617671-2026 - Competition
Poland – Snow-clearing services – Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie Powiatu Mikołowskiego
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
TitleZimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie Powiatu Mikołowskiego
DescriptionPrzedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi zimowego utrzymania dróg powiatowych na terenie Powiatu Mikołowskiego w sezonie 2026/2027 poprzez usuwanie śniegu i zwalczanie śliskości, zgodnie Charakterystyką Techniczną Przedmiotu Zamówienia określoną w załączniku nr 2 do SWZ, w podziale na zadania; Zadanie A- A1: zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie gminy Mikołów, Łaziska Górne, Wyry odśnieżanie na drogach powiatowych na długości 71,40 km, zwalczanie gołoledzi solanką na drogach powiatowych na dł. 61,80 km zwalczanie gołoledzi materiałem uszarstniającym (np. piasek, żużel) – interwencyjnie A2: zimowe utrzymanie nawierzchni chodników na terenie gminy Mikołów, Łaziska Górne mechaniczne odśnieżanie wybranych odcinków chodników wzdłuż dróg powiatowych – długość 56,16 km, ręczne odśnieżanie wybranych odcinków chodników wzdłuż dróg powiatowych (dopuszcza się użycie szczotek mechanicznych) – długość 3,0 km posypywanie wybranych odcinków chodników piaskiem, odśnieżanie przejść dla pieszych – ilość 148kpl Zadanie B-B1: zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie gmin Orzesza i Ornontowic oraz m. Gostyń (ul. Rybnicka i Miarowa), Mikołów-Bujaków (ul. Chudowska i ul. Dworcowa) odśnieżanie na drogach powiatowych na długości 72,50 km, zwalczanie gołoledzi solanką na drogach powiatowych na długości 62,00 km, zwalczanie gołoledzi materiałem uszarstniającym (np. piasek, żużel) – interwencyjnie B2: zimowe utrzymanie nawierzchni chodników na terenie gminy Orzesze, Mikołów-Bujaków (ul.Chudowska i ul.Dworcowa)mechaniczne odśnieżanie wybranych odcinków chodników wzdłuż dróg powiatowych – długość 16,32 km, ręczne odśnieżanie wybranych odcinków chodników wzdłuż dróg powiatowych (dopuszcza się użycie szczotek mechanicznych) – długość 2,0 km posypywanie wybranych odcinków chodników piaskiem, odśnieżanie przejść dla pieszych – ilość 50
Internal identifierINZ.272.30.2026
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Main features of the procedureO udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy: 1.1.1. nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 108 ust.1 ustawy Pzp i art. i art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego oraz art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczące środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 2033 z 23.10.2025,) 1.1.2.spełniają warunki udziału w postępowaniu, o ile zostały one określone. 1.2. Na podstawie art. 112 ustawy Pzp, Zamawiający określa warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 1.2.1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym - Zamawiający nie formułuje warunku udziału w postępowaniu w tym zakresie; 1.2.2. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów - Zamawiający nie formułuje warunku udziału w postępowaniu w tym zakresie; 1.2.3. sytuacji ekonomicznej lub finansowej - Zamawiający nie formułuje warunku udziału w postępowaniu w tym zakresie; 1.2.4. zdolności technicznej lub zawodowej, dla warunku nie zostały określone poziomy zdolności na podstawie przepisów ustawy z dnia 5 sierpnia 2025r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych. Zamawiający określa zatem warunek samodzielnie. a) Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał, a w przypadku usług powtarzających się lub ciągłych wykonuje należycie; W przypadku złożenia oferty na zadanie A – Wykonawca winien wykazać co najmniej 1 usługę polegającą na zimowym utrzymaniu dróg poprzez odśnieżanie, usuwanie śliskości nawierzchni dróg o wartości nie mniejszej niż: 1 000.000,00zł. W przypadku złożenia oferty na zadanie B – Wykonawca winien wykazać co najmniej 1 usługę polegającą na zimowym utrzymaniu dróg poprzez odśnieżanie, usuwanie śliskości nawierzchni dróg o wartości nie mniejszej niż: 800.000,00zł. W przypadku złożenia oferty łącznie na zadanie A i B - Wykonawca winien wykazać odrębnie dla zadania A co najmniej 1 usługę polegającą na zimowym utrzymaniu dróg poprzez odśnieżanie, usuwanie śliskości nawierzchni dróg o wartości nie mniejszej niż: 1 000.000,00zł. oraz