618047-2026 - Competition
Poland – Credit granting services – Udzielenie i obsługa kredytu bankowego w wysokości 13 200 000,00 (słownie: trzynaście milionów dwieście tysięcy złotych)”
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Udzielenie i obsługa kredytu bankowego w wysokości 13 200 000,00 (słownie: trzynaście milionów dwieście tysięcy złotych)”
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie kredytu bankowego długoterminowego w kwocie 13.200.000,00 PLN (słownie: trzynaście milionów dwieście tysięcy złotych) 2. Przedmiot zamówienia obejmuje zaciągniecie i spłatę kredytu w złotych polskich (PLN), a w przypadku wejścia Polski do strefy EURO, przewalutowanie kredytu nastąpi bez dodatkowych opłat. 3. Dostępność kredytu: do dnia 31 grudnia 2026 r. 4. Okres kredytowania: od dnia podpisania umowy do 31.12.2032 r. 5. Przeznaczenie kredytu: pokrycie planowanego deficytu budżetu roku 2026 oraz spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek. 6. Zabezpieczenie kredytu: weksel własny in blanco wraz z deklaracją wekslową. 7. Spłata kredytu nastąpi w ratach kwartalnych, w latach 2027-2032 według harmonogramu stanowiącego Załącznik nr 4 do SWZ. 8. Stopa oprocentowania kredytu ustalona jest w oparciu o zmienną stawkę WIBOR 1M i powiększona o stałą marżę Banku - w całym okresie obowiązywania umowy. 9. Odsetki naliczane będą od kwoty wykorzystanego kredytu, z uwzględnieniem dokonanych spłat rat kapitałowych. 10. Odsetki naliczane będą w terminach miesięcznych a spłata następować będzie w terminach spłat rat kapitałowych na podstawie pisemnych informacji o wysokości należnych kwot przekazanych przez Wykonawcę, przy czym odsetki za rok 2026 płatne będą jednorazowo w terminie do 31.12.2026r. 11. Dla przygotowania oferty Wykonawca zobowiązany jest przyjąć stopę procentową (bazową) - WIBOR 1M na dzień 31.08.2026r. – 3,77 12. W przypadku gdyby w trakcie trwania okresu kredytowania stawka WIBOR 1M przyjęła wartość ujemną, należy przyjąć stawkę bazową na poziomie 0,00%. 13. W przypadku likwidacji stawki WIBOR 1M zostanie ona, za porozumieniem stron, zamieniona na stawkę, która zastąpi stawkę WIBOR 1M. 14. Zamawiający nie dopuszcza możliwości pobierania prowizji i opłat za udzielenie kredytu, wcześniejszą spłatę kredytu, aneksowanie umowy oraz innych stosowanych przez Bank prowizji i opłat związanych z obsługą kredytu. 15. Kredyt zostanie pobrany w transzach, których wysokość zostanie zgłoszona przez kredytobiorcę w pisemnej dyspozycji i uruchomione przez Bank w ciągu 3 dni, przy czym ostatnia transza wpłynie na rachunek bankowy nie później niż 30.12.2026 r.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 66113000 Credit granting services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Options:
Description of the options: Zamawiający , na podstawie art. 441 ustawy Pzp, zastrzega możliwość skorzystania z prawa opcji polegającej na wykorzystaniu części kredytu postawionego do jego dyspozycji. b) w ramach prawa opcji Zamawiający może samodzielnie ograniczyć kwotę uruchamianego kredytu do kwoty nie niższej niż 10 000 000,00 zł. Oznacza to, że ostateczna kwota kredytu uruchomionego przez Zamawiającego będzie mieściła się w przedziale od 10 000 000,00 zł do 13 200 000,00 zł c) Zamawiający podejmie decyzję o wysokości uruchamianego kredytu w zależności od swoich rzeczywistych potrzeb oraz sytuacji finansowej. d) skorzystanie z prawa opcji nastąpi poprzez złożenie Wykonawcy do dnia 30.12.2026r. pisemnego wniosku, określającego ostateczną kwotę kredytu przeznaczoną do uruchomienia wraz ze stosowną adnotacją informującą o skorzystaniu przez Zamawiającego z prawa opcji; e) w przypadku skorzystania z prawa opcji Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie wyłącznie od faktycznie uruchomionej kwoty kredytu; f) W przypadku niewykorzystania w całości przyznanego kredytu, wysokość spłat kapitału ulegnie zmianie w zależności od faktycznego wykorzystania kredytu i zostanie ustalona po 31.12.2026r. g) Wykonawcy nie przysługują wobec Zamawiającego jakiekolwiek roszczenia z tytułu niewykorzystania przez Zamawiającego pełnej kwoty kredytu.