2. Procedure
Procedure
Title: Drivmedel och smörjmedel Kalmar Hamn
Description: Vi behöver ett nytt ramavtal för drivmedel och smörjmedel till maskiner och bogserbåt i hamnen.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 09134200 Diesel fuel
Additional classification (cpv): 09211000 Lubricating oils and lubricating agents
5. Lot
Lot: LOT-0001
617714-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Dieselbränsle – Drivmedel och smörjmedel Kalmar Hamn
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 09134200 Dieselbränsle
Ytterligare klassificering (cpv): 09211000 Smörjoljor och smörjmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001