dla zadania B co najmniej 1 usługę polegającą na zimowym utrzymaniu dróg poprzez odśnieżanie, usuwanie śliskości nawierzchni dróg o wartości nie mniejszej niż: 800.000,00zł. Wykonawca nie może wykazać tego samego doświadczenia w zakresie zadania A i B. b) Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca skieruje do realizacji zamówienia sprzęt gwarantujący prawidłowe wykonanie przedmiotu zamówienia, w tym; W przypadku złożenia oferty na zadanie A; zadanie A1 - minimum 3 samochody ciężarowe lub ciągniki samochodowe lub samochody specjalne, wszystkie wyposażone w solarko – piaskarkę oraz pług z lemieszem, w tym 1 samochód z napędem na przednią i tylnią oś; zadanie A2 - minimum 3 ciągniki (dopuszczalna masa całkowita do 3,3t z pługiem i rozrzutnikiem o poj. min 300l) oraz min.1 pojazd opłużony typu lekkiego z przeznaczeniem do odśnieżania chodników (dopuszczalna masa całkowita do 3,3t np. traktor typu lekkiego, quad). W przypadku złożenia oferty na zadanie B; zadanie B1 - minimum 3 samochody ciężarowe lub ciągniki samochodowe lub samochody specjalne, wszystkie wyposażone w solarko – piaskarkę oraz pług z lemieszem, w tym 1 samochód z napędem na przednią i tylnią oś.zadanie B2 - minimum 2 ciągniki (dopuszczalna masa całkowita do 3,3t z pługiem i rozrzutnikiem o poj. min 300l) oraz min.1 pojazd opłużony typu lekkiego z przeznaczeniem do odśnieżania chodników (dopuszczalna masa całkowita do 3,3t np. traktor typu lekkiego, quad). W przypadku złożenia oferty łącznie na zadanie A i B - Wykonawca winien wykazać odrębny odpowiedni wymagany sprzęt dla zadania A oraz odpowiedni wymagany sprzęt dla zadania B. Wykonawca nie może wykazać tego samego sprzętu w zakresie zadania A i B. Dla zadania A1 i B1 wymaga się aby wykonawca posiadał co najmniej jeden z następujących pojazdów lub potwierdzony dostęp do niego: koparko ładowarka lub ładowarka typu „FADROMA” oraz 1 samochód ciężarowy o DMC do 3,5t wyposażony w pług o szerokości max 2,2m oraz posypywarkę o pojemności min. 1m3 .
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 90620000 Snow-clearing services
Additional classification (cpv): 90630000 Ice-clearing services
5. Lot
LotLOT-0001
TitleZadanie A A1: zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie gminy Mikołów, Łaziska Górne, Wyry A2: zimowe utrzymanie nawierzchni chodników na terenie gminy Mikołów, Łaziska Górne
DescriptionA1: zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie gminy Mikołów, Łaziska Górne, Wyr odśnieżanie na drogach powiatowych na długości 71,40 km, zwalczanie gołoledzi solanką na drogach powiatowych na dł. 61,80 km zwalczanie gołoledzi materiałem uszarstniającym (np. piasek, żużel) – interwencyjnie A2: zimowe utrzymanie nawierzchni chodników na terenie gminy Mikołów, Łaziska Górne mechaniczne odśnieżanie wybranych odcinków chodników wzdłuż dróg powiatowych – długość 56,16 km, ręczne odśnieżanie wybranych odcinków chodników wzdłuż dróg powiatowych (dopuszcza się użycie szczotek mechanicznych) – długość 3,0 km posypywanie wybranych odcinków chodników piaskiem, odśnieżanie przejść dla pieszych – ilość 148kpl
Internal identifierINZ.272.30.2026 zadanie A
LotLOT-0002
TitleB1: zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie gmin Orzesza i Ornontowic oraz m. Gostyń (ul. Rybnicka i Miarowa), Mikołów-Bujaków (ul. Chudowska i ul. Dworcowa), B2: zimowe utrzymanie nawierzchni chodników na terenie gminy Orzesze, Mikołów-Bujaków (ul.Chudowska i ul.Dworcowa)
DescriptionZadanie B-B1: zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie gmin Orzesza i Ornontowic oraz m. Gostyń (ul. Rybnicka i Miarowa), Mikołów-Bujaków (ul. Chudowska i ul. Dworcowa) odśnieżanie na drogach powiatowych na długości 72,50 km, zwalczanie gołoledzi solanką na drogach powiatowych na długości 62,00 km, zwalczanie gołoledzi materiałem uszarstniającym (np. piasek, żużel) – interwencyjnie B2: zimowe utrzymanie nawierzchni chodników na terenie gminy Orzesze, Mikołów-Bujaków (ul.Chudowska i ul.Dworcowa) mechaniczne odśnieżanie wybranych odcinków chodników wzdłuż dróg powiatowych – długość 16,32 km, ręczne odśnieżanie wybranych odcinków chodników wzdłuż dróg powiatowych (dopuszcza się użycie szczotek mechanicznych) – długość 2,0 km posypywanie wybranych odcinków chodników piaskiem, odśnieżanie przejść dla pieszych – ilość 50
Internal identifierINZ.272.30.2026 zadani B