618003-2026 - Competition
Poland – Laboratory reagents – DZ.271.158.2026
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: DZ.271.158.2026
Description: Zamawiający będzie udzielał, na podstawie umów ramowych zawartych w wyniku rozstrzygnięcia postępowania, zamówień na dostawy odczynników d niezbędnych do realizacji zadań badawczych w ramach środków własnych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z wymaganiami Zamawiającego względem przedmiotu zamówienia zostały określone w załączniku nr 2 do SWZ – Formularz wyceny oraz w załączniku nr 3 do SWZ - wzór umowy.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Zamawiający, działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, wyznacza termin składania ofert krótszy niż termin podstawowy określony w art. 138 ust. 1 ustawy Pzp, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, z uwagi na pilną potrzebę udzielenia zamówienia. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia wynika z harmonogramu realizacji kontraktów badawczo-rozwojowych nr 002/2026/UB oraz 003/2026/UB, realizowanych na podstawie umowy zawartej z podmiotem zewnętrznym. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę odczynników do biologii molekularnej oraz odczynników do izolacji, wykrywania i znakowania cząstek, niezbędnych do realizacji prac badawczo-rozwojowych. Odczynniki te stanowią podstawowy materiał zużywalny wykorzystywany w procesach przygotowania próbek, izolacji materiału biologicznego oraz prowadzenia analiz molekularnych. Pierwsza partia próbek została już zarejestrowana i oczekuje na procesowanie, natomiast kolejna transza próbek zostanie dostarczona w drugiej połowie sierpnia 2026 r. Z uwagi na ciągły napływ materiału badawczego konieczne jest zapewnienie nieprzerwanej dostępności odczynników umożliwiających rozpoczęcie i prowadzenie badań zgodnie z harmonogramem realizowanych kontraktów. Zgodnie z przyjętym harmonogramem kontrakty podlegają etapowemu, kwartalnemu rozliczaniu, a pierwszy raport obejmujący wyniki przeprowadzonych badań powinien zostać przekazany kontrahentowi pod koniec września 2026 r. Terminowe przygotowanie raportu wymaga wcześniejszego przeprowadzenia analiz laboratoryjnych, opracowania uzyskanych wyników oraz ich weryfikacji. Zastosowanie podstawowego terminu składania ofert, o którym mowa w art. 138 ust. 1 ustawy Pzp, przy uwzględnieniu czasu niezbędnego na przeprowadzenie dalszych czynności w postępowaniu, zawarcie umowy oraz realizację dostaw, istotnie ograniczyłoby czas pozostający na przeprowadzenie pierwszego etapu badań oraz zwiększyłoby ryzyko niedotrzymania terminu przekazania pierwszego raportu wynikającego z harmonogramu kontraktów.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33696500 Laboratory reagents
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Cz.1 pn. Pakiet 1
Description: Zamawiający będzie udzielał, na podstawie umów ramowych zawartych w wyniku rozstrzygnięcia postępowania, zamówień na dostawy odczynników niezbędnych do realizacji zadań badawczych w ramach środków własnych oraz projektów realizowanych przez Zamawiającego. Cz.1 pn. Pakiet 1 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z wymaganiami Zamawiającego względem przedmiotu zamówienia zostały określone w załączniku nr 2 do SWZ – Formularz wyceny oraz w załączniku nr 3 do SWZ - wzór umowy.
Options:
Description of the options: Zamawiający nie przewiduje opcji. Ciąg dalszy informacji ogólnych o postępowaniu: Jeżeli wykonawca posiada certyfikat wykonawcy zamówień publicznych wydany zgodnie z ustawą z dnia 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych, może złożyć ten certyfikat zamiast podmiotowych środków dowodowych w zakresie okoliczności objętych certyfikacją, na wezwanie Zamawiającego o podmiotowe środki dowodowe. Jeżeli certyfikacja obejmuje jedynie część podstaw wykluczenia wykonawca zobowiązany jest wykazać spełnianie pozostałych wymagań w sposób określony w SWZ. Zamawiający zastrzega możliwość weryfikacji aktualności oraz zakresu certyfikacji zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentu, o którym mowa w pkt 7.6 ppkt 2) składa informację z odpowiedniego rejestru takiego jak rejestr sądowy, albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem. Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentu, o którym mowa w pkt 7.10 lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków wskazanych w SWZ, zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą lub jeżeli w kraju jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć, nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy lub miejsce zamieszkania osoby, której dokument miał dotyczyć.
Lot: LOT-0002
Title: Cz.2 pn. Pakiet 2
Description: Zamawiający będzie udzielał, na podstawie umów ramowych zawartych w wyniku rozstrzygnięcia postępowania, zamówień na dostawy odczynników niezbędnych do realizacji zadań badawczych w ramach środków własnych oraz projektów realizowanych przez Zamawiającego. Cz.2 pn. Pakiet 2 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z wymaganiami Zamawiającego względem przedmiotu zamówienia zostały określone w załączniku nr 2 do SWZ – Formularz wyceny oraz w załączniku nr 3 do SWZ - wzór umowy.