See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Servicii de formare și conexe în vederea dezvoltării competențelor digitale a 30.000 de funcționari publici și a dezvoltării competențelor de leadership și talent management în contextul noilor tehnologii și al transformărilor digitale pentru 2.500 funcționari publici de conducere
Description: Achiziția de Servicii de formare și conexe în vederea dezvoltării competențelor digitale a 30.000 de funcționari publici și a dezvoltării competențelor de leadership și talent management în contextul noilor tehnologii și al transformărilor digitale pentru 2.500 funcționari publici de conducere Valoarea estimată fără TVA: 96.602.000 lei, fără TVA Lotul I: 85.977.000 lei, fără TVA Lotul II:10.625.000 lei, fără TVA Prestatorul trebuie să presteze serviciile de servicii de formare și conexe în vederea dezvoltării competențelor digitale a 30.000 de funcționari publici și a dezvoltării competențelor de leadership și talent management în contextul noilor tehnologii și al transformărilor digitale pentru 2.500 funcționari publici de conducere LOTUL I: Servicii de formare (instruire, testare şi certificare) pentru dezvoltarea de competențe digitale și servicii conexe pentru un grup ţintă format din 30.000 funcţionari publici, bărbaţi şi femei, din toate categoriile de vârstă, la nivel naţional • Servicii de formare (instruire, testare şi certificare) pentru dezvoltarea de competențe digitale pentru un grup ţintă format din 30.000 funcţionari publici • Servicii conexe de planificare/organizare a sesiunilor de formare, gestionarea participanților, monitorizare și raportare • Servicii de realizare analize/studii LOTUL II: Servicii de formare (instruire, testare şi certificare) pentru dezvoltarea de competențe de leadership și talent management în contextul noilor tehnologii și al transformărilor digitale, și servicii conexe, pentru un grup ţintă format din 2.500 de funcţionari publici de conducere, bărbaţi şi femei, din toate categoriile de vârstă, la nivel naţional • Servicii de formare (instruire, testare şi certificare) pentru dezvoltarea de competențe de leadership și talent management în contextul noilor tehnologii și al transformărilor digitale pentru 2.500 de funcționari publici de conducere • Servicii conexe de planificare/organizare a sesiunilor de formare, gestionarea participanților, monitorizare și raportare • Servicii de realizare analize/studii Conform prevederilor art.160 și 161 din Legea nr.98/2016, cu modificările și completările ulterioare, solicitările de clarificări privind DA se vor transmite cel mai târziu cu 18 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor, la adresa: http://sicap-prod.e-licitatie.ro/pub, în cadrul anunțului de participare aferent procedurii - secțiunea Solicitări de clarificare/ Întrebări. Număr zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor - 18. În măsura în care solicitările de clarificări sau informaţii suplimentare au fost adresate în termenul prevăzut în anunţul de participare, autoritatea contractantă va răspunde tuturor solicitărilor de clarificări cu 11 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor, în cadrul anunțului de participare aferent procedurii - secțiunea Solicitări de clarificare/Întrebări. Autoritatea contractantă nu va răspunde solicitărilor de clarificări făcute cu depășirea termenului stabilit mai sus și nici solicitărilor de clarificări/notificărilor ce nu sunt transmise prin intermediul SICAP. Autoritatea contractanta va posta răspunsurile însotite de întrebări în SEAP conform art. 160 alin.(3) din Legea nr. 98/2016, cu modificările și completările ulterioare.
Internal identifier: 129798252023CDIT1
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 80533100 Computer training services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: LOTUL I: Servicii de formare (instruire, testare şi certificare) pentru dezvoltarea de competențe digitale și servicii conexe pentru un grup ţintă format din 30.000 funcţionari publici, bărbaţi şi femei, din toate categoriile de vârstă, la nivel naţional
Description: LOTUL I: Servicii de formare (instruire, testare şi certificare) pentru dezvoltarea de competențe digitale și servicii conexe pentru un grup ţintă format din 30.000 funcţionari publici, bărbaţi şi femei, din toate categoriile de vârstă, la nivel naţional • Servicii de formare (instruire, testare şi certificare) pentru dezvoltarea de competențe digitale pentru un grup ţintă format din 30.000 funcţionari publici • Servicii conexe de planificare/organizare a sesiunilor de formare, gestionarea participanților, monitorizare și raportare • Servicii de realizare analize/studii conform cerințelor din Caietul de sarcini.
Additional classification (cpv): 79311200 Survey conduction services, 79411000 General management consultancy services, 80500000 Training services, 80510000 Specialist training services, 80521000 Training programme services
Lot: LOT-0002
Title: LOTUL II: Servicii de formare (instruire, testare şi certificare) pentru dezvoltarea de competențe de leadership și talent management în contextul noilor tehnologii și al transformărilor digitale, și servicii conexe, pentru un grup ţintă format din 2.500 de funcţionari publici de conducere, bărbaţi
Description: LOTUL II: Servicii de formare (instruire, testare şi certificare) pentru dezvoltarea de competențe de leadership și talent management în contextul noilor tehnologii și al transformărilor digitale, și servicii conexe, pentru un grup ţintă format din 2.500 de funcţionari publici de conducere, bărbaţi şi femei, din toate categoriile de vârstă, la nivel naţional • Servicii de formare (instruire, testare şi certificare) pentru dezvoltarea de competențe de leadership și talent management în contextul noilor tehnologii și al transformărilor digitale pentru 2.500 de funcționari publici de conducere • Servicii conexe de planificare/organizare a sesiunilor de formare, gestionarea participanților, monitorizare și raportare • Servicii de realizare analize/studii Conform prevederilor art.160 și 161 din Legea nr.98/2016, cu modificările și completările ulterioare, solicitările de clarificări privind DA se vor transmite cel mai târziu cu 18 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor, la adresa: http://sicap-prod.e-licitatie.ro/pub, în cadrul anunțului de participare aferent procedurii - secțiunea Solicitări de clarificare/ Întrebări. Număr zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor - 18. În măsura în care solicitările de clarificări sau informaţii suplimentare au fost adresate în termenul prevăzut în anunţul de participare, autoritatea contractantă va răspunde tuturor solicitărilor de clarificări cu 11 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor, în cadrul anunțului de participare aferent procedurii - secțiunea Solicitări de clarificare/Întrebări. Autoritatea contractantă nu va răspunde solicitărilor de clarificări făcute cu depășirea termenului stabilit mai sus și nici solicitărilor de clarificări/notificărilor ce nu sunt transmise prin intermediul SICAP. Autoritatea contractanta va posta răspunsurile însotite de întrebări în SEAP conform art. 160 alin.(3) din Legea nr. 98/2016, cu modificările și completările ulterioare.