618054-2019 - ResultRomania-Bucharest: All-terrain vehicles
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Autovehicule cu dotări specifice, autoutilitare, autoturisme și autobuze
Reference number: 4267060_2018_PAAPD1040441
II.1.2.
Main CPV code
34113200 All-terrain vehicles
II.1.4.
Short description
Acord-cadru de furnizare autovehicule cu dotari specifice, autoutilitare, autoturisme si autobuze necesare desfasurarii în bune conditii a activitatilor structurilor/institutiilor din cadrul/subordinea MAI.
Numar de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18 zile.
Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatii suplimentare, o singura data, in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor pentru clarificarile solicitate in termenul precizat la sectiunea I.3) „Comunicare” din fisa de date.
Autoritatea Contractanta conform prevedrilor art. 221 alin. (1) lit. a) din Legea nr. 98 /2016 isi rezerva dreptul de a modifica cantitatile maxime din acordul-cadru, pretul unitar ramanand acelasi, in situatia in care vor exista fonduri in acest sens. Valoarea totala estimata cumulată a loturilor avand in vedere si cantitatile suplime [...] detalii pe www.e-licitatie.ro
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Autospecială de transport şi intervenţie inscripţionată (ST nr. 649508/2 din 10.07.2018)
Lot No: 14
II.2.2.
Additional CPV code(s)
34114200 Police cars
II.2.4.
Description of the procurement
Acord - cadru de furnizare:
Lot 14 - Estimari pe durata intregului acord cadru:cant. minima 26 buc - maxim 250 buc, valoarea estimata - min 4.210.252,10 RON - max 40.483.193,28 RON. Garantia de participare - 42.102,52 lei
Estimari ale cantitatilor minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmeaza a fi
Atribuite pe durata acordului cadru: cant. minima 1 buc - maxim 26 buc, valoare minima 161.932,77 RON, valoare maxima 4.210.252,10 RON.
Autoturism 4x4 motorină inscripționat (ST nr. 486265 din 20.06.2018)
Lot No: 5
Lot 5 - Estimari pe durata intregului acord cadru:cant. minima 40 buc - maxim 1278 buc, valoarea estimata - min 3.071.094,45 RON - max 98.121.467,80 RON. Garantia de participare - 30.270,95 lei
Atribuite pe durata acordului cadru: cant. minima 10 buc - maxim 40 buc, valoare minima 767.773,60 RON, valoare maxima 3.071.094,45 RON.
Autoturism 4X2 benzină inscripționat (ST nr. 486261 din 20.06.2018)
Lot No: 1
34111200 Saloon cars
Lot 1 - Estimari pe durata intregului acord cadru:cant. minima 100 buc - maxim 1402 buc, valoarea estimata - min 4.490.420,17 RON - max 62.955.690,76 RON. Garantia de participare - 44.904,20 lei
Atribuite pe durata acordului cadru: cant. minima 10 buc - maxim 100 buc, valoare minima 449.042,00 RON, valoare maxima 4.490.420,17 RON.
Autoturism 4X4 benzină inscripționat (ST nr. 486263 din 20.06.2018)
Lot No: 3
Lot 3 - Estimari pe durata intregului acord cadru:cant. minima 40 buc - maxim 800 buc, valoarea estimata - min 3.816.075,97 RON - max 76.321.519,33 RON. Garantia de participare - 38.160,76 RON.
Atribuite pe durata acordului cadru: cant. minima 10 buc - maxim 40 buc, valoare minima 954.019,00 RON, valoare maxima 3.816.075,97 RON.
Autovehicul special de ordine publică (ST nr. 486270 din 20.06.2018)
Lot No: 10
Lot 10 - Estimari pe durata intregului acord cadru:cant. minima 130 buc - maxim 2000 buc, valoarea estimata - min 5.794.646,22 RON - max 89.148.403,36 RON. Garantia de participare - 57.946,46 lei
Atribuite pe durata acordului cadru: cant. minima 10 buc - maxim 130 buc, valoare minima 445.742,00 RON, valoare maxima 5.794.646,22 RON.
Autoutilitară N1 (ST nr. 486269 din 20.06.2018)
Lot No: 9
34136100 Light vans
Lot 9 - Estimari pe durata intregului acord cadru:cant. minima 20 buc - maxim 430 buc, valoarea estimata - min 926.200,00 RON - max 19.913.300,00 RON. Garantia de participare - 9.262,52 lei
Atribuite pe durata acordului cadru: cant. minima 3 buc - maxim 20 buc, valoare minima 138.930,00 RON, valoare maxima 926.200,00 RON.
