Timber harvesting services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: 1 Dărmănești 2600005700340 P772
Description: Conform Caietului de sarcini
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 77210000 Logging services
Lot: LOT-0002
Title: 2 Dărmănești 2600005700330 P773
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: 3 M-Cașin 2500006100770 P815
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: 4 M-Cașin 2600006100300 P873
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: 5 Moinești 2600006201900 P253
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: 6 Tg. Ocna 2600006600970 P40
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Title: 7 Tg. Ocna 2500006601420 P1220
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Title: 8 Tg. Ocna 2500006602640 P1249
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Title: 9 Tg. Ocna 2600006600530 P1257
Internal identifier: 9