Autoturism 4x4 motorină neinscripționat (ST nr. 486266 din 20.06.2018)
Lot No: 6
Lot 6 - Estimari pe durata intregului acord cadru:cant. minima 40 buc - maxim 905 buc, valoarea estimata - min 3.027.094,45 RON - max 68.488.012,02 RON. Garantia de participare - 30.270,95 lei
Atribuite pe durata acordului cadru: cant. minima 10 buc - maxim 40 buc, valoare minima 756.773,60 RON, valoare maxima 3.027.094,45 RON.
Autoturism 8+1 locuri (ST nr. 486267 din 20.06.2018)
Lot No: 7
34115200 Motor vehicles for the transport of fewer than 10 persons
Lot 7 - Estimari pe durata intregului acord cadru:cant. minima 15 buc - maxim 1365 buc, valoarea estimata - min 2.037.750,00 RON - max 185.435.250,00 RON. Garantia de participare - 20.377,50 lei
Atribuite pe durata acordului cadru: cant. minima 5 buc - maxim 15 buc, valoare minima 679.250,00 RON, valoare maxima 2.037.750,00 RON.
Autoturism 4x4 benzină neinscripționat (ST nr. 486264 din 20.06.2018)
Lot No: 4
Lot 4 - Estimari pe durata intregului acord cadru:cant. minima 40 buc - maxim 700 buc, valoarea estimata - min 3.802.875,97 RON - max 66.550.329,41 RON. Garantia de participare - 38.028,76 lei
Atribuite pe durata acordului cadru: cant. minima 10 buc - maxim 40 buc, valoare minima 950.719,00 RON, valoare maxima 3.802.875,97 RON.
Autobuz 44+1 locuri (ST nr. 486271 din 20.06.2018)
Lot No: 11
34121000 Buses and coaches
Lot 11 - Estimari pe durata intregului acord cadru:cant. minima 10 buc - maxim 326 buc, valoarea estimata - min 8.689.075,63 RON - max 283.263.865,55 RON. Garantia de participare - 86.890,76 lei
Atribuite pe durata acordului cadru: cant. minima 1 buc - maxim 10 buc, valoare minima 868.907,56 RON, valoare maxima 8.689.075,63 RON.
Autoturism 4X2 benzină neinscripționat (ST nr. 486262 din 20.06.2018)
Lot No: 2
Lot 2 - Estimari pe durata intregului acord cadru:cant. minima 50 buc - maxim 515 buc, valoarea estimata - min 2.228.710,08 RON - max 22.955.713,87 RON. Garantia de participare - 22.287,10 lei
Atribuite pe durata acordului cadru: cant. minima 10 buc - maxim 50 buc, valoare minima 445.742,00 RON, valoare maxima 2.228.710,08 RON.
Microbuz 16+1 locuri (ST nr. 486268 din 20.06.2018)
Lot No: 8
34120000 Motor vehicles for the transport of 10 or more persons
Microbuz 16+1 locur (ST nr. 486268 din 20.06.2018)
Lot 8 - Estimari pe durata intregului acord cadru:cant. minima 15 buc - maxim 444 buc, valoarea estimata - min 3.186.150,00 RON - max 94.310.040,00 RON. Garantia de participare - 31.861,50 lei
Atribuite pe durata acordului cadru: cant. minima 1 buc - maxim 15 buc, valoare minima 221.410,00 RON, valoare maxima 3.186.150,00 RON.
Autospecială de transport şi intervenţie (ST nr. 649508/1 din 10.07.2018)
Lot No: 13
Lot 13 - Estimari pe durata intregului acord cadru:cant. minima 9 buc - maxim 25 buc, valoarea estimata - min 1.439.992,44 RON - max 3.999.978,99 RON. Garantia de participare - 14.399,93 lei
Atribuite pe durata acordului cadru: cant. minima 1 buc - maxim 9buc, valoare minima 159.999,16 RON, valoare maxima 1.439.992,44 RON.
Autoutilitară N2 (ST nr. 486272 din 20.06.2018)
Lot No: 12
34130000 Motor vehicles for the transport of goods
Lot 12 - Estimari pe durata intregului acord cadru:cant. minima 9 buc - maxim 339 buc, valoarea estimata - min 3.564.000,00 RON - max 134.244.000,00 RON. Garantia de participare - 35.640,00 lei
Atribuite pe durata acordului cadru: cant. minima 1 buc - maxim 9 buc, valoare minima 396.000,00 RON, valoare maxima 3.564.000,00 RON.